Активною силою в боротьбі за нові Досягнення трудівників села в розвитку виробництва и культурного будівництва є молодь. Комсомольська організація об'єднує майже всю молодь села і налічує 310 комсомольців, переважна більшість яких зайнята у виробництві.
Важливу роль у бурхливому розвитку Шляхової відіграє сільська Рада. В нинішньому складі її — 53 депутати, з яких 23 жінки. Сільська Рада дбає про розвиток господарства, благоустрій, поліпшення медичного й побутового обслуговування населення. Зведено торговий центр. 1970 року збудовано медичне містечко, на території якого розмістилися лікарня, дитяча поліклініка. В селі працює хлібозавод, ательє хімчистки, банно-пральний комбінат, є стадіон. Понад 80 об'єктів культурно-побутового і виробничого призначення прикрасили село за останні 5 років. У1971 році завершено будівництво двоповерхового будинку побуту і чотириповерхового корпусу, в якому розмістяться готель, ресторан, універмаг. Поліпшуються житлові умови шляхівчан. Тільки за останні роки споруджено 630 зручних багатокімнатних котеджів. Всі колгоспні сім'ї живуть у добротних будинках, багато осель мають водопровід і газ.
Невпізнанно змінилася Шляхова за повоєнні роки. Село перебудовується, стає поселенням міського типу. Шляхова — це асфальтовані вулиці, тротуари, цегляні будинки під бляшаними та шиферними дахами, антени телевізорів. Село прикрашають більше десяти штучних ставків, сквери, квітники, алеї струнких дерев, висаджених руками шляхівчан. Усі бригади й ферми з'єднані шосейними дорогами. В центрі села — майдан. Його обступили палац культури, будинок сільської Ради, школа, універмаг тощо. А на штучному пагорбку височить 14-метровий гранітний обеліск, споруджений у 1969 році шляхівчанами на честь земляків, які загинули під час Великої Вітчизняної війни.
Значні досягнення мають трудівники Шляхової у розвитку культури, освіти. Палац культури на 600 місць з бібліотекою, лекційним залом і кімнатами для роботи гуртків - до послуг жителів села. Велику роботу проводить агіткультбригада палацу культури. На обласному огляді кращих агіткультбригад на честь Ленінського ювілею вона посіла друге місце в області і нагороджена Дипломом та цінним подарунком. На території сільради є ще чотири клуби, вісім бібліотек з 40-тисячним книжковим фондом (це набагато більше, ніж мали всі бібліотеки дореволюційного Поділля), кінотеатр. Видається багатотиражна газета «Ленінським шляхом». Працює музична школа, аматорські студи: театральна и музична. В селі є два книжкові магазини. В трьох школах Шляхової навчається більше тисячі дітей. Серед учителів багато ентузіастів народної освіти, які забезпечують учням глибокі знання з основ наук, беруть активну участь у громадсько-політичному житті села. Школа виховує в дітей любов до праці почуття гордості за свій колгосп, своє село. Гурток юних натуралістів Шляхівської середньої школи ще 1955р відзначений премією Всесоюзної сільськогосподарської виставки, а його керівник С.І. Косіловська – Малою срібною медаллю. З 1960 року Шляхівська середня школа щорічно є учасником Всесоюзної виставки Досягнень народного господарства і має грамоти ВДНГ, а в останні 5 років і грамоти Міністерства освіти УРСР та ЦК ЛКСМУ. Понад 200 учнів відзначені медалями, грамотами ВДНГ. В березні 1970 року школу за досягнуті успіхи у навчанні, трудовому вихованні та роботу виробничої учнівської бригади нагороджено Почесною Грамотою Президії Верховної Ради Української РСР.
В селі є музей бойової і трудової слави. Двадцять стендів красномовно розповідають про історію Шляхової, її жителів, про дружний, працьовитий колектив.
Згідно з рішенням ЦК КП України та Ради Міністрів УРСР на Україні будується 16 експериментально-показових сіл. У Вінницькій області таким селом буде Шляхова Але й тепер вона - зразок культурного и заможного села, сучасного передового господарства, всесоюзний маяк колективного господарювання, всенародна академія передового досвіду. Сюди приїздять численні делегації з усієї країни запозичити досвід. За останні роки село відвідали більше 40 тис. працівники сільського господарства з багатьох областей України, союзних республік і з закордону В обласній газеті «Вінницька правда» протягом довгого часу випускалися сторінки під загальною рубрикою «Шляхова - народна академія». Шляхова готує кадри спеціалістів для інших господарств області. Тут створена школа голів колгоспів. Тепер у багатьох селах Вінниччини на посадах голів колгоспів, а також агрономів, бригадирів працюють випускники «Шляхівської академії».
Шляхова — одне з тисяч передових сіл нашої Батьківщини, трудівники якого демонструють свою відданість Комуністичній партії, вносять частку своєї пращ у створення матеріально-технічної бази комунізму.
В. А. ВИСОЦЬКИЙ, Д. М. БІЛОДІД «Історія міст і сіл УРСР. Вінницька область» Харків, 1972р