В. М. Кавун народився 14 серпня 1928 року в селі Кобринове Тальнівського району на Черкащині в сім’ї селянина-бідняка. У 1953 році закінчив Уманський сільськогосподарський інститут. Подальше його трудове життя пов’язане з Вінниччиною. Працював агрономом колгоспу «40-річчя Жовтня», згодом головою колгоспу імені Куйбишева Теплицького району. У березні 1958 року очолив колгосп у селі Шляхова Бершадського району. Під його керівництвом Шляхова стала справжньою всенародною академією передового досвіду, а Василь Михайлович у 1962 році був удостоєний звання Героя Соціалістичної Праці за високі досягнення у вирощуванні сільськогосподарських культур та успіхи у тваринницькій галузі. У 1967 році колгосп імені ХХІІ з’їзду КПРС представляв сільське господарство усього Радянського Союзу на всесвітній виставці «Експо-67» у канадському місті Монреаль. Згодом Василь Михайлович захистив дисертацію і став кандидатом сільськогосподарських наук.
У 1970 році В.М. Кавун обирається головою виконкому Вінницької обласної ради народних депутатів, а в 1978-му став першим секретарем Житомирського обкому Компартії України. На цій посаді він пропрацював до 1990 року.
Василь Михайлович обирався членом ЦК КПРС на шести партійних з’їздах, починаючи з 1961 й аж до 1986 року. Був депутатом Верховної Ради СРСР 6–10 скликань, обирався членом президії Верховної Ради СРСР.
В 1993 році трудівники Шляхової знову обрали його керівником свого господарства.
У 1994 році В. М. Кавуна обирають народним депутатом по виборчому округу № 54, у Верховній Раді України він був членом постійної комісії з питань агропромислового комплексу, земельних ресурсів та соціального розвитку села.
З іменем Василя Михайловича пов’язано чимало здобутків трудівників Вінницької та Житомирської областей. За трудові заслуги В. М. Кавун нагороджений п’ятьма орденами Леніна, орденом Жовтневої Революції, орденом Трудового Червоного Прапора та іншими державними нагородами.
Василь Михайлович Кавун був людиною багатогранною, високоосвіченою. Господарську діяльність він органічно поєднував із партійною та політичною. Будучи депутатом рад різних рівнів, він активно впливав на формування державної стратегії і, звичайно ж, постійно дбав про людей, чимало зробив для розвитку рідного краю. Він ніколи сліпо не слідував різним догмам, а мислив і працював творчо.
В. М. Кавун був високопрофесійним господарником, умілим організатором, новатором у багатьох галузях. Де б йому не доводилося працювати, він завжди дивився вперед, умів бачити перспективу. І завжди неухильно дотримувався принципу, що згодом став назвою його книги: «Пам’ятай, перед тобою людина!» Тож постійно дбав про людей праці, на різних рівнях захищав їхні інтереси.
Василь Михайлович вирізнявся порядністю і працьовитістю, такі ж риси цінував в інших. У житті на його долю випало чимало нелегких випробувань і втрат. Та він мужньо переносив удари долі.
Пішла з життя людина, до кінця віддана своєму народові, людина, життєвим кредо якої було служіння іншим. Людина, яка ще за життя ввійшла в історію, стала легендою. Пам’ять про Василя Михайловича Кавуна назавжди збережеться в серцях тих, хто його знав, у серцях його вдячних земляків.
Земля йому пухом!