Голова райдержадміністрації С.Л. Шульц і голова районної ради М.Г. Бурлака серед учасниць народного фольклорного колективу «Подружки» с. М’якоходу. Фото Сергія КІСИКА і Руслана ХРАНОВСЬКОГО.
Звичайно ж, кульмінацією свята стали заходи, що відбувалися 24 серпня на центральному майдані міста. Нинішнього року вони також проходили по-іншому, ніж у попередні роки. Відмовилися від імпровізованих «світлиць», різного етнографічного антуражу, традиційних пригощань тощо. Натомість дали простір експозиціям, що більш повно розкривають духовний світ нашого регіону. Як кажуть, на повний зріст постали перед глядачами таланти Бершадщини. До того ж, протягом усього часу, доки тривали виставки, працівники районного краєзнавчого музею (на них, бібліотекарів та клубних працівників випало чи не найбільше навантаження) інформували присутніх через мікрофон про досягнення самодіяльних митців. А вони є чи не в кожному селі. І рівень їхньої майстерності зовсім не аматорський, а інколи навіть вищий, ніж у тих, кого називаємо професіоналами. Відомі за межами своїх сіл художники Олексій Степовий з Джулинки, Леонід Бурдейний зі Шляхової, Ольга Вихристюк з Красносілки, вишивальниці Тетяна Кравець з Баланівки, Валентина Горлова з Бершаді, Ганна Херсонок, Віра Бойко та Раїса Мерхамедова з Бирлівки, ткалі Ольга Вудвуд з Яланця, Меланка Сметанська з Малої Киріївки, гончарі з цього ж села Афанасій Понько та Іван Коричук, Микола Горнич з Шляхової, майстер лозоплетіння Анатолій Александров з Флорино та багатобагато інших.
Знайомлячись із чудовими творами, виробами, ловив себе на думці, що в цьому несамовитому різнобарв’ї – символи душі нашого народу.
Завжди, при будь-яких обставинах, українці залишаються людьми високої духовності, щирості, поетичності.
Недарма в народному мистецтві оптимістичні кольори переважають. Вишивки, картини, різноманітні вироби умільців, випічки та чимало іншого вабило красою, глибиною задуму, органічним поєднанням з рідним краєм та великою державою на ім’я Україна.
Найбільше виставкових стендів підготували освітяни, тут все було на будь-які уподобання. Виготовлені руками дітей з бершадських шкіл та дитсадків, позашкільних закладів та їх наставників вишиванки й аплікації, вироби з бісеру й дерева, оригінальні композиції й інше привернули увагу багатьох глядачів, як і їх пісенне виконання. Змістовною виставкою порадували і представники медичного коледжу.
Багато відвідувачів надовго зупинялись біля стендів, присвячених 550-річчю Бершаді.
Фотографії, книги, документи, в яких відображено більш, ніж півтисячолітню історію краю, приваблювали людей. До речі, всі бажаючі могли не тільки помилуватися картинами та іншими творами, а й познайомитися з їх авторами, сфотографуватися з ними і навіть замовити щось для себе.
Грав народний духовий оркестр із Флорино під керуванням Олександра Дунаєвського, бажаючі могли зіграти в шашки, взяти участь у козацьких забавах… До речі, з кожним роком все більше людей приходить на такі свята у вишиванках, і це теж дуже гарна традиція, яка переконує в тому, що ми утверджуємо в собі свою національну автентичність, є гордим і волелюбним народом.
А коли сонце вже закочувалося за обрій, свято перейшло у свою завершальну стадію. Бершадців та гостей міста щирими словами привітали Світлана Шульц, Михайло Бурлака та Михайло Кольченко, а учасники художньої самодіяльності радували прекрасним виконанням своїх номерів. І хоч не було заїжджих «зірок», людей зібралося на майдані дуже багато – площа ледве вмістила бажаючих.
День незалежності! Вісімнадцять літ! Для людини – вік повноліття, а для країни – це ще рання молодість, вік сподівань і надій.
Того дня вшанували найкращих жниварів (список теж буде надруковано в газеті), відзначили кращі територіальні громади з благоустрою.
Грамот та премій удостоїлись Бершадська міська рада (1-е місце), а також М’якохідська та Михайлівська громади (відповідно 2-е та 3-є місця).
А молодій жительці Шумилова Олені Корпаченко урочисто і привселюдно керівники району вручили паспорт громадянки України.
Як завжди, чудовим був концерт учасників художньої самодіяльності. Ніхто не пошкодував, що не запросили когось із «зірок». Адже в нас є свої «зірки» – і дорослі, і малі.