Під такою назвою 10 лютого пройшла година мужності в районному краєзнавчому музеї, присвячена 22-й річниці виводу радянських військ з Афганістану, для учнів професійно-технічної школи (1курс, 58 гр.). На масовий захід був запрошений Щерба Валерій Михайлович, підполковник, учасник воєнних дій в Афганістані.
15 лютого 1989 року, для радянських військових закінчилася афганська війна, яка тривала 3340 днів. Цієї миті чекали мільйони. Хтось – з радістю, хтось з болем, а хтось з горем. Але цього дня не дочекалися десятки тисяч учасників війни. У цій війні загинуло більше 15 тисяч наших солдатів, 35 тисяч було поранено, тисячі потрапили в полон. У цій війні брали участь 150 уродженців Бершадщини.
До своїх домівок не повернулися 10 наших земляків. А це:
Олексій Семенович Баранюк, молодший сержант, кулеметник з Кидрасівки.
Анатолій Костянтинович Гомелюк, молодший сержант, санітарний інструктор з Устя
Віктор Васильович Кушнір, рядовий, водій з Лісничого
Михайло Степанович Ільченко, рядовий, сапер з Осіївки
Олег Броніславович Недзеленко, рядовий, розвідник з Осіївки Михайло Васильович Хмарук, рядовий, водій зОсіївки
Василь Іванович Ободнюк, молодший сержант, командир бойової машини піхоти з Флорино
Олександр Петрович Пацар, сержант, командир відділення з Бершаді
Григорій Миколайович Пелих, молодший сержант, вожатий караульних собак з В. Киріївки
Валерій Миколайович Плахотний, рядовий, механік-водій бойової машини піхоти з Бирлівки.
Вже в мирний час з різних причин „афганський синдром” забрав із життя багатьох „афганців”. А для деяких, війна ще й досі не закінчилася. Ті, що сьогодні серед нас, пройшли сувору школу Афганістану.
Масовий захід провели молодші наукові співробітники музею Асауленко С.О. та Притула О.А., які розповіли про країну Афганістан, про причини початку афганської війни, втрати на той час Радянського Союзу у цій війні.
Щерба Валерій Михайлович поділився з присутніми з своїми спогадами, багато цікавого розповів про життя солдат в чужій країні, їх взаємовідносини з місцевим населенням, висвітлив політику тодішнього керівництва Радянського Союзу. Цікаво було почути вихованцям ПТШ про озброєння Радянської Армії в Афганістані. Присутні проглянули відеоролики «Афганістан - біль душі людської» про наших земляків, які загинули в Афганістані, та «Вихід» про вивід радянських військ з Афганістану, які прокоментував Валерій Михайлович.
Потрібно пам’ятати цю війну, цю трагедію, пам’ятати ветеранів, виявляти розуміння до тих, хто пройшов через війну, і для кого вона триває й досі. У спогадах, снах, у думках.