Увічнено імена земляків

  • 0
  • 30 Квітня 2015, 09:00

На знімку: матері Олена Коваленко і Галина Дремлюх. Фото Руслана ХРАНОВСЬКОГО.

 

Коли гинуть кращі сини і дочки України – це особливо важко сприймається. Але їхня рання трагічна смерть – це подвиг заради світлого майбутнього українців, тобто всіх нас.

Мабуть, саме тому на відкритті меморіальних дощок пам’яті Героя України Юрія Коваленка і В’ячеслава Дремлюха у міській школі №3, яке відбулося минулого четверга, сльози блищали на очах у всіх.

Для матерів – це непоправне і вічне горе, для школярів – уроки патріотизму, мужності та відданості Батьківщині, для громади – приклад того, на які героїчні вчинки здатні люди заради свого народу.

На урочистому, але сумному, заході були присутні батьки загиблих, їхні рідні, одно - класники, друзі, педагоги, представники влади та громадськість, школярі.

– Хлопці, колишні випускники школи №3, боролися за незалежність та територіальну цілісність нашої держави і віддали найдорожче – своє життя, – сказав голова РДА Олександр Лободовський.

– Вони не просто герої – вони справжні чоловіки. Їхній життєвий подвиг, закарбований у меморіальних дошках, нехай для кожного з вас, дорогі діти, стане прикладом повної віддачі себе заради своєї Батьківщини.

Олександр Володимирович подякував батькам і рідним загиблих хлопців за їхніх синів і чоловіків та висловив їм свою підтримку. Також дякували за виховання своїх дітей мужніми патріотами, справжніми чоловіками, які стали гордістю не тільки нашого міста, але і всієї Вінниччини та України, батькам і педагогічному колективу школи голова районної ради Микола Грабчак та міський голова Михайло Кольченко.

До присутніх зверталися Катерина Омельченко та Таїса Барановська – однокласниці Юрія Коваленка, які висловили глибокі співчуття батькам, згадали шкільні роки Юрія, побажали усім мирного неба та висловили пропозицію назвати дві вулиці іменами наших земляків-героїв.

Звучали вірші, пісні, зачитувалися біографії Юрія Вікторовича та В’ячеслава Анатолійовича, а діти уважно вслухались у кожний звук, особливо, коли слово надали матерям В’ячеслава та Юрія.

– Хлопці належали до тих, кому не бракувало ні мужності, ні сили духу, – говорила Олена Коваленко. – Вони обидва стали героями. Не вщухає материнський біль від втрати. Я молюся за повернення живими усіх, хто сьогодні ще перебуває у зоні проведення АТО.

– Нехай не проливається жодна материнська сльоза, а діти ростуть здоровими на втіху своїм батькам. Будьте світлими, чесними, якими були наші сини, та бережіть своє життя, адже матерям не зможе замінити вас жодна нагорода, – бажала присутнім Галина Дремлюх.

Честь відкрити меморіальні дошки надано однокласникам Юрія Катерині Омельченко, Таїсі Барановській та В’ячеслава – Олександру Розенталю.

Потім благочинний Бершадського округу протоієрей Олег Мураховський освятив їх і провів панахиду за загиблими.

Присутні вшанували пам’ять полеглих у боях на території проведення АТО земляків хвилиною мовчання. А діти випустили в небо на жовтоблакитних кульках паперових голубів – символи миру.

Пам’ятні дошки, виготовлені бершадськими майстрами Володимиром Герегою (роботи по граніту) та Володимиром Гнєзділовим (ковані елементи) на кошті, зібрані вчителями і учнями школи №3, нагадуватимуть нам про подвиг, про те, що треба бути мужніми і відданими своїй землі, своїй українській родині. Саме такими були Юрій Коваленко та В’ячеслав Дремлюх.

Юлія ЛУЧИК, Тетяна БОНДАР. м. Бершадь.


автор: Газета "Бершадський край"
Дивіться також в розділі  Знай наших
» 16.06.2018 14 орденів знайшли своїх героїв. Днями під час чергової поїздки на Схід України до зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС) вінницькі та бершадські волонтери доставили на фронт нагороди і гуманітарну допомогу.
» 25.03.2018 У Вінниці пройшли урочистості третього регіонального етапу національного конкурсу «Благодійна Україна», який багато років поспіль проводить Асоціація благодійників України. У рамках заходу «Благодійна Вінниччина-2017» віншували кращих в області...
» 17.03.2018 повернулися благочинний Бершадського району, протоієрей Ростислав Процанін, депутат обласної ради Володимир Зарічанський, Василь Максим’юк та волонтер Аліна Мазур.
» 08.03.2018 Найкраще про підприємство можна дізнатись через людей, які в ньому працюють. На початку весни та напередодні Міжнародного жіночого свята ми знайомимо вас із жінками Вінниччини, які залишилися на малій батьківщині будувати кар’єру та покращувати...
» 13.02.2018 За мужність і відвагу
» 13.02.2018 Від «Надбужанки» – захисникам України
» 20.01.2018 «Кинувшись на рейки, я відштовхнув Віталика, а сам уже відскочити не встиг»
» 06.01.2018 Вітаємо земляка!
» 06.01.2018 Мати - героїня
» 23.09.2017 «Масяня» після весілля знову вирушив на Схід
Всі статті розділу Знай наших »
Цікаві фото
11 фото   
3 фото   
5 фото   
3 фото   
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Серединка
Третяк Яків Платонович (1921) 1921 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
Возз'єднання Правобережної України з Росією було прогресивним явищем в житті українського народу. Це помітно позначилось і на розвитку Бершаді, яка стала центром одноіменного округу Брацлавського намісництва. В 1797 році за новим поділом Бершадь — повітове місто Подільської губернії, а з 1804 року — містечко Ольгопільського повіту. Вже на початку XIX ст, існували бершадські суконна... Читати далі »


Якщо Ви виявили помилку, виділіть текст з помилкою та натисніть Ctrl+Enter щоб повідомити про це редакцію

Останні новини
Може бути цікаво

Увічнено імена земляків - Бершадщина - перлина поділля - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники