У книзі зібрані різнотемні вірші. Це й інтимна лірика, й пейзажна, і філософська, і навіть громадянська. Автор оспівує почуття, постаті, природу, прослідковуються елементи роздумів, спонукання читача до мислення. Але водночас нам необхідно пам’ятати, що поезія Василя Корнелюка – далеко не легковажне ванільне чтиво. Як і кожному митцю, нашому автору теж властиво пропускати побачене і почуте крізь призму свого сприйняття, а його спосіб передачі відчутого є досить особливим.
Складні образи, зміст часом все - світнього масштабу, який автор поміщає в лаконічних 14 рядків, велика кількість рідковживаних та нових, авторських, слів і словоформ можуть викликати значні труднощі у розумінні поезії. Автор не шукає простоти у висловлюваннях, натомість вона присутня у мінімальному використанні художніх засобів. Тому недостатньо перечитувати рядки і намагатись осягнути її розумом, вона швидше і краще сприйматиметься на чуттєвому рівні.
Ось, приміром, у поезії «Мрія з явою» (це, власне, диптих – твір складається з двох сонетів) вражають підмічені деталі. Читаючи ліричні рядки, можна намалювати в уяві картинку зображуваного, побачити чи навіть відчути подих вітру, який «…заради живого піару трепле у вигині ставу комиш», запахи троянд і ночі, почути звук мотора «Мерседеса». Та й чого тільки варта можливість роздивитися, як «Далеч зомлілу означують фари, в’ються навколо багетні дими», «…За гонами часу шинить асфальт очманіле авто», а навколо «...верби розлогі і листяний насип… (зліва по курсу – лелече гніздо)…».
У книзі є присвяти людям, яким автор вдячний, якими захоплюється, знайшли своє відображення найрізноманітніші сфери дійсності: Олімпійські ігри, захоплення інноваційними технологіями, зокрема, можливостями Інтернету та багато іншого.
Романтична душа поета вміє захоплюватись усім, вбачає красу у найтендітніших виявах, а завдяки своїй майстерності Василь Корнелюк тонко, але сповна передає відчуте і пережите своїм читачам, бажаючи поділитись своїм багато - гранним світоглядом.
Юлія ШЕВЧЕНКО.