На заслужений відпочинок змушений був вийти трохи раніше через стан здоров’я. Але навіть перебуваючи на пенсії, перебравшись на постійне місце проживання у рідне село Сумівку, Іван Петрович не залишився без діла. Він багато років трудився над книгою про своє рідне село над Південним Бугом.
І днями вона побачила світ у вінницькому видавництві ТОВ «Меркьюрі-Поділля» за сприяння державного підприємства «Бершадське лісове господарство», де директором Микола Володимирович Краснєєв.
Кілька днів тому у кімнаті природи Сумівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбулася презентація видання, на яку прибули односельчани автора, представники громадськості, кращі учні – члени шкільного лісництва.
Як і годиться, першим на презентації виступив автор, який розповів про свою роботу у царині краєзнавства, зокрема над книгою про Сумівку. Він провів величезну пошукову роботу, побував в архівах, розмовляв з багатьма своїми односельчанами, зібрав величезний фактичний матеріал, який згодом трансформувався в книгу. Звичайно ж, опрацював силусиленну літератури, що дало йому можливість вільно орієнтуватися в різних історичних епохах і показати життя села на цьому тлі.
Багато сторінок книги присвячено конкретним людям і подіям.
«Сумівка – козацьке село над Бугом» – не перша книга Івана Сухореброго. Десять років тому до 80-річчя Бершадського лісгоспу вийшла наша спільна з ним робота «Хто живе й працює для століть». Так що книга про рідне село вже друга у творчому активі нашого земляка.
Своє слово про неординарну подію в житті Сумівки говорили сільський голова Олександр Лободовський, директор лісгоспу Микола Краснєєв, священик отець Сава, директор школи Галина Гуз та інші присутні. Крім вітань, вони висловлювали впевненість, що свою роботу по дослідженню історії села Іван Петрович продовжить.
У слові про автора журналіст Станіслав Вовк пише: «Життєве кредо Сухореброго – служіння Його Величності Лісу. Працюючи в лісгоспі, він старався виконувати основне призначення людини на землі: робити людям добро і своєю працею прикрашати рідну землю. Він завжди є патріотом лісового господарства і залишиться ним до кінця своїх днів». Не випадково чимало сторінок книги присвячено Сумівському лісництву та його людям.
Федір ШЕВЧУК