Одне з чільних місць у книзі відведено знаному земляку, лауреату Державних премій УРСР і України в галузі науки і техніки, премії імені Ярослава Мудрого, доктору технічних наук, професору Національної металургійної академії України, академіку Академії наук Вищої школи України А.М. Овчаруку. Петро Васильович тепло змальовує життєвий шлях Анатолія Миколайовича в нарисі «Академік з Березівки».
Його, автора понад 200 наукових праць, винаходів та навчально-методичних розробок, який має 92 авторські свідоцтва та патенти, добре знають не лише в Україні, а й за кордоном. Відомий науковець А.М. Овчарук не пориває зв’язків з малою батьківщиною, з земляками, він також ділиться на сторінках книги своїми спогадами-роздумами.
В історико-краєзнавчому нарисі вміщено й цікаву розповідь ветерана педагогічної праці Г.М. Мартинюк про батьків-рятівників, а також про колишнього військового офіцера О.М. Овчарука, який про - йшовафганські жорна та пекло Чорнобиля, побував у багатьох країнах світу.
Захоплюючий і розділ книги, який отримав назву «Родовід». Автор розповідає про сім’ї Роїків-Чапалди, Стародубів. Березівка пишається тим, що з історією села пов’язана творчість великої вишивальниці, Героя України Віри Сергіївни Роїк, роботи якої зберігаються у музеях 44 країн світу.
Привертають увагу й «Штрихи до портретів» – коротенькі розповіді про трудівників-березівчан М.Т. Руденко, М.Г. Олексюк, В.І. Процик, Г.А. Орехівську, Л.Ю. Чернегу, ветерана органів внутрішніх справ М.М. Ластівку, А.І. Попука, який виконував інтернаціональний обов’язок в Афганістані.
Березівчани також пережили голодомор 1932-1933 років, зазнали політичних репресій, боронили рідну землю в роки Великої Вітчизняної війни, про що йдеться в розділах «Пам’яті невигойний собор», «На фронті», «Згадаймо репресованих».
Жителі Березівки завжди відзначаються старанністю, завзяттям, відданістю землі.
Автор тепло розповідає про трудову звитягу березівчан, історію місцевого господарства, розбудову села. Особливого розквіту воно зазнало у період, коли господарство очолював В.М. Мартиновський. Володимира Михайловича, мудрого керівника, який сповна віддав землякам свій талант, наснагу, й досі згадують добрими словами.
У книзі детально описана історія Березівської школи, здобутки її учнів та педагогів.
Знайшлося в ній місце й для талановитих майстрів народного мистецтва, художнього слова. Ошатно оформлене видання у твердій обкладинці містить також чимало кольорових ілюстрацій із життя березівчан, з мальовничими краєвидами чарівного куточка Поділля.
Книга, головним спонсором видання якої виступив землякдобродійник А.М. Овчарук, вийшла тиражем 400 примірників.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.