Вклонімося великим тим рокам

  • 3
  • 18 Травня 2010 р

На відзначення славного ювілею, вшанування ветеранів Великої Вітчизняної війни – адже 2010-й оголошений Роком ветеранів, спрямовує свої заходи Баланівська сільська бібліотека. Так, надовго запам'ятається юним читачам зустріч з ветеранами Великої Вітчизняної, адже про війну сучасні діти та молодь знають, на щастя, тільки з газет, книг, кінофільмів. Але долі багатьох їхніх дідів та прадідів склалися так, що вони боролися за кожен клаптик рідної землі, виявивши героїзм, мужність та стійкість. Захистити мир на землі, відстояти право на життя було найважливішим завданням і для наших земляків.
Зовсім юними застала війна Миколу Леонідовича Єфіменка, Володимира Захаровича Кіпчарського, Івана Сергійовича Макогона та Луку Олексійовича Тузенка, які пройшли її важкими дорогами, захищаючи не тільки рідний край, а й народи Європи. У цих мужніх чоловіків багато нагород, здобутих у важких боях, під час яких вони були неодноразово поранені.
Напередодні святкування Дня Перемоги, вони – вже літні чоловіки – ветерани Великої Вітчизняної війни завітали до сільської бібліотеки на зустріч з юними читачами – учнями 6-Б класу місцевої школи, яку для них організувала завідуюча бібліотекою спільно з працівниками музею історії села Н.В. Коритною та Л.В. Підлубною.
Тема зустрічі: «Спасибі за життя, солдати Перемоги». Під час заходу лунали спогади ветеранів про події тих днів, які супроводжувались піснями про Велику Вітчизняну війну. Завідуюча бібліотекою провела для дітей перегляд літератури на тему: «Дитинство, обпалене війною», де були представлені книги, що розповідають про мужність і героїзм юних захисників Вітчизни. Організатори зустрічі та школярі підготували для ветеранів квіти та привітання. Жоден з учасників зустрічі не зміг залишитися байдужим, а дехто розчулився до сліз.
В ці дні користувачі бібліотеки мають можливість познайомитися з матеріалами, представленими на книжковій виставці «Нам 41-й не забути, нам 45-й славити в віках». Один із розділів виставки «Баланівчани – творці Перемоги» розповідає про участь баланівчан: С.С. Загарія, П.X. Татусяка, В.Г.
Домбровського, І.О. Дяченка у тій страшній війні, а також про І.М. Кучерука, який загинув, визволяючи Баланівку, Л.О. Панасюка, якого ворожа куля підстерегла під час визволення села Князєве Ленінградської області Росії, П.Ф. Бєлінського, який загинув смертю хоробрих, визволяючи Чехію...
Багато десятиліть відділяють нас від тих пам'ятних подій, коли відлунали останні залпи найбільшої в історії людства війни. Проте назавжди залишиться в пам'яті подвиг переможців, які відстояли свободу, честь і незалежність Батьківщини.
Валентина ОЛІЙНИК, завідуюча бібліотекою.
с. Баланівка.

автор: Газета "Бершадський край"
Дивіться також в розділі  Знай наших
» 16.06.2018 14 орденів знайшли своїх героїв. Днями під час чергової поїздки на Схід України до зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС) вінницькі та бершадські волонтери доставили на фронт нагороди і гуманітарну допомогу.
» 25.03.2018 У Вінниці пройшли урочистості третього регіонального етапу національного конкурсу «Благодійна Україна», який багато років поспіль проводить Асоціація благодійників України. У рамках заходу «Благодійна Вінниччина-2017» віншували кращих в області...
» 17.03.2018 повернулися благочинний Бершадського району, протоієрей Ростислав Процанін, депутат обласної ради Володимир Зарічанський, Василь Максим’юк та волонтер Аліна Мазур.
» 08.03.2018 Найкраще про підприємство можна дізнатись через людей, які в ньому працюють. На початку весни та напередодні Міжнародного жіночого свята ми знайомимо вас із жінками Вінниччини, які залишилися на малій батьківщині будувати кар’єру та покращувати...
» 13.02.2018 За мужність і відвагу
» 13.02.2018 Від «Надбужанки» – захисникам України
» 20.01.2018 «Кинувшись на рейки, я відштовхнув Віталика, а сам уже відскочити не встиг»
» 06.01.2018 Вітаємо земляка!
» 06.01.2018 Мати - героїня
» 23.09.2017 «Масяня» після весілля знову вирушив на Схід
Всі статті розділу Знай наших »
Цікаві фото
3 фото   
4 фото   
3 фото   
27 фото   
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Михайлівка
Скалецький Дмитро Володимирович (1926) 1926 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1945 р. Похов. Німеччина.

З історії Бершаді
Розвиток капіталізму відчутно позначився на зміні соціального складу Бершаді. Лише п'ята частина населення займалась тепер сільським господарством. Все більшу роль у суспільному житті відігравали робітники промислових підприємств. У місті були три млини, тютюнова і макаронна фабрики, винокурний завод, друкарня. Після пожежі 1872 року був модернізований цукровий завод. Напередодні... Читати далі »


Якщо Ви виявили помилку, виділіть текст з помилкою та натисніть Ctrl+Enter щоб повідомити про це редакцію

Останні новини
Може бути цікаво

Вклонімося великим тим рокам - Бершадщина - перлина поділля - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники