Колектив СО "Бершадські ЕМ" обурений тим, що міський голова М.І. Кольченко створює неповагу та негативну думку своїм нерозумінням впливу насаджень в охоронній зоні повітряних ліній електропередач. Адже лише за останні півроку у Вінницькій області загинули двоє дітей по причині враження електричним струмом від обірваних проводів, а обриви були зумовлені наявністю гілля в проводах ЛЕП.
Зрозуміло, що у випадку обривів проводів не лише відбувається порушення режимів електропостачання у вигляді пошкодження обладнання об'єктів електропостачання та недовідпуск електроенергії споживачам, а й здійснюється порушення в режимі роботи електропостачальної організації, адже, щоб відновити електропостачання, припинення якого було скоєне по причині сильних вітрів, працівникам Бершадських ЕМ доводилося працювати не лише весь світловий день, а й у вихідні дні.
Припинення електропостачання не відбулося б при дотриманні Постанови Кабміну від 4 березня 1997 року №209 "Про затвердження Правил охорони електричних мереж". Електромережами, які підлягають охороні згідно з Правилами, вважаються трансформаторні підстанції, розподільні пункти і пристрої, повітряні, підземні кабельні ЛЕП та споруди, які до них належать.
У межах охоронних зон землі у їх власників та користувачів не вилучаються, а використовуються з обмеженнями, передбаченими цими Правилами.
Охоронні зони електричних мереж встановлюються уздовж повітряних ЛЕП – у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони лінії від крайніх проводів за умови невідхиленого їх положення на відстань: 2 метрів – до 1 кВ; 10 метрів – до 20 кВ; 20 метрів – 110 кВ.
Забороняється в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній виконувати будь-які дії, що можуть порушити нормальну роботу електромереж, спричинити їх пошкодження або нещасні випадки, а саме: саджати дерева та інші багаторічні насадження, крім випадків плантацій новорічних ялинок.
У разі самочинної посадки підприємствами або приватними особами дерев й інших багаторічних насаджень в охоронній зоні електромереж роботи з проведення до належного стану просік виконуються за рахунок цих підприємств і осіб.
Роботи з ліквідації аварій в електричних мережах дозволяється виконувати будь-якої пори року і в будь-який час без погодження із землекористувачами, але з повідомленням їх про проведення цих робіт у десятиденний термін після їх початку.
Місцеві органи виконавчої влади мають сприяти енергопідприємствам у роботі із збереження електромереж, запобігання аваріям і ліквідації їх наслідків у діючих електромережах, а також у забезпеченні виконання Правил всіма юридичними та фізичними особами.
Енергопідприємства мають право припиняти або обмежувати електропостачання споживачів, що порушили Правила.
І під кінець проведених робіт по відновленню електропостачання споживачам міста працівники СО "Бершадські ЕМ" отримують не розуміння, а статтю в газеті і намагання міського голови сформувати негативну думку мешканців району про наш колектив.
Олександр ЗУБ,
голова профкому
Бершадських ЕМ,
і ще 5 членів профкому.
Від редакції. На жаль, керівництво ЕМу так і не зустрілося з журналістами, які прийшли на зустріч, щоб прокоментувати дії їх працівників під час пошкоджень ялин. Тепер – ось така позиція профкому. То що, міський голова мав спокійно спостерігати за всім цим?