Відвага, мужність нашого народу знайшли своє відображення у творах безпосередніх учасників тих трагічних подій.
О.Довженко, Ю.Збанацький, П.Загребельний, В.Земляк, В.Речмедін, О.Гончар, Ю.Бондарєв, В.Биков і багато інших на вогняних дорогах війни не лише підносили бойовий дух радянських солдатів, а й зі зброєю в руках кували Перемогу.
Спливають роки, старіють ветерани, зростають нові покоління, для яких Велика Вітчизняна війна – це вже героїчні сторінки нашої історії.
Для таких поколінь, мабуть, і була задумана книга ветерана Чорноморського флоту, капітана 1-го рангу у відставці, члена Національної спілки журналістів України, який проживає у м. Черкасах, Олександра Олександровича Березовського. Народився письменник у Яланці 20 серпня 1919 року у багатодітній селянській сім’ї. У 1950-му закінчив історичний факультет Чернівецького учительського інституту.
У 1939 році молодого юнака призвали на військову службу, яка за збігом обставин поступово перейшла у бойовий шлях захисника Вітчизни.
Про ці незабутні роки автор розповідає у своїй мемуарній книзі «Про період, в якому проходило все моє життя».
Книжка написана фронтовиком, радистом військового корабля, тому всі події правдиві, і це ще раз переконує в тому, що ніхто так правдиво і глибоко не напише про свої бої з ворогом, як їх безпосередній учасник, той, хто власними очима бачив це жахливе явище з середини і залишився живим, завдяки власній мужності, відвазі і військовому вмінню. Понад двадцять років автор проводив наполегливу пошукову роботу, крихтами збираючи відомості про своїх бойових побратимів.
Тепла, зворушлива розповідь Олександра Олександровича про своїх однополчан – це не лише уклінна данина пам’яті тим, хто ціною свого молодого життя забезпечив нам мирне сьогодення, а навіть заповіт заслуженого ветерана сучасному поколінню: щоб захист рідного краю, як і раніше, був священним обов’язком кожного громадянина нової, незалежної Української держави.
Автор книги нагороджений орденами Вітчизняної війни 1-го ступеня, Червоної Зірки, «За мужність» 1-го ступеня, Трудового Червоного Прапору, медалями «За трудову доблесть», «За оборону Одеси», «За оборону Кавказу», «За перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні 19411945 рр.».
Олександр Олександрович досить давно поїхав із Яланця, та ніколи не поривав із малою батьківщиною. Всі свої книги він присилає землякам у сільську бібліотеку. Тут їх зібралося вже більше десятка.
У бібліотеці створено куточок «Вони – землі Яланецької слава», де можна ознайомитися з життєвим і творчим шляхом письменника, його творчим доробком у періодичних виданнях; виставлені всі подаровані книги.
Напередодні святкування 70-ої річниці визволення району від німецько-фашистських загарбників члени літературного гуртка, що діє при бібліотеці, написали письменнику-фронтовику вітального листа зі словами вдячності від усіх односельчан за наше щасливе сьогодення.
Щире спасибі всім захисникам нашого району. Нехай Всевишній оберігає вас від усяких негараздів. Бажаємо вам довголіття при доброму здоров’ї, родинного спокою, затишку в колі люблячих дітей, онуків, правнуків. Многая вам літа. А полеглим у боях та тим, хто не дожив до наших днів, вічна пам’ять та слава.
Катерина БАБІЙ, завідуюча бібліотекою.