Далі шлях проліг на райцентр – Валентину Петрівну перевели у поліклінічне відділення райлікарні, де вона також була дільничним терапевтом. По суті – сімейним лікарем, який знає усіх людей на дільниці, їхні болі і проблеми. Її жага до знань, непереможне бажання допомагати людям, порив зрозуміти кожного стали дуже доречними на цій посаді. Здобула авторитет і повагу завдяки сумлінній самовідданій праці, людяності і високому професіоналізму.
Організаторський талант і здібності керівника запримітило керівництво, доручило виконувати обов’язки завідувача поліклініки ЦРЛ, згодом – поліклінічного відділення.
Тоді поліклінічна служба була найпотужнішою в районі.
Дев’ять років тому Валентина Петрівна була призначена першим заступником головного лікаря ЦРЛ із медичного обслуговування населення району. Настав час вийти за рамки поліклініки і навіть районної лікарні. Опікування сільською медициною – вельми нелегка справа.
Вже тоді закладалися засади сімейної медицини, зрозуміло було, що в галузі назрівають реформи. Валентина Петрівна пройшла курси сімейних лікарів, але практичну медицину не залишила.
Вже третій рік Валентина Довгань – заступник головного лікаря з медичної частини, а якщо коротше – начмед. Від її обізнаності та професіоналізму, зібраності і високої кваліфікації залежить організація стаціонарної допомоги хворим та розв’язання безлічі інших питань. І кому ж ще бути на такій посаді, як не розумній і принциповій людині, лікареві-організаторові вищої категорії?
Ось ще кілька штрихів до портрета: ділова, завжди елегантна, зібрана, приваблива, водночас вимоглива до себе і до інших. Ніхто і ніколи не здогадається про її втомленість чи поганий настрій.
Найголовніше її кредо: якісна медична допомога хворим. Не тільки медичними, а й багатьма іншими проблемами переймається вона як депутат райради, член постійної комісії з питань бюджету та економічних реформ.
У полі зору Валентини Петрівни – надання екстреної та інтенсивної медичної допомоги хворим у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії, контроль за якістю її надання, розбір складних та конфліктних ситуацій, організація інформаційно-аналітичної роботи та щоденний контроль за роботою стаціонару ЦРЛ. Назріває наступний етап реформування охорони здоров’я вторинного рівня. Половина успіху залежить від рівня підготовки медичних кадрів. Валентина Петрівна безпосередньо взаємодіє із завідувачами відділень та старшими медсестрами.
Щодня потрібно аналізувати великий обсяг інформації про стан справ у відділеннях. З головним лікарем В.А. Залецьким приймати десятки управлінських рішень і розв’язувати проблеми лікувально-діагностичного процесу.
... У послужному списку Валентини Петрівни багато відзнак, але найвищою нагородою вважає вдячність пацієнтів, щиру підтримку колег та рідних, людей, яким повернула здоров’я. А найбільша втіха і розрада – родина, спілкування з рідними. Серце радіє, коли їй усміхається внучка Машенька. Разом із чоловіком Василем Миколайовичем виховали двох дітей: сина Олександра та доньку Олену (вона з чоловіком Ігорем також лікарі, працюють у райлікарні).
Завтра у Валентини Петрівни – ювілей. Колеги, друзі, рідні, пацієнти вітають її і зичать усього найкращого в житті, хай здійсняться усі побажання, приносячи цій чудовій жінці щастя, добро, здоров’я і удачу.
Людмила НІМЧУК, громадський кореспондент.