Її пісня в душі, її доля в культурі

  • 0
  • 9 Квітня 2012, 22:47

Якщо вірити тлумаченню імен, Надія – означає здійснення мрії. Це стабільність, терпіння, наполегливість у досягненні мети.

А наша Надія – це щирість і доброта, яскрава творча особистість, невтомний генератор цікавих ідей, планів, проектів і водночас відповідальний, мудрий, авторитетний керівник. «Мама» районної імперії культури – так з любов’ю і щирістю культпрацівники району називають начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації, заслуженого працівника культури України Надію Миколаївну Герасимчук. А вона, як турботлива мати, знає потреби кожного із 232 своїх підлеглих і щоденно вирішує їх.

Професійну долю обрала сама. Ще коли навчалася у школі і була активною учасницею всіх мистецьких заходів, які організовувались в Чернятському сільському будинку культури. Після 8 класу вступила на навчання до Тульчинського училища культури, а після його завершення свої перші творчі плани втілювала на посаді художнього керівника Флоринського будинку культури. Талановиту, ініціативну Надію Герасимчук помітили і запросили на роботу до районного будинку культури. Тут вона працювала інструктором, художнім керівником, директором і паралельно навчалась у Київському інституті культури.

Життя розпорядилося так, що після народження дітей 10 років Надія Миколаївна працювала у туристичній сфері.

Об’їздила багато країн і в сотий раз переконувалась, що наша самобутня культура, народні промисли і ремесла, наша народна пісня, українські обряди – це щось особливе, що потрібно бережливо вивчати, активно пропагувати і самовіддано розвивати.

Ось уже 20 років як Надія Герасимчук очолює культуру Бершадщини. За цей час вона згуртувала сильну команду професіоналів-однодумців, талановитих ентузіастів, фахівців своєї справи і стала авторитетним лідером галузі. Багатий досвід роботи за фахом та глибокі професійні знання дали можливість позитивно реалізувати завдання щодо збереження мережі закладів культури (а їх у районі 90 установ), подальшого розвитку народної творчості та аматорського мистецтва. Свідченням цього є перемога Війтівського сільського будинку культури у Всеукраїнському огляді-конкурсі сільських закладів культури клубного типу. Під її особистим керівництвом напрацьовано цільові комплексні програми щодо розвитку музейної справи, краєзнавства, збереження об’єктів культурної спадщини, поліпшення комплектування бібліотечних фондів, організації культурологічних заходів духовного відродження та подальшого розвитку культури.

При її активній підтримці створено цілу низку творчих колективів. За її сприяння здобули високі звання 10 «народних» та 4 «зразкових» аматорських колективи. Добре розуміючи тактику стабільного розвитку аматорського мистецтва, впевнена – мало створити колектив, йому необхідно постійно рости, вдосконалюватись, для творчого життя потрібні злети і піднесення. Тому ініціює участь художніх колективів у різноманітних конкурсах.

Неодноразово виступали на столичній сцені ПК «Україна» самобутня «Війтівчанка» (керівник заслужений працівник культури України В. Багач), унікальний «Жайвір» (керівник В. Віхренко), неперевершена «Мрія» (керівник заслужений працівник культури України Н.Гаврилюк).

Яскраво презентували аматорське мистецтво Бершадщини на обласних, Всеукраїнських та Міжнародних фестивалях провідні «народні», «зразкові» колективи району і завжди отримували заслужені перемоги.

Надія Миколаївна є автором і художнім керівником багаточисленних, масштабних культурно-мистецьких проектів, серед яких творчі звіти аматорських колективів ра - йону, виставки світлиць народних промислів і ремесел, районні фестивалі «Різдвяне диво», «Співець Подільського краю», мистецької акції «Мистецтво одного села». Вона допомогла видати книгу фольклористки Ганни Годованець «Романівське весілля» та ініціювала встановлення пам’ятника видатному композитору-земляку Родіону Скалецькому в Бершаді, організовує щорічне проведення художніх пленерів «Поташня – чарунка Поділля» в народному музеї культури села та галереї Прокопа Колісника в селі Поташні. Та хіба можна все перелічити.

Завдяки організаторським здібностям та вмінню ефективно працювати за підсумками роботи галузі протягом останніх 6 років відділ культури і туризму Бершадської райдержадміністрації посідає почесне ІІ місце в області. За високий професіоналізм, вагомий внесок в розвиток культури Надія Миколаївна неодноразово нагороджувалась Почесними грамотами районної та обласної державних адміністрацій, Міністерства культури України. У 2010 році отримала почесне звання «Заслужений працівник культури України». Вона є головою ради начальників відділів культури області, членом колегії управління культури і туризму облдержадміністрації.

У ці весняні світлі дні Надія Миколаївна святкує гарний ювілей. Теплі вітання прийматиме від родини, друзів, колег. І не обійдеться її особисте свято без пісні, бо пісня завжди у її душі.

Колектив працівників відділу культури і туризму райдержадміністрації, працівники клубів, бібліотек, музеїв району, викладачі дитячої музичної школи, багаточисленна плеяда учасників аматорських колективів та майстрів народної творчості щиро вітають ювілярку і сердечно бажають – Хай завжди супроводжують Вас по життю міцне здоров’я і тепло удачі.
Нехай праведними будуть здобутки Вашої талановитої діяльності.

Нехай ніколи не згаснуть завзята вдача і великий оптимізм.

Зичимо Вам злагоди, любові, довголіття, невичерпної енергії, реалізації усіх задумів і планів. А родинний затишок нехай допомагає Вам відчути себе завжди впевненою і щасливою.
Многая літа!

Тетяна ТИВОРСЬКА, головний спеціаліст відділу культури і туризму райдержадміністрації.


автор: Газета "Бершадський край"
Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
8 фото   
10 фото   
3 фото   
2 фото   
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Тернівка
Сайдавчук Степан Йосипович (1909) 1909 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1941 р.

З історії Бершаді
Колишнє містечко, в якому переважали дрібні ремісники і селяни, пригноблені нужденністю й позбавлені людських прав, перетворилося в сучасне соціалістичне місто з суцільною письменністю. Про здоров'я трудящих піклуються понад 50 лікарів, які працюють у 2 лікарнях, а також медпрацівники інших медичних закладів. Діти шкільного віку навчаються в 2 середніх школах, восьмирічці та в школі-інтернаті.... Читати далі »


Якщо Ви виявили помилку, виділіть текст з помилкою та натисніть Ctrl+Enter щоб повідомити про це редакцію

Останні новини
Може бути цікаво

Її пісня в душі, її доля в культурі - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники