Fridge magnet wooden gears

Мудрість військова

  • Подобається0Не подобається
  • 22 Лютого 2012 р

Мрія юності Михайла Васильовича Траченка здійснилася: після закінчення 11 класу Баланівської середньої школи у 1965 році він вступив до Харківського гвардійського танкового командного училища, в якому навчався три роки.
Одержав диплом з відзнакою і військове звання «лейтенант». За власним бажанням, а таке право давав диплом, був направлений на військову службу в Групу радянських військ у Німеччині, де пройшов перші командні офіцерські посади, важку школу мужності, загартованості, лейтенантської юності.

У 1973 році відповідно до планової кадрової заміни був направлений для проходження подальшої служби в Приволзький військовий округ (м. Пенза) на посаду начальника штабу військової частини. В 1979 році прийняв рішення про збагачення військових і спеціальних знань.

Командування дозволило – і Михайло Траченко поступив на танковий інженерний факультет вищого військового закладу в Києві, який закінчив у 1983 році й одержав диплом з відзнакою. В цьому ж році успішно склав іспити до військової аспірантури. Підготував і захистив у 1986 році дисертацію кандидата технічних наук і був призначений на посаду старшого викладача Київського вищого танкового інженерного училища. Пізніше одержав військове звання «полковник», займав посаду начальника кафедри цього ж військового закладу.

Були мрії реалізувати знання, досвід і потенціальні можливості, а також продовжити кар’єрний ріст в інших містах Радянського Союзу, але його розпад не дозволив цього. В умовах української незалежності, особливо на перших її етапах, не все складалося добре. І хоча було бажання служити, виявляв ініціативу і давав поради по удосконаленню сучасного військового життя, але у відповідь часто зустрічав противагу.

Тому ним було прийнято рішення про звільнення з лав Збройних Сил за вислугою років і правом на пенсію. Це сталося на 30-му році служби в 1994 році.

Далі була викладацька й наукова робота у військових закладах, науково-дослідницьких інститутах, Міністерстві надзвичайних ситуацій.

Нині Михайло Васильович Траченко – ветеран праці.

З великим задоволенням Михайло Васильович відзначає, що всі успіхи, труднощі життя завжди розділяли і члени його родини – дружина Валентина Миколаївна і дочка Лілія, за що він їм глибоко вдячний.

Однокласники і всі, хто знає Михайла Васильовича Траченка, гордяться патріотом, мужністю, благородством серця і душі односельця, який самовіддано служив Вітчизні, народу.

Григорій ПОГОНЧИК, громадський кореспондент.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Біля автовокзалу</b><br />
2 фото   
<b>Щодо проблемних питань відносно сміттєзвалища</b><br />Жителі села Флорино знову вимагають від керівництва району припинити завозити побутові відходи на сміттєзвалище, що...
12 фото   
<b>Звітно-виборна конференція</b><br />У кінці минулого тижня відбулася ХХ конференція Бершадської районної організації Партії регіонів, на якій розглянуто...
3 фото   
<b>Міжнародний інвестиційний форум «Вінниччина — бізнес в центрі України»</b><br />17 червня 2011 року в обласному центрі відбувся інвестиційний форум «Вінниччина &mdash; бізнес в центрі України»...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Устя
Гомелюк Олексій Іванович (1922) 1922 р., українець. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
Колишнє містечко, в якому переважали дрібні ремісники і селяни, пригноблені нужденністю й позбавлені людських прав, перетворилося в сучасне соціалістичне місто з суцільною письменністю. Про здоров'я трудящих піклуються понад 50 лікарів, які працюють у 2 лікарнях, а також медпрацівники інших медичних закладів. Діти шкільного віку навчаються в 2 середніх школах, восьмирічці та в школі-інтернаті.... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Мудрість військова - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники