Fridge magnet wooden gears

Чарівник лісу Кольченко

  • Подобається7Не подобається
  • 19 Січня 2011, 00:01

На знімку: Іван Архипович із синами.

Можливо, те, що свого часу Іван Архипович працював лісником та майстром лісу, під його керівництвом і за безпосередньою участю посаджено не один десяток гектарів зелених дібров, посприяло тому, що нині він зустрічає свій дев’яностий день народження. Недаремно кажуть: як людина дбає про природу, так природа віддячує їй. Тож судилися нашому землякові щедрі літа, в які вписані події різні – щасливі і не дуже, здобутки і втрати, радощі і печалі. Та завжди, за будь-яких обставин, він залишався сам собою, доброю і мудрою людиною.

 

Відлітають у небуття літа, уже не таке, як раніше, здоров’я, та не залишає сиву голову мудрість. І все частіше самі собою приходять спогади про прожите і пережите, сниться батьківська хата, хоч тата свого не пам’ятає, бо був йому всього рік, коли той загинув. Мама залишилася одна з трьома дітьми. А згодом і старший брат загинув на фронті. Лише матері та сестрі Бог дарував довгого віку – обидві дожили до глибокої старості.

Для Івана трудовий шлях розпочався з чотирнадцяти років – був у школі рідної Бондурівки Чечельницького району піонервожатим, а згодом бібліотекарем. Строкову армійську службу випало йому проходити на Далекому Сході. Коли почалася війна, його військову частину терміново передислокували під Ленінград. Увесь період блокади він брав участь в обороні цього легендарного міста. А після того старший сержант Іван Кольченко пішов дорогами війни далі і зустрів Перемогу під Берліном. Учасник бойових дій від першого до останнього дня війни нагороджений орденами Слави, Великої Вітчизняної війни, «За мужність», а медалей має більше двадцяти. Нині й звання у нього – підполковник у відставці. Ще цілий рік служив в армії після війни, а після звільнення у запас у червні 1946 року і повернення додому працював на різних роботах. Був бригадиром колгоспу, головою сільпо. Та найдовше випало йому трудитися у лісовому господарстві – з 1947 року три з половиною десятиліття віддав він улюбленій справі.

Робота ця теж до певної міри нагадує армійську – доводилося змінювати місця проживання і йти туди, де був найбільше потрібний. Тож Кольченка добре знають не тільки в рідній Бондурівці, а й у Куренівці, Ободівці, на станції Дохно, Великій Киріївці, Бершаді… Нині вже і їхні із Євгенією Онисимівною (дружини, на жаль, вже нема в живих) сини Віталій та Михайло теж стали сивими, їх добре знають у районі. Віталій Іванович багато років працював у райвідділі внутрішніх справ, прокуратурі, нині, хоч і на пенсії, займається адвокатською практикою.

А розповідати про Михайла Івановича Кольченка, думаю, нема потреби, бо про міського голову знають усі. Після того, як його обрали вперше, обличчя нашого міста змінюється на краще. І найвищою оцінкою його діяльності є повторне обрання на цю неспокійну посаду та ще й величезним відривом від найближчого опонента. Безперечно, у тому, що у нашого міського голови неабиякий організаторський талант, найголовніша заслуга батьків, найперше – Івана Архиповича.

Сивочолі сини мають свої сім’ї, невістки, внуки і правнуки, та завжди з належною пошаною ставляться до найстаршого в роду – Івана Архиповича, люблять слухати його розповіді про фронтові будні і про багаторічну роботу в лісовому господарстві. Колектив держлісгоспу не забуває свого найстаршого ветерана, його поважають і шанують земляки, сусіди, численна рідня.

… Давно виросли дерева, посаджені за участю Івана Архиповича, а на життєвому календарі ветерана війни і праці завтра висвітиться цифра 90.

Тож із славною датою в житті привітає чарівника лісу, невтомного трудівника, люблячого батька, дідуся, прадідуся і просто чудову людину велика рідня, земляки, всі, хто його знає.

Хай же ще чимало літ здоровиться нашому славному краянину! З роси Вам і води, шановний ювіляре!

Федір ШЕВЧУК. м. Бершадь.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Чи стане цей мітинг уроком?</b><br />Якщо п’ятниця, 13-е число червня, зранку для медиків була святковою, адже у першій половині дня проводилися...
2 фото   
<b>"П'ятківчанка" зачарувала Вінницю</b><br />У ці дні редакційна пошта переповнена листами, повідомленнями, фотографіями про відзначення циклу новорічноріздвяних...
2 фото   
<b>Пам'ятний знак Герою у Джулинці</b><br />Днями у Джулинці відбулося відкриття пам’ятного знаку Герою України, підполковнику Костянтину Могилку. Знак...
9 фото   
<b>Подарунки до зимових канікул</b><br />Гарними новорічними та різдвяними святами завершився минулий та розпочався новий 2012 рік. Особливо радісними вони...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Ставки
Таужнянський Павло Семенович (1900) 1900 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Помер від ран 14.09.45.

З історії Бершаді
Возз'єднання Правобережної України з Росією було прогресивним явищем в житті українського народу. Це помітно позначилось і на розвитку Бершаді, яка стала центром одноіменного округу Брацлавського намісництва. В 1797 році за новим поділом Бершадь — повітове місто Подільської губернії, а з 1804 року — містечко Ольгопільського повіту. Вже на початку XIX ст, існували бершадські суконна... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Чарівник лісу Кольченко - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення