Fridge magnet wooden gears

Сила особистого прикладу

  • Подобається5Не подобається
  • 13 Жовтня 2010 р

Фото Руслана БАЙДАЛЮКА.

Кожен у своєму житті прагне на когось орієнтуватися.
Володимир Дмитрович Соловей – М’якохідський сільський голова – за взірець для себе взяв свого земляка відомого хірурга Л.Ф. Медвідя, коли після закінчення Бершадського медучилища повернувся у своє село фельдшером. Тож всі роки на виду у людей – і як медик, причому дуже грамотний та уважний, і як організатор багатьох добрих справ у громаді.

Щоб організувати та благоустроїти дитячий майданчик, довелося взяти його на баланс сільської ради

Почуття любові до рідних місць ніколи не покидало Володимира Дмитровича, ще в свої молоді роки хотілося йому зробити для односельчан якнайбільше чогось корисного. Коли очолював комсомольську організацію, якраз будували лікарську амбулаторію, тож спрямовував сюди зусилля молодих, а взагалі чимало було зроблено в ті часи господарським методом і народною толокою.
Особисто він так і відпрацював чверть віку у сільській медицині. 3а ці роки, каже, побував у кожній хаті. Чого доброго, саме тоді, працюючи з людьми, формувався як майбутній лідер громади, хоч на цю посаду його обрали лише чотири роки тому.
Зізнається нині, як впродовж усього свого життя сам собі не раз задавав питання стосовно того, яким саме потрібно бути, щоб громада у тебе повірила. І щоразу переконувався, що як тільки не будеш показувати приклад, працювати разом з усіма – практично і фізично, ні про яке довір'я не може й мови бути.
Адже ніщо так не згуртовує людей, як сила особистого прикладу.
Звичайно, коли обрали сільським головою, не просто було йому спочатку зорієнтуватися за що взятися в першу чергу. А тут ще й повним ходом велася газифікація. Однак тепер вже без перебільшення можна сказати, що і його є заслуга в тому, що зроблено в селах (саме так, бо тут до сих пір вживають назви колишніх сіл Чорна Гребля і Раківка). І найголовніше – що громада не ділиться за територіями чи за політичними поглядами, як це тепер часто буває, у ній панує порозуміння і згуртованість.
Так і рухалися у напрямках, які разом з депутатами визначили пріорітетними. Завершили газифікацію сіл, а це до половини всього об’єму робіт, потім газифікували лікарську амбулаторію. Рішенням сесії, за погодженням з вищими органами влади, узаконили кар'єр, матеріали з якого обходяться для місцевих потреб набагато дешевше, особливо для ремонту доріг. Чого тільки варто було відремонтувати сільський будинок культури і ввести його в дію після багаторічної перерви. Коли готувався цей матеріал, якраз завершувалися роботи по монтажу вуличного освітлення, які фінансувалися Європейським Союзом та співфінансувалися програмою розвитку ООН, районною владою, сільською радою та жителями сіл. Захоплюючись роботою, про особистий відпочинок голові ніколи було і мріяти. Якщо і бував у відпустках, то хіба що тиждень-два. Розповідають, що його ще й зараз будять часто посеред ночі, і він ніколи не відмовиться, щоб допомогти людям.
Одне з головних завдань, які поставив перед собою, – надійність функціонування соціальної сфери. І це вдалося, хоч чимало робіт довелося виконувати господарським способом. Не дивлячись на труднощі з фінансуванням, все ж закупили для будинку культури озвучувальну апаратуру, нині організовуються дискотеки для молоді. Максимально уваги приділяють дошкільній установі, ремонт у якій виконано як за рахунок бюджету, так і батьків дітей.
Щоб організувати та благоустроїти дитячий майданчик, довелося взяти його на баланс сільської ради. Те саме зробили і з сільським стадіоном. Щоб не допустити нещасних випадків на вулицях у ринкові дні, підготували місце і переселили ринок з центрального перехрестя доріг.
Все робилося, звичайно, при підтримці депутатів, активу, базових господарств. Провели розчистку сміттєзвалищ у центрі і навіть встановили металеві сміттєзбірники, домоглися, щоб вони своєчасно очищалися.
Порядок наводити розпочали саме з центру села, тому, зізнався сільський голова, щоб населення це бачило і наводило його на власних садибах.
Скориставшись нагодою, Володимир Дмитрович попросив через газету подякувати громаді за те, що вона не допустила розрухи, як у деяких селах в ході реформ.
В результаті тепер в обробітку кожний гектар землі, збереглося чимало робочих місць, до бюджету відраховуються кошти. Вирішуються і питання очистки доріг від снігу. У базових господарствах – це ТОВ «Удич» і ПП «Валентина» – керівники завжди по можливості допомагають селу.
Дякував, звичайно, за розуміння та підтримку всіх починань і конкретним людям. Це В.В. Гуць, Б.І. Жовтобрюх, О.П. Медвідь, В.Г. Лавренюк, Д.І. Дулін, Л.Г. Забіяка, Ю.І.
Горбець, Т.В. Сіренко – та хіба всіх перерахуєш. Хоч тутешня громада і на окраїні району, якось не відчувається, що вона є однією з найвіддаленіших. І все тільки завдяки тому, що тут постійно над чимось працюють. Причому, ніколи не доводилося чути, щоб Володимир Дмитрович скаржився на труднощі, на нестачу коштів тощо. Натомість завжди намагається сам щось організувати, зробити. А там, де всі бачать, що справа робиться, як правило, ще й допомагають. Тому і залишаються тут, на одній з окраїн району, і понині діючими вся інфраструктура, бюджетна сфера. Хоч проблем ще вистачає, все ж у людей є надія на краще. І запорукою тому є згуртованість громади.
За повсякденними клопотами, очевидно, і сам сільський голова не зчувся як наступив його піввіковий ювілей, який відзначатиме завтра.
Тож з роси і води Вам, Володимире Дмитровичу. Міцного Вам здоров'я і радості від дітей та онуків – у його сина і дочки вже власні сім’ї, а також успіхів у праці на благо громади.
Недарма кажуть, що успіх у будь-якій справі визначається професійним рівнем керівників, їх компетентністю. В. Д.
Соловей, за відгуками багатьох людей, із своїми обов'язками справляється, як у свій час і на попередній роботі, коли був фельдшером. А це вже – стиль роботи, стиль керівника, який показує власний приклад.
Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Доземний уклін визволителям</b><br />З кожним роком віддаляються в часі події буремних літ Великої Вітчизняної війни, але пам’ять про них і досі відлунює...
5 фото   
<b>Кавун Василь Михайлович</b><br />Василь Михайлович Кавун (14 серпня 1928, Кобринове &mdash; 8 серпня 2009, Київ) &mdash; державний та партійний діяч...
4 фото   
<b>«Любов душі моєї - Баланівка»</b><br />У твоїх руках дорога нашому серцю книга &quot;Любов душі моєї&nbsp;- Баланівка&quot;. В ній викладені матеріали з...
4 фото   
<b>З вінниці – по Європі</b><br />Пропозиція взяти участь у конкурсі на поїздку до Франції та Швейцарії під час презентації там в Страсбурзі та Берні...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Дейнега Степан Васильович (1912) 1912 р., українець, оточенець. З 05.1943 р. член підпільної групи. Загинув на фронті 00.03.44.

З історії Бершаді
І в наступні роки не вщухала на цих землях боротьба проти поневолювачів. Жителі Бершаді були учасниками повстання під проводом С, Палія. Тут було сформовано сотню на чолі з сотником Лук'яном, яка у жовтні 1702 року визволяла від польських військ Немирів. 1734 року надвірні козаки Бершаді підтримали селянсько-гайдамацьке антифеодальне повстання. В 50-х роках, коли знову пожвавився гайдамацький... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Сила особистого прикладу - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення