Професія лікаря-невролога надзвичайно складна, навіть екстремальна, тут потрібні не тільки знання, уміння, а ще й талант клініко-топічного мислення, адже дуже часто позитивний прогноз хвороби залежить від вчасно поставленого діагнозу. Своїм учителем, яким ніколи не перестає захоплюватися, вважає професора П.М. Альперовича. Саме фахова інтелігентність, високий професіоналізм, геніальність анатома, лікаря, невролога – все це разом дало поштовх обрати саме неврологічну спеціальність.
Проблема неврологічних хворих сьогодні є дуже актуальною, особливу групу становлять хворі з інсультом. Інсульт – це катастрофа, якій можна запобігти, потрібні профілактика, раннє виявлення осіб групи ризику. Спокій лікарю-неврологу, напевно, навіть і не сниться. За весь період роботи Олександр Віліанович не пам'ятає жодного вихідного без консультування хворих. Щодня, крім стаціонарних хворих сомато-діагностичного відділення, консультуються 20-30 амбулаторних пацієнтів, обов'язкові консультації у відділеннях анестезіології та інтенсивної терапії, виклики до хворих додому, а ще консультації в інших відділеннях – ось такий приблизно робочий день районного невролога О.В. Грищенка.
Чи важко так жити і працювати? Звичайно, з людської точки зору нелегко, але така доля лікаря. Олександр Віліанович своє життя без неврології і не уявляє. Єдине, що завдає йому неабияких прикрощів – це запізнілі виклики лікаря, особливо до пацієнтів молодого віку, адже саме в перші 2-3 години захворювання лікар-невролог має реальні шанси допомогти.
У нашій ЦРЛ немає високотехнологічної надсучасної апаратури, такої як МРТ та ін., але є грамотний, досвідчений, талановитий лікар, і за будь-яких обставин не медико-діагностичне обладнання визначає успіх діагностики та лікування, бо важливішим за все є лікар – його руки, очі, серце, розум та уміння аналізувати. А ще глибока відданість обраній професії, яку любить настільки, що буде тільки радий, якщо його діти оберуть лікарський шлях, хоче допомагати їм стати справжніми лікарями, якщо на те у дітей буде власне бажання.
Спілкуватися з Олександром Віліановичем приємно, адже відчувається природжена кмітливість, інтелігентність, обізнаність, практичність, а ще такі важливі для лікаря риси, як співчуття і терпіння. Хочеться побажати: нехай ніколи не міліє криниця мудрості, натхнення і бажання працювати, з якої черпає сили.