На знімку: сільський голова Леонід Свистун спілкується з жителями територіальної громади. Фото автора.
Люди переконливо стверджували: відтоді, як сільським головою обрали Леоніда Свистуна, справи в громаді пішли краще.
Що ж конкретно зроблено торік, і які проблемні питання доводиться вирішувати – про це і звітував Леонід Андрійович перед виборцями. На зібранні також були присутні голова райдержадміністрації Анатолій Головня, начальник відділу Державного агентства земельних ресурсів України у Бершадському районі Валерій Ткачук, заступник директора Бершадської філії ПрАТ «Зерно - продукт МХП» Сергій Цимбалюк та заввіділком цього підприємства у П’ятківці, депутат районної ради Михайло Палисюк. Загалом у двох населених пунктах, відзначив Леонід Свистун, налічується більше тисячі дворів, в яких мешкають понад півтори тисячі осіб, близько третини з них – пенсіонери. Демографічна ситуація в територіальній громаді, як і в інших регіонах, поки що залишається складною, адже торік народилося 12 дітей, а померло 33 земляки.
Минулого року сільський бюджет виконано на 107%, і це дозволило своєчасно проводити розрахунки по захищених статтях. Однак, за словами Леоніда Андрійовича, не все заплановане вдалося зробити, адже через казначейство й досі не перераховані кошти за виконані роботи, придбані матеріали, товари для покращення соціальної сфери.
У територіальній громаді велика увага приділяється створенню належних умов для нормального функціонування навчальних закладів.
П’ятківський дитячий садочок «Барвінок», який очолює Надія Синявська, відвідують три з половиною десятки малюків. В установі проведено поточний ремонт, виготовлено нову браму, придбано нову морозильну камеру, цифровий фотоапарат, заплановано замінити котел, впорядкувати опалення, відремонтувати дах.
Школа завжди була і є центром культури, виховання і освіти на селі, це одна з найбільш дієвих організацій у територіальній громаді, наголошували і сільський голова Леонід Свистун, і директор П’ятківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Володимир Багнюк, який теж виступив на зібранні. Нині в освітньому закладі навчаються 129 учнів. Цього року два випускники – Максим Візнюк і Юлія Потутаровська – закінчили школу з золотою медаллю, а вісьмох учнів нагороджено похвальними листами за відмінні успіхи у навчанні. Здобутки й досягнення школи щороку примножують і переможці та призери олімпіад, конкурсів різних рівнів. Особливу роль у забезпеченні навчально-виховного процесу відіграє організація матеріально-технічного забезпечення закладу. Цьогоріч, за словами Володимира Арсентійовича, на підготовку школи до нового навчального року коштів не виділено. Однак батьки не залишаються осторонь проблем ЗОШ – на загальношкільних батьківських зборах вони вирішили допомогти й вже готують класну кімнату для першокласників, збирають кошти для поточного ремонту приміщень. Активно допомагають школі сільська рада, яка опікується підвезенням учнів, ПрАТ «Зернопродукт МХП», яке допомагає з паливом, забезпечує дітей новорічними подарунками, виділило матеріальну допомогу. Допомагають і фермерські господарства, всі небайдужі громадяни. Директор щиро подякував їм за розуміння та підтримку. Усі разом вони дбають про те, щоб школа була охайною та затишною. Однак приміщення, яке побудоване в 1976 році, потребує капітального ремонту – заміни даху, вікон, котлів, винесення котельні з підвального приміщення. На все це потрібні значні кошти.
Медичні послуги населенню в громаді надають П’ятківська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини, до речі, колектив якої на чолі із завідуючою Марією Кохановською торік було занесено на Дошку пошани районної лікарні, а також Глинський фельдшерський пункт (завідуючий Сергій Каричковський). Медичні установи кадрами укомплектовані, в амбулаторії зроблено добротний ремонт, дещо поліпшено умови й у лікувальному закладі Глинського. Між іншим, сільська рада надала субвенцію в сумі 2500 гривень на розвиток охорони здоров’я в громаді.
Сільський голова детально інформував громадян про роботу в галузі культури, по запобіганню бездоглядності, про діяльність соціальних працівників, які обслуговують осіб похилого віку. Значне місце в роботі сільської ради та її виконавчого комітету займає питання благоустрою, наголосив Леонід Свистун.
На це було спрямовано понад 62 тисячі гривень. У територіальній громаді 95 відсотків вулиць освітлюються в нічний час. Леонід Андрійович висловив вдячність керівництву ПрАТ «Зернопродукт МХП», фермерських господарств, одноосібникам за розуміння і надання допомоги з розчистки доріг від снігу, наданні транспорту для вивезення побутових відходів тощо.
Відзначив очільник громади і діяльність дільничного інспектора міліції Ігоря Божка, який надає значну допомогу у наведенні громадського порядку, у запобіганні скоєння правопорушень. До речі, Ігор Олексійович теж звітував про свою роботу. Він детально проаналізував оперативну обстановку в територіальній громаді, окреслив основні напрямки профілактики порушень.
Мешканці громади обговорили й питання самооподаткування, а також порядку ловлі риби на ставку та автобусного сполучення з райцентром.
До розмови долучився й голова райдержадміністрації Анатолій Головня, який до початку зібрання відвідав заклади соціальної сфери, зокрема, сільську бібліотеку й амбулаторію. П’ятківка, за його словами, – гарне село, в якому живуть і працюють добрі люди. Керівник району на власні очі переконався: тут сільський голова шукає роботу і знаходить її. Звісно, на місцях має більше залишатися фінансових ресурсів для соціально-економічного розвитку громади, поліпшення умов життя людей. Анатолій Трохимович мову вів і про суспільно-політичну ситуацію в країні, а також про першочергові завдання, які необхідно вирішувати в районі найближчим часом.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.