На знімку: було про що запитати голову села і після зборів. Андрій Безвенюк, Галина Івахненко, Володимир Фурман, Іван Пустовіт (зліва направо).
Звіт очільника села був настільки детальним і змістовним, що у присутніх в залі односельчан практично не виникло запитань. Адже, звітуючи про той чи інший напрям діяльності, Іван Якович до дрібниць розповів про те, що зроблено, скільки коштів витрачено, і що треба ще зробити.
Короткий аналіз сучасної ситуації в країні, хвилина мовчання по героях Небесної сотні і перехід до власних справ. Традиційно – демографічні показники. Нині в селі проживає 1854 особи, з них пенсіонерів – 525, людей працездатного віку – 983. Із 916 дворів діючих – 718.
За звітний період проведено 8 сесій, у тому числі позачергових – 4, прийнято 112 рішень сесій. Проведено 13 засідань виконкому, на яких прийнято 53 рішення з різних аспектів життя.
Заслуховувалися питання з галузі бюджету, фінансів, соціальної сфери, регулювання земельних відносин та охорони навколишнього середовища, дотримання законності і правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян.
До речі, на найближчій сесії ради буде затверджений склад групи громадського порядку та графік її роботи. Вже більше десяти людей виявили бажання виходити на чергування з метою наведення порядку.
Про виконання бюджету 2013 року. Дотаційність його досить висока. Кілька років тому вона складала 82 відсотки, нині – 60 відсотків. За перший квартал 2014 р. бюджет виконується по власних надходженнях на 132,5 відсотка.
Додаткові надходження– використання тих резервів, які можуть покращити фі- нансування. Коли люди хочуть покращити якість свого життя, вони, звісно, шукають шляхи до цього.
У селі не використовували кошти із бюджету розвитку просто заради їх використання. Тут поставили собі за мету використовувати їх тільки через призму участі у проектах розвитку територіальних громад. І досягли значних результатів на тлі району. Таким способом залучено понад 1,5 мільйона гривень.
В активі громади – перемоги в обласному конкурсі, у двох міжнародних (ПРООН ЄС – проведення освітлення та DESPRO – вода). Також є учасниками всеукраїнського конкурсу (ремонт будинку культури). Сільський голова наголосив, що участь у міжнародних конкурсах успішна тільки тоді, коли сама громада щось хоче робити і виділяються певні кошти з місцевого бюджету при підтримці районного бюджету. Приклад – проведення вуличного освітлення, яке зроблено вже на 82 відсотки.
Багато уваги приділив доповідач водозабезпеченню. Звісно, ці проекти досить дорогі. Тому сільська рада поклала собі за мету брати участь у різних конкурсах, щоб здешевити людям їхній особистий внесок. Торік виграли обласний конкурс «Якісна вода – повноцінне життя». Стали також переможцями швейцарсько-українського конкурсу DESPRO, виділено 250 тисяч гривень. Чи отримає їх село, залежить від того, як долучаться жителі до проекту.
Далі Іван Якович детально зупинявся на всіх аспектах життя громади – починаючи з ремонту будинку культури, в якому, до речі, планується встановити інфрачервоні обігрівачі. Не обминув увагою сільський голова проблем закладів освіти (в тому числі дошкільної) та медицини, торгівлі, благоустрою території, ремонту доріг, роботи молокопунктів, спортивно-масової роботи, земельних питань, комунального підприємства.
Про те, що робиться в селі по забезпеченню правопорядку, розповів на сесії дільничний інспектор, капітан міліції Володимир Січак.
Виступили на зборах також завідувач ФАПу Лариса Хливнюк, депутат сільської ради Ганна Дембіцька, заступник голови районної ради Василь Бондаренко, голова Вінницької асоціації «Облсількомунсервіс» Олександр Шаравський, депутат районної ради Вадим Оркуш.
Звісно ж, було прийнято відповідне рішення, спрямоване на поліпшення діяльності громади на наступний період.
Віриться, що, втіливши в життя всі плани, жителі Красносілки зроблять своє село ще кращим.
Федір ШЕВЧУК, с. Красносілка.