На знімку: голова райдержадміністрації Михайло Бурлака (у центрі) разом із головою районної ради Миколою Грабчаком, сільським головою Віталієм Казміревським і завідуючою ДНЗ «Колосок» Тамілою Федорак обговорюють питання благоустрою дитячого садка.
Насамперед сільський голова Віталій Казміревський і секретар сільської ради Людмила Устяк розповіли керівникам району про те, чим живе нині територіальна громада, над вирішенням яких нагальних питань працює сьогодні місцева влада.
Як відомо, Баланівська територіальна громада вже десять років плідно співпрацює з гміною Моравіца Республіки Польщі. До речі, у травні в селі перебувала польська делегація, її члени взяли участь у роботі сесії сільської ради, на якій розглядалося питання міжнародної співпраці.
Після цього баланівчани теж побували у своїх польських друзів. Делегацію, у складі якої були й учасниці танцювального ансамблю «Чар-зілля» сільського будинку культури, очолювала секретар сільради Людмила Устяк. Баланівські аматори спеціально вивчили польський танець, пошили польські костюми, їхні виступи тамтешнім глядачам дуже сподобалися. Члени нашої делегації привезли з Польщі гарно оформлене вітання з нагоди десятиріччя співпраці.
Баланівка – велике село, нині в ньому мешкають 3232 громадяни. На території сільської ради діють всі необхідні заклади соціальної інфраструктури. Тут, як і в інших селах, дається взнаки проблема безробіття, адже роботу мають далеко не всі працездатні громадяни. Постійно актуальні питання – утримання закладів соціальної сфери, питання благоустрою, ремонту доріг тощо.
Представники з району ознайомилися з умовами діяльності дільничного інспектора міліції Олега Балана, для чого йому в адміністративному приміщенні виділено окрему кімнату. Голова РДА М.Г. Бурлака провів особистий прийом громадян, на якому житель села, голова громадської організації «Народна ініціатива» Петро Пильний порушував перед сільським головою і керівниками району питання про надання приміщення в оренду громадській організації, майнове питання, питання благоустрою та інші.
Після цього представники району побували в закладах соціальної і культурної сфери.
Приміщення народного музею історії села Баланівки потребує зовнішнього ремонту, потрібно перекрити і дах. Ця проблема вже перезріла. Нещодавно, за словами завідуючої музеєм Наталії Коритної, спеціалісти проектної організації виїжджали на місце, визначили обсяги робіт.
Необхідно підготувати відповідну документацію і віднайти потрібні кошти. У четвертому кварталі нинішнього року, на думку керівництва району, це питання повинно зрушитися з місця.
Коли завітали до школи, там повним ходом велися ремонтні роботи. Директор Олександр Острук розповів про те, що за два з половиною роки за допомогою меценатів вдалося замінити 54 вікна на сучасні. Нині активно триває підготовка приміщень до нового навчального року. На той момент завершувалася побілка стін у коридорі і вестибюлі. Керівники району оглянули територію навчального закладу, пришкільні ділянки, висловили ряд пропозицій стосовно поліпшення роботи. Болюче питання – відсутність спортзалу у школі. Голова райдержадміністрації інформував: питання про виділення на це коштів розглядається.
Гарне враження справив дошкільний навчальний заклад «Колосок», у трьох групах якого виховуються 80 дітей.
Тут у належному стані утримується ігровий майданчик, нещодавно обладнали внутрішні вбиральні. Сільський голова Віталій Казміревський і завідуюча дитсадком Таміла Федорак запевнили: наступного року переобладнають і опалення, котел буде замінено на більш економний.
Окрім того, на часі відкриття четвертої групи у дитсадку.
Оглянули представники району й сільський будинок культури, амбулаторію загальної практики – сімейної медицини, оцінили стан комунальних доріг.
Багато чого зроблено в громаді, зокрема в закладах соціальної і культурної сфери, підбиваючи підсумки, зазначив голова РДА М.Г. Бурлака, однак чимало є й проблемних питань, над вирішенням яких необхідно активно працювати. Керівник району підкреслив: через місяць буде перевірено, як усунуто виявлені недоліки, виконано поставлені завдання.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.