На знімку: схід громадян за останні роки вперше так зацікавив людей. Фото Сергія КІСИКА.
Найперше, слід відзначити, що ситуація у П’ятківці склалася дійсно непроста. Особливої гостроти вона набула, відколи село стало бригадним. Проблем тут нашарувалося стільки, що навіть людині з досвідом годі вже було визначитися, з чого саме починати їх розгрібати. А тут ще й криза, безгрошів'я внесли свої корективи.
Леонід Андрійович, коли його обрали сільським головою, розпочав з того, що пішов до людей і почав з ними вести мову, – давайте, мовляв, почнемо робити хоча б те, що можна – понаводимо порядок навколо себе, а тоді вже черга дійде й до складніших проблем.
Хоч з того моменту минуло лише сім місяців, у ході даного візиту у це село керівників з району не могло залишитися непоміченим те, що тепер на його території по-іншому почала діяти сільська влада, набагато організованішою стала й громада.
Однак і тут проблем ще вистачає – люди все ж небезпідставно запитували про наболіле. Чому, наприклад, до млина їм доводиться добиратися в інші села, коли в селі є свій. Як виявилося, не діє він поки що тільки через те, що два підприємці ніяк, нібито, не можуть знайти спільної згоди між собою. От і потерпає від того все село. Л. А. Свистун висловив запевнення, що дану проблему вдасться вирішити.
Можна було зрозуміти і тих жителів, які запитували, коли до П'ятківки буде заасфальтовано дорогу. Можливо, хоч тоді вдалося б як слід налагодити автобусне сполучення. А то вже і таксисти відмовляються їхати в це село.
На жаль, дану проблему можна буде вирішити тільки тоді, як у державі будуть на це кошти.
Щодо районної влади, то деякі з проблем, як от з поверненням соціальних виплат жителям села через відділення поштового зв’язку, а не через банки, то її буде вирішено вже найближчим часом.
А от щодо підвищення закупівельних цін на молоко, на що також були скарги, то держава не має права регламентувати це питання по заводах.
Однак воно буде доведене до керівництва області.
Перед тим, як провести схід громадян, гості з району відвідали амбулаторію загальної практики сімейної медицини, деякі заклади торгівлі, школу, дитячий садок. І якщо про переміни, які відбуваються в школі, склалося найкраще враження, і О.Ф. Снігур тільки подякував за це її директору В.А. Багнюку, то сільська медицина вразила з точністю до навпаки. Про які умови для хворих тут можна було вести мову, коли у приміщенні амбулаторії немає ні проточної води, ні належного тепла, навіть елементарного – холодильника. Причому, всім було зрозуміло, що дані проблеми не одного дня і що братися за їх вирішення потрібно негайно.
Багато ще треба зробити і в дитячому садку, хоч тут вже й зроблено чимало.
Щодо торговельних точок у цьому селі, то про яке дотримання законодавства можна вести мову, коли у більшості з них навіть не укладено трудові угоди з працюючими? Чи не тому деякі позачиняли двері і гості з району до них так і не потрапили.
У звіті сільського голови Л. А. Свистуна – вже на сході села, з яким він виступав вперше перед громадою, як і у звіті дільничного інспектора міліції, теж проглядалися конкретні проблеми, над якими потрібно ще багато працювати. Але в докір Леоніду Андрійовичу, з врахуванням, мабуть, того, що він встиг вже зробити, це поки що не ставилося. Відчувалося, що громада підтримувала його на сході села, який провели досить організовано.
Питань від п'ятківчан, звичайно, було чимало, але подавалися вони здебільшого у письмовій формі і адресувалися в основному до Бершадської філії ЗАТ «Зернопродукт МХП», яка орендує землю у цьому селі.
Потрібно відзначити, що присутній на даному сході депутат районної ради М.М. Палисюк, який працює керуючим П’ятківського відділку даної філії, на багато з них дав відповіді, але все-таки відчувалося, що у цьому плані потрібно ще багато працювати з громадою.
Щодо діяльності Л.А. Свистуна за звітний період, то було відзначено, що той запал, з яким він почав працювати, гідний того, що громада обрала саме його на дану посаду. Вистачило б його тільки хоч до завершення каденції, щоб і тоді виборці могли підтвердити правильність свого вибору. Навіть відносини із Бершадською філією ЗАТ «Зернопродукт МХП» стали вибудовуватися зовсім по-іншому від тих, якими вони були до цього. Нині дана філія почала неабияк допомагати селу у вирішені його проблем – і технікою, і коштами, і навіть робочою силою.
І все ж відчувалося, що громада очікує більш суттєвішу їй допомогу – про це чимало хто висловлювався вголос.
Причому, на допомогу саме від Бершадської філії ЗАТ «Зернопродукт МХП».
Як складатимуться надалі взаємовідносини між інвестором і п'ятківчанами, які останнім часом, за їх словами, тільки-но почали налагоджуватися, покаже час. О.Ф. Снігур обіцяв тільки підтримувати громаду, якщо її нарікання до інвестора будуть обгрунтованими. У Бершадській філії ЗАТ «Зернопродукт МХП» теж повинні розуміти, що на сьогодні дана громада аж ніяк не може самостійно вирішувати соціальні питання, тому їй потрібно допомагати.
Щодо діяльності сільського голови, то відчувалося, що він на своєму, як кажуть, місці. У полі зору сільської ради тепер практично все.
По завершенню сходу села люди мали можливість переглянути цікаву концертну програму, підготовлену силами п'ятківського аматорського колективу у складі якого хорланка, працівники дитячого садка, учні та вчителі місцевої школи. Перед п'ятківчанами також виступив хор ветеранів з Бершаді.
Павло КУШПЕЛА.