– Озиму пшеницю вирощуватимемо на 750 гектарах, ячмінь – на 120, на 300 – ріпак, посіви у доброму стані.
Причіпний інвентар теж готовий до виходу в поле. На жаль, селу доводиться працювати в умовах, коли навіть визначитися не просто хто і звідки на цей раз вставлятиме, як кажуть, палиці в колеса. Наприклад, щоб убезпечити себе від збоїв через неякісне пальне, чим тепер нікого не здивуєш, змушені були навіть створити його певний запас із надійних джерел постачання.
Маємо і нові трактори, і відповідні знаряддя до них. Тож з дотриманням технологій проблем теж не буде. Учасники посівної кампанії М.А. Гардиш, Ю.В. Соломченко, Л.В. Недобійчук, Л.В. Досич, Л.В. Годованець, П.І. Теплицький, В.І. Бурдейний та інші знають свої обов'язки.
Торік Шляхова посіла одне з кращих місць у районі по врожайності, тож є підстави розраховувати на гарні здобутки і в цьому році.
Не забуваємо і про тваринництво. Бо обидві галузі у нас взаємопов’язані, постійно підкреслює на зборах з трудівниками товариства його керівник О.І. Ковбасюк.
А от те, що літр молока іноді коштує дешевше, ніж пляшка мінеральної води, шляхівчан насторожує. Як і те, щоб на державному рівні знову щось не "накрутили" з цінами.
Найважче сприймається трудівниками те, що їх праця недостатньо цінується. Ніби може бути ще щось важливіше, ніж вирощувати хліб. У засобах масової інформації які тільки проблеми не порушуються, а от селянські чомусь не так часто. Тож вдячні нашій районці, що не забуває проблем селян, допомагає привернути до них увагу. О.І.
Ковбасюк, очоливши у свій час господарство, дав слово, що воно знову стане одним з кращих в районі. І наші люди готові до напруженої праці, якщо про них не забуватимуть. Не підводила б тільки держава. Адже коли таке було, щоб хлібороб отримував найбільший прибуток і цінував найбільше саме ріпак, а за ним соняшник та ячмінь, і аж на четвертому місці – озиму пшеницю. Чи, може, вже не хліб усьому голова?
На знімку: головний агроном шляхівського ТОВ "Світанок-Агросвіт" М.П. Макарчук.
Фото Руслана БАЙДАЛЮКА.