У коридорі ми побачили тенісний стіл, а за школою – прекрасний стадіон, спортмайданчики. М'ячі, спортивне обладнання допомагає придбати місцеве СТОВ "Лан", яке, як і
сільська рада, ніколи не буває осторонь від проблем школи. Всюди тут відчувається отой домашній затишок, який вміють створювати тільки справжні господарі. Усе це – на благо дітей.
До речі, педколектив хоча й невеликий (16 вчителів), але надзвичайно згуртований, кваліфікований. Методичний рівень педагогів високий, адже серед освітян закладу 1 учитель-методист, 1 старший учитель, 5 вчителів вищої категорії, 6 – першої категорії. Усі вони беруть активну участь в конкурсах "Учитель року". Так, учителька початкових класів Т.Т. Череушенко – призер конкурсу 2002 р., вчителька української мови і літератури С.І. Лазарєва – 2004р. А вчителька німецької мови, заступник директора, до речі, кавалер ордена Трудової Слави ІІІ ступеня В.П. Битюк протягом трьох останніх років готує переможців обласної олімпіади з іноземної мови. Завдяки учителю вищої категорії С.І. Байдалюку, який закоханий у свою справу, спортколектив школи теж щороку в призерах району.
– Педколектив – це моя гордість, – щиро каже Тетяна Олексіївна. – Я вважаю, що мені щастить на таких людей, які постійно вдосконалюють свою майстерність. Завдяки колективу школа має певні досягнення.
Дійсно, Маньківська ЗОШ має чим пишатися. Наприклад, дев'ятикласник, відмінник навчання Мирослав Цибулюк – чемпіон України по боксу, торішні випускники школи, переможці всеукраїнських конкурсів Андрій Прибила і Антін Переверзій нині успішні студенти відповідно лісотехнічного технікуму і медичного коледжу. Більше 5 років тут немає правопорушень серед неповнолітніх, адже школа є опорною з патріотичного виховання. Тут ще з 1972 р. діє клуб інтернаціональної дружби.
– Ви знаєте, я щодня іду до школи з великим задоволенням, – зізнається Тетяна Олексіївна. – Можливо, тому, що я віддана своїй професії, яку обрала на все життя. Відколи себе пам'ятаю, хотіла бути вчителькою. Мрія моя здійснилася. Після закінчення Сумівської восьмирічки пішла, як кажуть, у світи. У 1972 р. закінчила Немирівське педучилище і розпочала трудову діяльність вихователькою групи продовженого дня. Потім була педагогом-організатором, викладала історію і правознавство, а з 1980-го на посаді директора.
Це сьогодні Т.О. Петренко – відмінник освіти України, учитель вищої кваліфікаційної категорії, а тоді, 26 років тому, вона прийшла в колектив наймолодшою.
– Я вдячна долі, що трапилося саме так, – охоче розповідає Тетяна Олексіївна. – Мені пощастило працювати з талановитими педагогами Лідією Карпівною Тимошенко, Наталією Самсонівною Вихристюк, Оленою Спиридонівною Петрушенко...
Характерна деталь. З початку трудової діяльності Т.О. Петренко бере активну участь у громадському житті школи, села. Її чотири рази обирали до сільської ради, нині Тетяна Олексіївна депутат районної.
– Уже на другий день після обрання депутатом райради на дверях кабінету з'явилася табличка про прийом людей, – каже вона. – І цієї роботи не соромлюся.
Тетяна Олексіївна дбає про соціально-незабезпечені сім'ї, переймається проблемами пенсіонерів, інвалідів, зрештою, усіх людей, які до неї звертаються. Вона вважає це почесним обов'язком.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.