Всього за період проведення кампанії на території нашої області було щеплено 3050 осіб, ускладнень зареєстровано не було, окрім незначних місцевих реакцій (почервоніння) в місці ін'єкції, в нашому районі жодного щеплення не було зроблено.
На сьогодні в МОЗ України проведено не одне засідання комісії з питань організації та проведення кампанії додаткової масової імунізації проти кору та краснухи, де більшість фахівців прийшли до висновку, що активна антивакцинальна кампанія ніщо інше, як замовлення на ринку фармакологічного бізнесу, адже із проведенням профілактичної роботи фінансової користі мало, а на реалізації лікувальних препаратів можна заробити непогані кошти. Однак чи пройде захворювання безслідно, чи залишить свій значний слід на здоров'ї – невідомо. Питання проведення масової імунізації проти кору та краснухи стоїть відкритим, однак позитивний результат проведення попередніх кампаній масових імунізацій ми бачимо і сьогодні: повністю ліквідована натуральна віспа, на вулицях відсутні діти в інвалідних візках, які перенесли поліомієліт, вже понад десять років на території нашого району не реєструються випадки дифтерії, а ще 12-15 років тому ми їх мали і навіть із смертельним результатом. Тож чому ми думаємо як собі допомогти, коли є проблема, та насторожуємося, коли надається щось безплатно, наприклад вакцина, шукаємо в цьому все найгірше? Часто купуємо в аптеках дорогі препарати без призначення лікаря, забуваємо прочитати інструкцію, де вказаний значний перелік ускладнень, реакцій, протипоказів на той чи інший препарат, що може не лише допомогти, а навіть погіршити стан здоров'я.
Тож чи бути масовій імунізації чи ні – надалі вирішуватиметься в МОЗ, а як ставитися до свого здоров'я і до профілактичних заходів, хоча з давніх часів відомо, що краще захворювання попередити, ніж лікувати – вирішувати кожному індивідуально.
Юлія ПОКОТИЛО,
лікар-епідеміолог райсанепідстанції.