– Василю Анатолійовичу, основний пріоритет у роботі медиків сьогодні– це покращення здоров’я населення шляхом модернізації системи медичної галузі. Поінформуйте про здобутки і напрацювання на так званому підготовчому процесі реформ.
– 14 лютого поточного року сесією обласної Ради Бершадську ЦРЛ прийнято на її баланс. З травня в підпорядкування обласної Ради передано майновий комплекс лікарні.
Змінилися джерела фінансування. ЦРЛ фінансується обласним бюджетом і, крім передбачених кошторисом коштів, до нас почали надходити додаткові вливання. Перший транш – 600 тисяч гривень виділяється на проведення ремонту опалювальної системи ЦРЛ.
Розробляється проектно-кошторисна документація для проведення капітального ремонту приміщення неврологічного відділення та станції швидкої медичної допомоги. Найближчим часом буде придбано цифровий рентгенапарат вартістю майже 1 млн. гривень для стаціонару ЦРЛ.
Утворилась дещо нова вертикаль управління закладом охорони здоров’я вторинного рівня. Сподіваємось, що буде суттєво покращене оснащення ЦРЛ сучасною медичною апаратурою та обладнанням.
– Реорганізація мережі закладів охорони здоров’я, що надають вторинну медичну допомогу, передбачає поетапну структурну перебудову регіональної системи охорони здоров’я. Як це позначиться на ЦРЛ?
– Оптимізація включає: створення госпітальних округів, перепрофілювання закладів вторинної медичної допомоги з урахуванням їх матеріально-технічного та кадрового потенціалу, профілю діяльності та структури медичних послуг. В результаті планується створення багато - профільних лікарень інтенсивного, планового, відновного лікування, хоспісів.
Найбільш привабливою є лікарня інтенсивної медичної допомоги. Такі заклади надають цілодобову медичну допомогу хворим плановим та ургентним, в тому числі і хірургічного профілю, що потребують високої інтенсивності лікування та догляду, хворим з гострими станами, що передбачають надання цілодобової медичної допомоги.
– Чи є у Бершадської ЦРЛ реальна можливість стати саме лікарнею інтенсивного лікування і що для цього зроблено?
– В ЦРЛ проводиться підготовча робота для створення саме лікарні інтенсивної медичної допомоги. У нас є необхідні відділення, підготовлені кадри, прагнення створити заклад охорони здоров’я нового типу. Найголовніше є бажання зробити все, аби забезпечити пацієнтів високопрофесійною спеціалізованою медичною допомогою вторинного рівня.
Підготовчий етап, який передбачає проведення ремонтів, оснащення обладнанням та апаратурою, розробка нормативно-правових документів та інше – у нас триває ще з початку минулого року.
Були вивчені документи, підготовлені проекти, обговорено із спеціалістами: у нас непогані матеріально-технічні та кадрові ресурси. Пологове відділення проводить роботу по адаптації для функціонування в рамках українсько-швейцарського проекту «Здоров’я матері і дитини». Область планує в рамках проекту отримати майже два мільйона гривень. Їх левова частка буде направлена на Бершадський пологовий будинок, з метою створення на його базі регіонального перинатального центру. Своїми силами проводимо ремонтні роботи в приміщенні, де буде базуватися станція швидкої допомоги. У Бершаді планується відкриття міжрайонної станції швидкої допомоги, якій будуть підпорядковані відділення швидкої допомоги найближчих районів: Тростянець, Піщанка, Крижопіль, Чечельник, Теплик, Бершадь і Ладижин. Працюватимуть спеціалізовані лікарські бригади, станція буде оснащена за останніми вимогами.
Проведено великий обсяг робіт у ЦРЛ, саме тому ми віримо, що з наступного року в Бершаді буде функціонувати лікарня інтенсивного лікування другого рівня. Жителі нашого району та району, який приєднається до нас, зможуть отримувати спеціалізовану медичну допомогу, в тому числі і хірургічного профілю, в умовах стаціонару. Спеціалізовану амбулаторну допомогу надаватиме консультативно-діагностичний центр (нинішня поліклініка).
Кошти, які виділяє держава на реформування, сприятимуть піднесенню якості надання медичної допомоги на вищий рівень.
– Час реформ – це час проблем, а які проблеми виникають на шляху реформ?
– Сьогодні є питання кадрових проблем. Не вистачає фахівців деяких спеціальностей: це педіатри, терапевти для надання екстреної допомоги, потрібен фтизіатр, рентгенолог. Кадрові проблеми ми намагаємося вирішити. Сподіваємось, що після випуску в медичних університетах до нас завітають молоді спеціалісти. Всі необхідні заявки ми вже подали. Чекаємо молодих лікарів.
– Василю Анатолійовичу, незабаром професійне свято медичних працівників. Ваші побажання колегам та підлеглим.
– Що зичать людям друзі? Щастя і здоров’я. До речі, щастя без здоров’я – сумнівна річ.
Тожщиро бажаю, найперше, здоров’я нам усім: і медикам, і пацієнтам, а ще – гідного визнання заслуг медичних працівників державою, успішної діяльності