На знімку: у палаті пологового відділення.
Екскурсія по відділенню вражає: все нове, красиве, так і іскрить сучасністю. Велика і мала операційні зали, 2 пологових зали обладнані за найсучаснішими вимогами: медична апаратура та інструменти, для зручності та швидкості поряд реанімаційна кімната для новонароджених. У палатах неонатального догляду спеціальне обладнання для виходжування малесеньких пацієнтів. Майже всі палати одно або двомісні, облаштовані для комфортного перебування жінок, новонароджених і родичів. В кожній палаті санітарний вузол.
Тут обладнана централізована система постачання кисню з сучасним споживчим розводом, такий монтаж у акушерських закладах області є лише в Бершаді.
В новому приміщенні свій перший янгольський голос подали уже 350 малюків.
Всього проліковано гінекологічних та пологових хворих майже 900 жінок. Медичну допомогу отримують жінки з Бершадського, Чечельницького, Теплицького районів, з Кіровоградської, Одеської областей, були породіллі з Києва і навіть з Росії. Біля 7-8% породіль не є жителями нашого району.
Тобто потроху набувається статус міжрайонного перинатального центру. Пацієнти почувають тут себе зручно, комфортно, затишно як вдома. Доброзичливе ставлення до жінок і новонароджених – головна візитна картка працівників.
Є чим пишатися, а інакше і бути не могло, адже нинішнє покоління працівників пологово-гінекологічного відділення є продовжувачами справи наших славних ветеранів. У цьому колективі ще з перших днів його створення вирощувався культ доброти, щирості, теплоти та чуйності. Мені здається, що лікарів-гінекологів вирізняє саме надзвичайна теплота і любов до людей. Вони щасливці, бо кожного дня чують голоси новонароджених бершадців, кажуть, з кожним новим криком новонародженого стаєш молодшим душею. По-молодечому почувається і завідувач відділенням, в якого посмішка задоволення не сходила з обличчя. Тут працюють 4 лікарі, кожен з яких професіонал: Олена Миколаївна Стойко, Галина Василівна Лашина, Сергій Петрович Коритний. З серпня цього року має поповнитись кадровий потенціал молодими лікарями, які проходили інтернатуру, в даний час складають екзамени Це лікарі – акушери-гінекологи Руслана Петрівна Куца та Михайло Станіславович Заболотний.
Отже, у новому корпусі і лікарський склад омолоджується. Із гордістю розповів Василь Павлович і про лікарянеонатолога Світлану Олександрівну Красюк, яку вважає дуже грамотною, професійною та відповідальною. Світлана Олександрівна освоїла найменші тонкощі роботи на всіх найсучасніших медичних апаратах для надання допомоги новонародженим.
З переходом у нове приміщення зникли гнійно-септичні ускладнення породіль і новонароджених, пов’язаних з лікувально-профілактичним процесом. Створено такий мікроклімат, що інфекціям технологічно стало важко тут розвиватись.
Звичайно, не таку вдачу має В.П. Мясніков, щоб на цьому заспокоїтись. Сьогодні у його планах впровадження українсько-швейцарського проекту «Здоров’я матері та дитини», головна мета якого – покращення якості, доступності та збільшення кількості профілактичних послуг у системі охорони здоров’я матері і дитини. Попереду багато роботи – навчання персоналу і населення, придбання обладнання для онлайн-консультування, впровадження телемедицини. Всі ці інноваційні підходи втілюються з метою вдосконалення перинатальної допомоги. Знаючи Василя Павловича як людину непосидючу, енергійну, наполегливу, відповідальну, впевнена, що даний проект незабаром запрацює у Бершаді.
Людмила НІМЧУК, громадський кореспондент