Крім того, у цей період проведено до Великодня 1 квітня акцію «Чистий Четвер» та в рамках акції «День довкілля» – суботник 3 квітня. Усі заходи були направлені на впорядкування наявних та створення нових зелених насаджень, санітарної очистки, благоустрою і впорядкування територій населених пунктів.
Міською, сільськими радами, їх виконавчими комітетами, підприємствами, установами, організаціями упорядковано 118 га територій парків, скверів, алей, посаджено більше 31 тисячі дерев та понад 2,7 тисячі кущів, створено 7 парків, площа яких становить 3,5 га, а також 4,5 га нових газонів і квітників.
Приділялася увага й відтворенню нових лісових насаджень – полезахисних смуг, водоохоронних зон тощо. За період проведення двомісячника їх площа збільшилася майже на 57 га.
Активно проводилися роботи і з санітарної очистки населених пунктів, поліпшення естетичного стану прибудинкових територій і об’єктів масового перебування та відпочинку населення. Так, ліквідовано 114 стихійних сміттє - звалищ, очищено від сміття 70 км берегів річок та ставків, розчищено та упорядковано 50 джерел, створено 7 нових дитячих та спортивних майданчиків, поліпшено 97 місць масового перебування та відпочинку.
Чимало проведено й інформаційно-просвітницьких заходів. Зокрема, відбулося 2 конференції, 17 «круглих столів», 19 конкурсів та фестивалів, 7 екологічних виставок, розроблено майже 300 плакатів (листівок) щодо благоустрою тощо.
Місцеві засоби масової інформації 21 раз висвітлювали хід проведення конкурсу.
Загалом на всі заходи (включаючи ремонт доріг міської комунальної власності) витрачено 685 тисяч гривень, у них взяло участь 5619 чоловік.
Однак хочу навести такі цифри: лише за останні три роки, згідно із статистичними даними, в районі ліквідовано 513 стихійних сміттєзвалищ!!!
І це незважаючи на те, що внесені зміни до чинного законодавства щодо поводження з відходами та на порядок збільшено штрафи за вчинення адміністративних правопорушень в даній сфері життєдіяльності населення.
Виникає закономірне запитання – то де ж ми живемо і що ми залишимо своїм дітям і онукам? Адже вислів «Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять» актуальний у всі часи. Задумайтесь над цим, шановні бершадці.
Системності у вирішенні цих болючих питань додало б функціонування комунальних підприємств в сільських населених пунктах. А це в свою чергу значно сприяло б організації збору твердих побутових відходів від населення, облаштуванню вулиць, організації заготівлі вторинної сировини та надання інших послуг, вкрай необхідних жителям.
Сподіваємось, що покращить екологічний стан справ розпочата робота по формуванню громадських екологічних інспекторів, які згідно з Положенням будуть активно співпрацювати з районними службами обласних управлінь, дільничними інспекторами та адміністративними комісіями при виконавчих комітетах міської та сільських рад.
Районна робоча група підбила підсумки проведення двомісячника з благоустрою населених пунктів і за його результатами визнала переможцями Джулинську, Сумівську та Серединську сільські ради, які зайняли відповідно І, ІІ, ІІІ місця і будуть нагороджені почесними грамотами райдержадміністрації та ра йонної ради і грошовими преміями в розмірах 5000, 3000 і 2000 гривень.
Варто відзначити добру роботу Бершадської міської, Бирлівської, Кидрасівської, Красносільської, Осіївської сільських рад.
Для відзначення в обласному конкурсі за результатами двомісячника рекомендовано Бершадську міську (серед міст районного значення) та Джулинську, Сумівську і Серединську сільські ради (серед сільських населених пунктів).
Петро СУГАК, заступник голови районної ради, співголова робочої групи з проведення двомісячника благоустрою.