Присутні мали унікальну можливість почути зворушливі розповіді Миколи Петровича Журавльова, Федора Антоновича Галія, Аркадія Петровича Вайнера про їх юність, обпалену війною, про те горе і біль, яке принесла ця війна їм особисто, забравши життя товаришів по зброї, рідних та близьких, зруйнувавши плани.
М.П. Журавльов, закінчив - ши Бершадську середню школу, навчався в Харківському інституті механізації, коли розпочалась війна. Після короткого навчання старшим сержантом був призначенний керівником розвідгрупи.
Бойове хрещення було в Воронежсько-Ворошилівській операції в червні-липні 1942 р. Був важко поранений, після лікування повернувся в розвідроту 333 полку 6-ої Червонопрапорної Армії, потім – Калінінський фронт. Тут особливо важко було – короткі дні, сильні різдвяні морози, близькозалягаючі води не давали солдатам окопатися. 12 липня 1943 р. прорвали фронт і стали рухатись на Орел.Фронт перейменували в 6-й Білоруський, взяли Бобруйськ, Малин і вийшли з боями північніше Варшави.
Микола Петрович нагороджений за свої бойові подвиги: медалями «За бойові заслуги», «За відвагу», орденами «Червоної Зірки», «Великої Вітчизняної війни» та багатьма іншими.
Для Ф.А. Галія війна розпочалася в 16 літ, коли його разом з іншими новобранцями евакуювали в тил для навчання. Вчився на розвідника.
Своє бойове хрещення він отримав під Ясами в Ясо-Кишинівській операції. Про свої найдорожчі серед інших нагород 2 медалі «За відвагу», про важку небезпечну долю розвідника на війні розповідав він присутнім.
Для А.П. Вайнера війна розпочалася з важких втрат: маму, брата і три сестри розстріляли фашисти, батько загинув у партизанському загоні, а він сам дивом вижив.
Голод, холод, сирітство. Призваний на фронт в 1944 р., був кулеметником. Демобілізувався в 1951 році. Війна забрала рідних, дитинство, радість життя, але не честь і гідність. Хоч як було важко, але здобув спеціальну, а потім вищу освіту, і все життя трудився. Він, як і інші ветерани, закликав молодь не боятися труднощів, вчитися, працювати і ніколи не знати війни.
Учасників заходу порадували своїми виступами учні та вчителі музичної школи.
Автори і ведучі сценарію: бібліограф-краєзнавець Ю.М. Маршук, бібліотекар Н.В. Лева від імені дирекції подякували ветеранам за їх розповіді, діти вручили квіти.
Всім, хто переніс лихоліття війни, всім, хто береже в своїм серці пам'ять про рідних і близьких, про друзів, яких скалічила і вже забрала ця війна, присвячується один із заходів кінолекторію «Будь славен Перемоги день», який відбудеться 6 травня 2010 р.
Запрошуємо всіх читачів, жителів міста. Ви зможете зу - стрітися з живими учасниками подій, познайомитись із літературою про ті незабутні дні, яка буде представлена на книжково-ілюстративній виставці та в бібліографічному огляді, послухати поезію та пісні у виконанні учителів та учнів музичної школи, переглянути фільм про незабутній день Перемоги, який продемонструють працівники районної кіномережі.
Євдокія ОБОДЗІНСЬКА, провідний бібліотекар читального залу.