Щоб цього не сталося, доцільно нагадати елементарні заходи, які потрібно виконати заздалегідь при оформленні новорічної ялинки та при проведенні дитячих ранків, молодіжних карнавалів.
Ялинка повинна міцно прикріплятися до підлоги, щоб не перевернулась і не загороджувала виходу із зали, гілля не повинні торкатись стін та стелі і знаходитись від них на віддалі не менше одного метра. Не прикрашайте ялинку легкозаймистими іграшками, що виготовленні із пластмас, паперу, целулоїду та вати. Забороняється обсипати її бертолетовою сіллю та освітлювати свічками.
Ілюмінація виконується спеціалістом-електриком гірляндами фабричного використання напругою не більше 12 вольт та послідовним включенням в електромережу із справною ізоляцією, без оголених жил. Не дозволяється зв'язувати вузлами електричні проводи. На весь час свята за гірляндами встановлюється постійний нагляд з боку електрика. Гірлянди на ялинці вмикають на початку свята та вимикають їх по його закінченню. Діти повинні перебувати постійно під наглядом дорослих, чергових вчителів, вихователів та організаторів проведення вечорів. Не дозволяється одягати дітей та дорослих у карнавальні костюми, виготовлені з вати, паперу та інших матеріалів, що легко займаються.
Біля ялинки не дозволяється застосовувати різноманітні іграшки, що можуть викликати появу іскри, вогню, а також феєрверки, хлопавки, бенгальські вогні, від яких може загорітися одяг на людях, новорічна красуня або інші легкозаймисті матеріали.
Перед початком свята потрібно перевірити справність ілюмінації на всій ялинці та електричного освітлення в приміщенні, забезпеченість первинними засобами пожежогасіння, переконатись чи не захаращенні виходи, проходи, чи вільно відкриваються двері на основних та запасних виходах.
Біля входу в приміщення зали, де встановлено ялинку, на випадок гасіння пожежі слід мати напоготові 3-4 вогнегасники, запас води, шерстяні ковдри та інший протипожежний інвентар.
Слід пам'ятати: відповідальність за дотримання правил пожежної безпеки при проведенні свят-карнавалів покладається на керівників закладів, установ та організацій, а вдома – на батьків, які повинні зробити все, щоб Новорічне свято не було затьмарене лихом.
Анатолій ГОНЧАР, начальник СНПД Бершадського РВ ГУМ НС України в Вінницькій області, майор служби цивільного захисту.