Так, повістка про виклик містить відомості про найменування суду; прізвище, ім'я, по батькові особи, яка викликається до суду, або найменування юридичної особи, представник якої викликається; дата, час і місце судового засідання; назва і номер адміністративної справи; в якому процесуальному статусі викликається особа; пропозиція особі щодо подання всіх раніше не поданих доказів; обов'язок адресата повідомити про певні причини неможливості прибути до суду; роз'яснення наслідків неприбуття до суду та обов'язок особи, яка отримала повістку вручити її адресату при першій можливості.
Повістка вручається виключно під розписку або безпосередньо в суді не пізніше, ніж за 7 днів до початку судового засідання. Вона може бути вручена повнолітньому члену сім'ї адресата за умови їхнього спільного проживання. В разі, якщо повістка вручена представникові, то вважається, що вона вручена і відповідній стороні або третій особі. Юридичній особі повістка доставляється за адресою, вказаної представником або за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру.
Суд може здійснити виняткові засоби судових викликів і повідомлень в разі передбачених Кодексом скорочених строків розгляду адміністративної справи. У цьому випадку допускається судовий виклик або судове повідомлення сторін, третіх осіб, свідків, експертів, перекладачів, спеціалістів телеграмою, факсимільним повідомленням, електронною поштою, телефоном або через друкований засіб масової інформації, визначений Кабінетом Міністрів України. У разі, якщо місце проживання особи, яка бере участь у процесі, невідома, суд може здійснити її виклик також через ЗМІ за останнім відомим місцем проживання.
Ірина ВІЗНЮК,
головний спеціаліст
районного управління юстиції.