Fridge magnet wooden gears

НЕЩАСТЮ ЛЕГШЕ ЗАПОБІГТИ

  • Подобається0Не подобається
  • 17 Серпня 2005, 00:24

З 25 липня по 5 серпня проходила комплексна перевірка додержання законодавства про охорону праці на підприємствах агропромислового комплексу. Підсумки її і підбили нещодавно в райдержадміністрації за участю керівників господарств, спеціалістів управління сільського господарства і продовольства.
Боляче було слухати начальника управління організації державного нагляду в АПК, машинобудуванні, на транспорті та зв'язку Міністерства надзвичайних ситуацій України Валентина Маціяшко, що в нашій державі лише торік через поганий стан охорони праці загинуло 268 чоловік. І в основному це 40-45-річні чоловіки. На жаль, в АПК сьогодні йдуть із життя більше працівників, ніж у вугільній промисловості!
З інформаціями перед присутніми виступили Олександр Волинець – начальник Вінницької державної інспекції охорони праці в АПК, Михайло Бондарчук – начальник управління с/г і продовольства.
Підбиваючи підсумки гострої розмови, голова райдержадміністрації Світлана Шульц наголосила на обов'язковому виконанні виявлених недоліків. Для контролю над цим у нас створено спеціальну комісію, яку очолює Ігор Кізлов, заступник голови РДА. Визначено конкретну дату усунення порушень – через тиждень.
Пропонуємо вашій увазі головні моменти з виступу Олександра Волинця – начальника Вінницької державної інспекції охорони праці в АПК:
– Перевірка показала: управління с/г і продовольства РДА разом з керівниками підприємств проводять певну роботу, спрямовану на виконання державної політики в галузі охорони праці, профілактику нещасних випадків, профзахворювань, аварій.
Так, створені служби охорони праці, затверджено координаційну раду з питань безпечної життєдіяльності населення. На засіданнях її розглядаються актуальні питання профілактики нещасних випадків, заслуховуються керівники підприємств, де стались нещасні випадки та погіршився стан охорони праці. В районі налагоджено облік нещасних випадків.
Разом з тим, стан безпеки і гігієни праці, виробничого травматизму, виконання вимог нормативних актів з охорони праці на більшості підприємствах АПК залишається незадовільним. Наприклад, торік у сільськогосподарських підприємствах сталося 13 нещасних випадків, в ц.р. – 8. Недостатньо атестуються робочі місця – із 33 с/г підприємств цю роботу провели сповна тільки на 9.
Під час, перевірки державні інспектори виявили майже 500 порушень нормативних актів з питань безпеки, гігієни праці і пожежної безпеки, що свідчить про низький рівень профілактичної роботи. Тільки в 6 з 11 перевірених підприємств проводиться єдиний день охорони праці, незадовільно проходять щотижневі наради, немає оперативного контролю.
Лише в половині з перевірених підприємств розроблені комплексні заходи щодо досягнення встановлених нормативів з безпеки, гігієни праці і виробничого середовища, і тільки на 4-х вони погоджені з державною інспекцією охорони праці. Недостатнім залишається контроль за їх виконанням.
Виявлено ряд недоліків в організації навчання працівників безпечним методам виконання робіт. Так, у СТОВ "Нива" с. Сумівки не розроблене власне положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, посадові особи, працівники, зайняті на роботах підвищеної небезпеки, не пройшли навчання.
Низький рівень профілактики виробничого травматизму – наслідок незадовільної роботи спеціалістів служб охорони праці підприємств. Служби їх на перевірених підприємствах у 2005 р. виявили 100 порушень нормативних актів з охорони праці, тоді як інспектори за два тижні перевірки – майже 500!
З 33 ппідприємств АПК в 32 призначені спеціалісти охорони праці, в т.ч. в 17 обов'язки спеціалістів охорони праці покладені на інших посадових осіб, за сумісництвом.
Спеціалісти з охорони праці с/г підприємств незадовільно контролюють проведення навчання та перевірку знань з питань охорони праці посадових осіб та працівників, зайнятих на роботах підвищеної небезпеки. У СТОВ "Світанок" с. Шляхової, СТОВ "Нива" с. Сумівки, ВАТ "Явір-Агросервіс" с. Поташні протягом року керівникам структурних підрозділів взагалі не видавались приписи щодо усунення недоліків, у СВАТ "Бершадське" спеціалісти охорони праці виявили всього 3 порушення.
Особливу стурбованість викликає стан електробезпеки. Під час перевірки інспектори виявили майже 200 порушень правил, зупинена експлуатація 50 одиниць електрообладнання.
У СТОВ "Нива" с. Сумівки, наприклад, не проведені чергові вимірювання електрообладнання, до експлуатації допущені електроустановки металеві частини яких не заземлені. У ВАТ "Явір-Агросервіс" с. Поташні не призначено особи, відповідальної за електрогосподарство.
Турбує також технічний стан техніки. За даними інспекції Держтехнагляду району, із 861 трактора лише 323, або 37%, переведено на електростартерний запуск. Тому не випадково під час обстежень заборонили експлуатацію 55 тракторів.
Незадовільно проводиться робота в деяких господарствах щодо готовності зернозбиральної техніки, зерноочисних комплексів.
Тільки 16 будівель і споруд на перевірених підприємствах із 608 (або 2 відсотки), пройшли обстеження та паспортизацію. Жодне із перевірених с/г підприємств не отримало дозволів на виконання робіт та експлуатацію об'єктів, машин, механізмів підвищеної небезпеки, відповідно до вимог постанови КМУ від 15 жовтня 2003 р.
Керівникам усіх підприємств, що перевірялись, видані приписи. За невиконання вимог законодавчих та інших нормативних актів про охорону праці 8 посадових осіб оштрафовано, 20 за поданням представників органів державного нагляду запропоновано притягнути до дисциплінарної відповідальності. Внаслідок порушень, які створюють загрозу для життя і здоров'я працівників, заборонено експлуатацію 105 одиниць обладнання.

Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Спортивні новини</b><br />ВОЛЕЙБОЛ У спортзалі Тульчинської ДЮСШ пройшов фінал першої ліги «Аматорська обласна ліга» серед чоловічих команд...
4 фото   
<b>Красносілка – "солодка" і гаряча точка району…</b><br />22 вересня 2011 року працівники Красносілського цукрового заводу організували мітинг на центральній площі міста...
49 фото   
<b>БЕРШАДЬ</b><br />Перша згадка в писемих джерелах - 1459 рік. Назва міста давня і непрозора, а основа не розшифрована до кінця і досі....
18 фото   
<b>БЕРІЗКИ-БЕРШАДСЬКІ</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Устя
Фищук Василь Гаврилович (1922) 1922 р., українець. Мобілізований в 1941 р. Мол. сержант. Загинув 21.03.43. Похов. ст. Н.Дмитрівка, Краснодарьский кр.

З історії Бершаді
Виникнення козацтва посилило оборонне значення Бершаді. Ще в першій половині XVI ст. сюди з Поділля і Волині збиралися втікачі, які створювали козацькі загони. Існування «непослушного» населення мало значний вплив на місцеве селянство, яке відмовлялося платити феодальні податки. В матеріалах опису староства 1616 року є відомості, що в південних районах селяни податків не платили. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

НЕЩАСТЮ ЛЕГШЕ ЗАПОБІГТИ - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення