Fridge magnet wooden gears

ЗМІНИМО СИТУАЦІЮ НА КРАЩЕ

  • Подобається0Не подобається
  • 13 Липня 2005, 03:00

Конституційне закріплення інституту місцевого самоврядування в державі розширило права територіальних громад, але водночас зросли завдання і повноваження, відповідальність за соціально-економічний розвиток. Проте Закон України „Про місцеве самоврядування" та інші нормативні акти не регулюють ряд важливих питань організації їхнього життя і діяльності органів місцевого самоврядування.
Найперше не реалізується конституційне повноваження щодо матеріальної і фінансової основи місцевого самоврядування, гарантій його самодостатності. Якщо раніше за роботу об'єктів соцкультпобуту, благоустрій села відповідали місцеві колгоспи, то нині всі проблеми життєдіяльності громади лягли на плечі сільського голови, без належного фінансування та матеріальної підтримки. Ще не запрацювали органи самоорганізації населення, не започатковані різні форми безпосередньої участі громадян у здійсненні завдань та функцій місцевого самоврядування. Виконавча влада на селі, яка представлена керівниками напівприватних підприємств, не дієва, оскільки при прийнятті поставлених завдань чи рішень ми можемо лише просити і рекомендувати.
У Баланівці проживає майже 4 тис. населення, які об’єднані в 1405 дворів. Основними товаровиробниками є ТОВ „Агрофірма „Баланівська", яка орендує 400 га землі, Бершадський рибцех. Крім того, в селі працює 5 фермерських господарств, 20 осіб працюють на своїх паях одноосібно.
Соціальна сфера села представлена Баланівською ЗОШ І-ІІІ ступенів, дільничною лікарнею і дитячим садком, будинком культури, ретранслятором, комунальним підприємством „Господар" та цілою мережею магазинів і підприємств побуту. Отже, поле діяльності сільської ради досить таки велике.
Одним із пріоритетних напрямків роботи є виконання бюджету. Реальна влада лише тоді в руках, коли маєш фінанси. З року в рік дохідна частина бюджету села виконується успішно, що дає можливість вчасно фінансувати соціальну сферу. Дуже прикро, що останні роки немає можливості направити кошти на благоустрій населеного пункту, 70-80% в структурі бюджету припадає на оплату праці і нарахування. Виконком постійно шукає резерви для отримання додаткових надходжень. Лише торік з цих коштів направлено: 11 тис. грн. – на ремонт даху в музеї, на підвіз дітей до школи – 500 грн., для ансамблю "Обдаровані діти" – 2760 грн. Із залишку – 600 грн. використали на установку телефона у дитячому садочку.
Стабільні доходи до бюджету дають можливість вчасно фінансувати заклади охорони здоров’я, дошкільного виховання. Постійно дбаємо про утримання, зміцнення матеріально-технічної бази.
Одним із пріоритетних завдань є робота по покращенню благоустрою села. На жаль, раніше цьому питанню майже не приділялася увага. Щоб вирішити назрілі проблеми, потрібні чималі кошти, яких немає. А тому тут на допомогу має прийти населення, щоб усі вулиці та громадські місця мали належний вигляд.
Для цього проводимо місячник по благоустрою, охороні та поліпшенню довкілля, розробляємо умови конкурсів.
Так, у цьому році з ініціативи школярів розширили сквер у 1,2 га та заклали парк до 60-річчя Перемоги. А ще ліквідували 3 стихійних смітники, впорядкували 2 кладовища, засадили 17 га лісу. Ведеться робота і по освітленню центральної вулиці. З ініціативи працівників дільничної лікарні та дитсадка відремонтовані і впорядковані пам'ятники і меморіал слави воїнам-односельчанам, дах музею, впорядковано вулиці. Взяли активну участь та надали допомогу – Бершадський рибцех, ТОВ „Агрофірма "Баланівська", фермерські господарства „Вікторія", „Долина", КП „Господар", ПП Фурик „Золоте руно", ПП Бондар на суму 35 тис. грн.
Але на цьому роботу не завершено. Потрібні чималі кошти для косметичного ремонту обрядового залу та самого музею.
Вже більше року, як створено і діє комунальне підприємство „Господар", за рахунок коштів центру зайнятості з травня тут зайнято два працівники. Підприємство є надійним помічником у впорядкуванні села, воно опікується проблемами водопостачання, благоустрою, надання побутових послуг населенню. Проте стоїть багато завдань по залученню додаткових надходжень та формуванню матеріально-технічної бази господарства.
Обличчя села – його центр. Він у Баланівці сформований, але не все ще зроблено по його належному упорядкуванню. Особливо це стосується підприємців. Розроблені та затверджені зобов'язання по окультуренню території, де розташовані їх підприємства, виконуються не в повному обсязі.
Це лише деякі моменти в роботі органу місцевого самоврядування, а скільки часу і коштів займають питання соціального характеру. На території села проживають майже 1500 пенсіонерів, 100 ветеранів війни, 13 багатодітних сімей, діти-інваліди та інші категорії малозахищених верст населення, їм постійно надаємо допомогу з сільського бюджету. До благодійних акцій залучаємо підприємців, місцеве товариство, рибцех.
Поле діяльності для сільської ради досить широке. Вирішення проблем вимагає нових форм і методів управлінської діяльності. В цьому питанні великі надії покладаються на адміністративно-територіальну реформу, що забезпечить зміну всієї системи державного адміністрування у бік отримання місцевими органами самоврядування більше прав і повноважень за зразками європейських стандартів. А це ми побачили, коли відвідали Польщу. Необхідність реформи диктується і очікуваннями громадянами змін щодо вирівнювання та поліпшення стандартів життя. На мою думку, реформа була б ефективна та змінила б ситуацію на краще завдяки таким заходам. По-перше, нова бюджетна система повинна забезпечити місцеве самоврядування належною фінансовою автономією. По-друге, розвиток повноцінних комунальних підприємств, які б надавали б населенню різні послуги. По-третє, сьогодення вимагає, щоб у штаті працівників апарату сільської ради були введені спеціалісти – юрист, фахівці з питань ведення сільського господарства, соціального захисту населення, з охорони навколишнього середовища, по збору та роз'ясненню податкового законодавства. При виконкомі повинні бути закріплені матеріально забезпечені працівники правоохоронних структур. По-четверте, слід чітко розмежувати повноваження і відповідальність органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. По-п'яте, ми перейшли до демократичних стандартів життя. У нас стало більше прав, свобод і відповідальності. Оце все породжує обов'язки. Права всі знають, а обов'язки – ні. Тут необхідно провести велику роботу по правовій освіті населення, починаючи з запровадження уроків місцевого самоврядування в середній школі. Матеріали загального характеру повинні друкуватися на сторінках районної газети та всіх комунальних видань. Це дозволить сприяти формуванню самодостатнього громадянина, який знатиме свої права та обов'язки. Тому потрібно закладати такі основи для взаємодії територіальної громади і влади, а іншими словами, чиновника та громадянина. І тільки при такій взаємодії гарантовано успіх та вирішення різних соціальних проблем. Це дозволить розкрити державотворчу ініціативу громадян.
Анатолій БАЛАН,
сільський голова
Баланівки.

Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
6 фото   
<b>Еко-музичний благодійний фестиваль «SKYLINE»</b><br />15 та 16 липня острів Анталька с. Флорино перетворився на зону стильної музики і відпочинку під відкритим небом. Адже...
5 фото   
<b>Кавун Василь Михайлович</b><br />Василь Михайлович Кавун (14 серпня 1928, Кобринове &mdash; 8 серпня 2009, Київ) &mdash; державний та партійний діяч...
3 фото   
<b>Графік</b><br />проведення особистого прийому громадян керівництвом районної державної адміністрації
11 фото   
<b>Бирлівка. Жнива 2008</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Михайлівка
Деркач Петро Іванович (1916) 1916 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1942 р.

З історії Бершаді
Проведені заходи сприяли кращій організації праці в сільському господарстві, піднесенню творчої ініціативи трудівників. Колгоспник артілі ім. Ворошилова С. Плахотнюк сконструював ручний підживлювач, який був прийнятий обласною комісією і рекомендований для використання всіма колгоспами. З року в рік зростала врожайність колгоспних ланів, підвищувався добробут трудівників. Збільшувалась... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ЗМІНИМО СИТУАЦІЮ НА КРАЩЕ - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення