Основним питанням, з яким звернулися жителі Маньківки та навколишніх сіл до Анатолія Матвієнка, була медична реформа, а точніше – перетворення, з нею пов’язані.
Медицина потребує змін, і люди хочуть, аби їхні думки були враховані, почуті та втілені у життя.
Саме реформування Маньківської дільничної лікарні викликало незадоволення жителів семи сіл, які традиційно обслуговувалися тут ще з 80-х років минулого століття. Зібрано дві тисячі підписів громадян з проханням не закривати їхню лікарню, а посприяти відновленню стаціонару, стоматологічного та рентгенкабінетів.
– Існуюча система охорони здоров’я потребує змін, – наголосив Анатолій Матвієнко, – саме тому я буду працювати і вимагати внести зміни до законодавства, задля підсилення відповідальності лікаря. Щодо Маньківської лікарні, то ця проблема обов’язково буде професійно вивчена. Я звернувся до заступника міністра охорони здоров’я М.К. Хобзея, який відповідає за проведення медичної реформи у Вінницькій області, з проханням направити групу фахівців до Бершадського району для досконалого вивчення проблеми і внесення відповідних пропозицій щодо подальшого функціонування лікарні.
На мою думку, такі традиційні, з належною матеріальною базою лікарні у великих, віддалених від районного центру населених пунктах, доцільно було б залишити функціонувати в статусі відділень центральної лікарні, це дало б можливість фінансування не з місцевого, а з обласного бюджету.
Більш детально народний депутат піддав аналізу соціальні ініціативи Президента, зауваживши, що в цілому він їх сприймає і вітає. Але насторожує той факт, що до цих новацій Президент вдається саме перед черговими виборами. Точка зору Анатолія Матвієнка: людей потрібно не купувати «передвиборчими пряниками», а завойовувати стабільною соціальною політикою.
– Звісно, і виплата компенсацій за знецінені вклади 6 мільйонам вкладників Ощадбанку, і дешеві кредити на житло, і підвищення пенсій, і страхові виплати інвалідам, і допомога малозабезпеченим сім’ям – це кроки з боку держави, які потрібні людям, – зазначив Анатолій Матвієнко.
– Але чи такі ініціативи Президента забезпечать справедливий підхід в піднятті соціальних стандартів життя саме для найбільш вразливих верств населення – залишається під питанням.
На думку Анатолія Матвієнка, для справедливого вирішення питання заощаджень перед громадянами України необхідно провести інвентаризацію зобов’язань держави та законодавчо закріпити механізм їх повернення. Зокрема, має діяти державна програма щодо поступової компенсації знецінених заощаджень, а також створено державний реєстр вкладників.
На думку А. С. Матвієнка, за найскромнішими підрахунками, потрібно щонайменше 32 мільярди гривень на забезпечення проголошених соціальних ініціатив. Де знайти фінансові джерела для їх реалізації – головне питання, на яке повинен відповісти уряд.
Підвищення соціальних стандартів – міра системна, вона повинна розраховуватися в законодавчому порядку при формуванні бюджету. Треба мати соціальноекономічну концепцію розвитку країни, суспільства, передбачаючи розвиток усіх сфер людської діяльності.
Тільки громадська активність є справді сильним аргументом для влади. Не можна нехтувати політичними процесами, бо вони пов’язані із економічним достатком кожної родини. «Хочете почуватися захищеними не тільки перед виборами – бережіть та розвивайте демократію», – підсумував Анатолій Матвієнко.
Присутніх на зустрічі цікавило питання, чи буде їхній земляк А. С. Матвієнко, відомий як впливовий самостійний політик та принциповий державний діяч, балотуватися на наступних виборах до Верховної Ради України. Анатолій Сергійович відповів: рішення було прийнято після вивчення його рейтингу соціологічною службою Центру Разумкова у виборчому окрузі, який підтвердив високу довіру до нього як до політика.
– Я переконаний: Україна та всі ми повинні мати шанс на майбутнє. І таке майбутнє буде можливе тільки у тому разі, коли у Верховній Раді не буде тушок, зрадників, перебіжчиків, – розповідав Анатолій Матвієнко. – Ми і я не повинні допустити до влади більшість, яка змінить Конституцію і призведе до втрати нашої державності, позбавить нас права обирати Президента народом тощо.
Отже, виборці мають мати шанс обирати не олігархів або їх уповноважених, а того, хто є самостійним політиком і захищав би їхні права. І цей шанс потрібен і мені, і вам.
Світлана ШУЛЬЦ, помічник-консультант, депутат районної ради.