Є проблеми і з платою за електроенергію, газ та інші енергоносії. Це вже, на переконання А.С. Матвієнка, не бершадський стиль. Такі негативні тенденції слід якомога швидше подолати, адже район – один із найпотужніших в області.
Далі Анатолій Сергійович говорив про політичну ситуацію в країні, про актуальні проблеми сьогодення, про стратегічні завдання політики Президента В.А. Ющенка і пріоритети розвитку нашого суспільства.
– Позиція Президента така: політика України з 2005 р. проукраїнська, не проросійська чи антиросійська, не проамериканська чи проєвропейська, а проукраїнська, – наголосив
А.С. Матвієнко. – Святий пріоритет влади – українські інтереси, і відповідати вона має лише перед своїм народом. А ще Україна, крім свого інтересу, хоче прозорості.
На думку Анатолія Сергійовича, на сьогодні склався дисбаланс демократії Росії і України, ми пішли дещо вперед. І ця асинхронність не може не іскрити, вона значно утрудняє реалізацію інтересів України. Демократія в нашій державі зміцніла, але єдності нації немає. Звідси і випливає стратегічне завдання №1 – об'єднати Україну, об'єднати націю.
Не обійшов
А.С. Матвієнко і таку тему, як розчарування у суспільстві. Президент розуміє і знає про це. Чи могло цього не бути? Ні, не могло, запевняє Анатолій Сергійович. Кардинальні зміни у нашому суспільстві розпочалися з 1985 р. А всі революції мають хвилі. Досить згадати, яке глибоке розчарування панувало у 1991-1998 рр. після здобуття Україною незалежності. Історія свідчить, що суспільство не цінує свободи. Влада, яка дала свободу, не є слабка, але без пробудження енергії мільйонів людей Україна багатою, заможною і по-справжньому демократичною не буде. Із 10 обіцяних Президентом кроків 6 виконано. Реальні доходи населення збільшилися на 20%. Цього, звісно, недостатньо, але такого темпу ще не було.
Заступник глави Секретаріату Президента детально проаналізував газову кризу, м'ясо-молочну та інші проблеми. Чим скоріше Україна вступить до СОТ і стане повноправним учасником товарообміну, тим менше буде подібних проблем.
Назвав
А.С. Матвієнко і пріоритети державної політики у нинішньому році. Це, насамперед, медична реформа. На обладнання ФАПів у бюджеті передбачено понад 8 млн. грн. Село, нація старіють, смертність перевищує народжуваність, і, якщо не вживати кардинальних заходів, можна дочекатися незворотних процесів. Реформування потребує і житлово-комунальне господарство. Люди мусять бути партнерами у вирішенні проблем цієї галузі.
2006-й – Рік села. В аграрному секторі проблем дуже багато: безробіття на селі, диспаритет цін, зношеність техніки тощо. Цього року вперше на потреби села в бюджеті закладено кошти в обсязі 10% від ВВП, причому гроші, як запевняють фахівці, зорієнтовані на людину.
Декілька слів сказав Анатолій Сергійович і про реформування місцевого самоврядування. Навряд чи безболісно воно пройде, особливо в сільській місцевості.
На завершення А.С Матвієнко відповів на запитання присутніх, зокрема, про можливість співпраці різних політичних сил, про газифікацію району, про його ставлення до підписання Президентом відомого меморандуму. У зустрічі брали участь голова РДА С.Л.Шульц і голова районної ради Г.Ф. Семенда.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.