Перед початком пленарного засідання присутні вшанували пам’ять загиблих бійців у зоні АТО та мирних жителів хвилиною мовчання. Також М.Г. Бурлака повідомив про кадрові зміни: начальником відділу економічного розвитку, ЖКГ та інфраструктури РДА призначено Світлану Цимбалюк, а з керівником КП «Бершадське районне бюро технічної інвентаризації» Оленою Лаппою переукладено контракт на найближчі три роки.
Одноголосним рішенням присутні депутати затвердили порядок денний у кількості 16 питань.
Першим заслухали звіт про роботу постійної комісії райради з питань агропромислового комплексу, реформування земельних відносин, охорони навколишнього середовища та благоустрою населених пунктів. Інформував голова комісії Олександр Кавун.
Зокрема він зазначив, що комісію створено відповідним сесійним рішенням 2015 року, вона керується низкою профільних законів. За цей час було проведено 12 засідань, на яких розглянуто 72 питання. Рішення по яких приймаються більшістю голосів після ретельного вивчення та аналізу теми чи порушеної проблеми. На контролі у комісії перебувають програми соціально-економічного розвитку району, поводження з твердими побутовими відходами, будівництва та придбання доступного житла в районі. В полі зору депутатів також є питання технічної документації із нормативної грошової оцінки земель аграрного призначення чи ведення підсобного сільськогосподарського виробництва.
Олександр Кавун, підсумовуючи свій виступ, закликав депутатів, органи місцевої влади, громадськість до співпраці заради процвітання рідного краю та розвитку територіальних громад. Голова райради подякував членам комісії за плідну роботу та професійний підхід до розгляду питань їхньої компетенції.
Досить конструктивно та оперативно обранці розглянули питання щодо внесення змін до низки діючих районних програм. А саме: реалізації Конвенції ООН про права дитини на період 2016-2020 роки; розвитку територіальних громад Бершадського району; поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2017-2020 роки; програму розвитку культури та духовного відродження на період до 2020 року. Останньою передбачається виділення коштів на ремонт Баланівського музею.
«Заклад потрібно капітально відновити, адже будівля в аварійному стані, – зауважила начальник відділу культури і туризму РДА Надія Герасимчук.– Першочергово потрібно зробити дах. 336 тисяч гривень отримали через конкурс, які підуть на заміну вікон і дверей. У цілому на капремонт музею, відповідно до проектно-кошторисної документації, потрібно 8 млн.грн.».
Також депутати обговорили та прийняли рішення до порядку формування, фінансування і моніторингу виконаних програм і включення їх до щорічних програм соціальноекономічного та культурного розвитку району; затвердили положення про порядок та умови відшкодування депутатам витрат, пов’язаних із депутатською діяльністю; внесли зміни до списку присяжних Бершадського районного суду.
Одноголосно було затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки чотирьох земельних ділянок, які перебувають в оренді, клопотання перед Вінницькою облрадою щодо нагородження Почесною відзнакою «За заслуги перед Вінниччиною», дали згоду на встановлення меморіальної дошки.
Більше того, депутати передали приміщення у безоплатне користування громадській організації «Спілка учасників АТО Бершадського району».
Після нетривалого обговорення депутати внесли зміни до районного бюджету на 2017 рік і розподілили на нагальні потреби понад 850 тисяч гривень.
Депутат Євген Трохименко подякував усім, хто долучився до організації і проведення еко-музичного фестивалю на Бершадщині. Щирі слова за розуміння та підтримку висловив голові райдержадміністрації Івану Стефанцову та голові районної ради Михайлу Бурлаці. А особливу вдячність від ініціаторів фестивалю адресував народному депутату України Миколі Кучеру, за фінансової підтримки якого і було проведено цьогорічний фест.
У цілому 12 сесія райради 7 скликання тривала годину.