Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв Небесної Сотні, загиблих захисників у зоні проведення АТО, а також цивільних осіб. Учасники зібрання розглянули ряд важливих, актуальних питань, зумовлених сьогоденням, викликами часу, адже мова йшла про заходи часткової мобілізації, про роботу з вимушеними переселенцями, а також про звернення громадян.
Про підсумки проведення часткової мобілізації в районі протягом минулого року та завдання, шляхи вдосконалення мобілізаційних заходів у 2015 році інформував військовий комісар БершадськоТеплицького ОРВК Сергій Іванюк. Він детально проаналізував виконання заходів проведення часткової мобілізації торік та окреслив проблемні питання, які виникали. Військовий комісаріат потребує службового транспорту та пального для виконання мобілізаційних завдань, організації оповіщення громадян, забезпечення службової діяльності ОРВК. Військовий комісар звернувся до голови райдержадміністрації з рядом пропозицій щодо поліпшення ситуації. Зокрема, запропоновано заслухати керівників підприємств, установ та організацій, які залучаються до виконання мобілізаційних завдань щодо готовності до їх виконання, виявити проблемні питання та спільно організувати їх вирішення. Потрібно активно проводити роз’яснювальну роботу з військовозобов’язаними та членами їхніх сімей, поліпшувати організацію оповіщення громадян, які підлягають призову. Мова йшла і про необхідність проведення відповідної роботи щодо соціального захисту військовослужбовців, які незабаром будуть демобілізовані, а також про їхню соціально-психологічну реабілітацію.
Про проведення медичних оглядів військовозобов’язаних інформував завідуючий поліклінічним відділенням Бершадської ОЛІЛ Олексій Бомбела.
В обговоренні цього питання взяли участь начальник райвідділу міліції Олег Революк та Війтівський сільський голова Марія Замкова, після чого було прийнято відповідне рішення.
Події, які відбуваються на Сході країни, призвели до того, що гинуть мирні жителі, тисячі людей залишились без даху над головою, засобів існування і вимушені шукати захисту, притулку в безпечних районах країни. Бершадщина прийняла близько трьохсот вимушених переселенців. Про реалізацію на території району вимог Закону України від 20 жовтня 2014 року №1706VІІ «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» інформував заступник начальника управління праці та соціального захисту населення РДА Валентин Кушпела. Головний спеціаліст Бершадського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді Антоніна Янчук також говорила про надання соціальних послуг вимушеним переселенцям, які виїхали з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і районів проведення антитерористичної операції, та соціальний супровід сімей внутрішньо переміщених осіб. Досвідом роботи з сім’ями вимушених переселенців ділилися Маньківський і Флоринський сільські голови Григорій Вербецький і Сергій Рожкевич.
З метою забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб на засіданні колегії було прийнято відповідне рішення, в якому передбачено ряд конкретних заходів.
Про стан забезпечення реалізації положень Указів Президента України від 7.02.2008 №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», від 5.05.2011 №547/2011 «Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації» та якість підготовки інформацій на виконання контрольних документів апаратом та структурними підрозділами райдержадміністрації за підсумками 2014 року звітувала керівник апарату РДА Тетяна Гресько (детальний звіт про роботу органів виконавчої влади зі зверненнями громадян газета публікувала в одному із попередніх номерів).
На основі матеріалів колегії та з урахуванням обговорення головою райдержадміністрації будуть прийняті відповідні розпорядження з розглянутих питань.