Учасники зібрання обговорили питання активної життєвої позиції як основи самоутвердження особистості в громадянському суспільстві.
Зважаючи на події, що відбуваються в країні, дух національного патріотизму у дітей та молоді сьогодні досить високий, – вони готові стати членами суспільства. Про це свідчать організовані самостійно, без участі дорослих, акції по збору коштів на допомогу учасникам АТО, листи-підтримки тощо. З іншого боку, вони у спілкуванні із живими героями подій бачать недостатню активність держави щодо матеріального забезпечення військових.
Кожен із присутніх мав змогу висловити свою точку зору та внести пропозиції. Так, працівниками освіти наголошувалось на тому, що у навчально-виховному процесі, програмному матеріалі кожного предмету закладено ідею національно-патріотичного виховання, але помітна розбіжність між виховними програмами та життям суспільства, інформацією із телебачення, новин.
Надзвичайно актуальною є участь батьків у виховному процесі. Важливе значення має виховання молоді, яка закінчила навчальні заклади.
Мова йшла й про забезпечення робочими місцями, самореалізацію у суспільстві, організацію дозвілля, зупинення відтоку інтелекту за кордон (навчання у Росії, Польщі, Німеччині) тощо.
Було зачитано і пропозиції самих дітей та підлітків. Вони пропонують проводити патріотичні фестивалі (на зразок «Сурми звитяги») як відділами РДА, так і громадськими організаціями, конкурси патріотичного вірша (власного), родинні та сімейні конкурси (родинний центр, спільне дозвілля), велопробіги краєзнавчими місцями.
Працівниками відділу культури акцентувалась увага на вихованні молоді на місцевому патріотизмі, для чого облаштовували експозиції, стенди та куточки у закладах культури з інформацією про учасників Революції гідності – героїв сьогодення, загиблих під час проведення АТО, проводили зустрічі із патріотами, які повернулися зі Сходу. Діти та молодь мають відчути себе частиною Вітчизни, яка починається із найменшого села, вулиці, домівки, родини.
Із уст учасників засідання звучали й інші пропозиції, зокрема, стосовно створення молодіжних рад у районі, які активізуватимуть роботу молоді, стосовно поширення та розвитку у районі скаутського руху, відродження та проведення на районному рівні гри «Джура», організації спортивних масових заходів, розроблення краєзнавчо-туристичних маршрутів, створення у районній газеті «Колонки омбудсмена», спілкування молоді у соцмережах з метою підтримки патріотично налаштованої молоді Сходу країни та АР Криму.
За результатами засідання «круглого столу» створено робочу групу для прийняття резолюції з даного питання, яку буде доведено до громадськості.
Галина ІВАНЧЕНКО, секретар громадської ради при голові райдержадміністрації.