Учасники зібрання хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто загинув у боротьбі за цілісність і незалежність нашої держави.
Як відомо, з метою матеріальної підтримки осіб, що перебувають у зоні проведення антитерористичної операції, райдержадміністрацією, органами місцевого самоврядування спільно з громадськістю організовано збір коштів. Інформував з цього питання перший заступник голови РДА Володимир Ольшевський, який очолює районну оперативну координаційну групу.
–Події, які відбуваються на сході нашої країни, досить сер йозно впливають на соціально-політичну ситуацію в регіонах, – зазначив він. – Практично всі пріоритети діяльності відходять на задній план по відношенню до заходів із забезпечення необхідним Збройних Сил України, особливо наших земляків, які перебувають в зоні АТО, та підтримки їхніх сімей.
За словами Володимира Едуардовича, допомога надається адресно – кожен земляк уже отримав або отримає особисто необхідні речі, в тому числі й захисне обладнання для збереження здоров’я і життя. І заслуга в цьому насамперед небайдужих громадян, громадських формувань.
Станом на 17 липня було зібрано 173353 гривні, з них 152 тис. грн. використано на придбання бронежилетів, шоломів тощо. До цього слід додати також тонни продуктів харчування, що доставлялися волонтерами і родичами безпосередньо на блок-пости.
До збору коштів долучилися всі територіальні громади, працівники підприємств, підприємці. Силами громадськості надано матеріальну допомогу й сім’ям військовослужбовців – учасників АТО. Володимир Ольшевський інформував присутніх про те, що законодавством встановлено кредитні канікули для осіб, учасників бойових дій на сході України, передбачається виділення їм земельних ділянок.
Потреба в індивідуальних засобах захисту дійсно нагальна, підтвердив військовий комісар БершадськоТеплицького об’єднаного військового комісаріату Сергій Іванюк. Коштів зібрано і відправлено чимало, але роботу з організації надання матеріальної допомоги необхідно продовжувати. За його словами, при військкоматі передбачається створення роти охорони, тож нагальними стануть питання харчування бійців, забезпечення підрозділу пальним тощо. Сергій Юрійович також поінформував про зміни у чинному законодавстві, відповідно до яких збільшено граничний вік перебування у запасі для рядового, сержантського, старшинського складу, в тому числі для жінок, до 50 років та для молодшого офіцерського складу – до 55 років.
Слово брав і депутат обласної ради, голова ради сіль - госпвиробників Бершадщини Сергій Савченко, який наголосив: питанням збору коштів для підтримки війська необхідно займатися системно. Сільськогосподарські підприємства готові постійно надавати досить серйозну допомогу, нині для цього є кращі можливості, адже завершується жнивний комплекс робіт.
Голова райдержадміністрації Анатолій Головня підкреслив: ми живемо в умовах неоголошеного воєнного стану.
Україна обов’язково стане успішною. Він висловив вдячність міському та сільським головам, керівникам підприємств, установ, сільгоспвиробникам, підприємцям, усім небайдужим громадянам за проведену роботу щодо збору коштів, надання матеріальної допомоги військовим.
На нараді також піднімалися питання стосовно призначення головного лікаря Бершадської лікарні інтенсивного лікування, діяльності громадських організацій. Можливість висловити свою позицію мали всі. Голова райдержадміністрації Анатолій Головня, голова райради Микола Грабчак закликали присутніх об’єднати зусилля для вирішення проблем, які назріли. Нині, як ніколи, необхідні виваженість, конструктивність, взаєморозуміння, згуртованість, єдність.