– Чим сьогодні займається комітет, який очолюєте?
– Наша громадська організація діє легально та на підставі всіх необхідних документів. Ведемо повсякденну роз’яснювальну роботу серед громадян із паралельним вирішенням проблемних питань щодо земельних паїв, працевлаштування, боротьбою проти хабарництва та зловживання у системі охорони здоров’я, освіти і не тільки.
– У сьогоднішньому номері газети розповідається про громадську раду при райдержадміністрації. Знаю, що Ви також увійшли до складу ради...
– Громадська рада у складі 30 осіб створена у районі зовсім недавно. Вона, сподіваюсь, посилить боротьбу з корупцією та іншими негативними явищами в регіоні.
Складається рада з п’яти комісій. В одну з таких – комісію по законності, охороні прав та свобод громадян – входжу й я. Зауважу, що почала свою роботу комісія з розгляду ряду питань, які стосуються медичної, освітньої, культурної та інших сфер життя громади міста та району.
– Що для Вас означає «діяти рішуче»?
–Скажімо, у район, на підприємство чи установу прийшов керівник, покерував, допустивши ряд суттєвих порушень, і пішов з посади, звільнивши місце іншому. І щоб не було небезпеки, що все знову повториться, треба зупинити це коло. Тобто, потрібно діяти рішуче.
Терміново необхідно посилити покарання за фінансові порушення, розкрадання бюджетних коштів чиновниками при владі. Такі злочини, хочу наголосити на цьому, не повинні мати терміну давності.
Згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації», з метою запобігти корупційним діянням у нашому районі, варто зобов’язати всіх посадових осіб, керівників району, правоохоронних органів, прокуратури, суду, податкової інспекції опублікувати у друкованих районних ЗМІ всі види доходів за останні 10 років, отриманих ними під час перебування на займаних керівних посадах, а також членами їхніх родин, перелік усіх активів, якими володіють, та вартість їхнього майна.
– У чому, на Вашу думку, причини корупційного процвітання, і які шляхи запобігання цьому в районі? Як змінити ситуацію на краще?
– Причина процвітання корупції – безкарність. Наведу, як приклад, проведення ревізії фінансово-господарської діяльності КП «Бершадське житлово-комунальне господарство» державною фінансовою інспекцією у Вінницькій області, в ході якої виявлено порушень на суму понад 2 мільйони гривень. Але фактичного покарання нема й до сьогодні, хоча згадану перевірку проведено ще у 2012 році.
Змінити ситуацію на краще може ефективна кадрова політика: боротьба із застоєм, безвідповідальністю, безкарністю. Заміна тих керівників, які служили злочинній владі, а найголовніше правило: не міняти рило на рило біля корита. Зміни треба починати з себе: не давайте і не беріть хабарів, поважайте інших, якщо хочете, щоб поважали вас.
Комітет по боротьбі з корупцією відкритий для співпраці за адресою: м.Бершадь, вул. Чкалова, 2/А; постійно діє гаряча лінія консультативно-правового центру за телефоном (04352) 2-10-86.
Вела розмову Тетяна БОНДАР.