Основні принципи концепції вже окреслені, але вони будуть змінюватися, доповнюватись і максимально удосконалюватися. Один із них стосується категорій громадян, які не повинні подавати декларації. Адже питання розумного обмеження «загальності» дуже важливе.
Декларування більше стосуватиметься заможної частини населення, яка має у власності значне рухоме та нерухоме майно. Інший принцип – це процес заповнення і подання декларацій. У цьому напрямку завдання органів Міндоходів максимально консультувати платників, допомагати у процесі складення та подання декларацій. Міністерство працює над тим, аби кожен платник міг економити свій час та гроші, міг зручно та швидко подавати декларації в електронному форматі.
Міністерство безкомпромісне лише в одній тезі: ця реформа потрібна українському суспільству. Українці вже довели свою громадянську зрілість та готовність жити за європейськими стандартами. Реформа системи декларування доходів громадян також принципово важлива з точки зору боротьби з тіньовою економікою та корупцією. Будь-які зусилля держави в цьому напрямку в односторонньому порядку не матимуть успіху, якщо не спиратимуться на громадську підтримку і не матимуть двостороннього характеру.
Крім того, очікується, що нова система декларування доходів надасть необхідні компенсатори для поступового зниження податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску. Отже, дозволить знизити навантаження як на роботодавців, так і на найманих працівників.
Ми розуміємо, такі важливі реформи не впроваджуються швидко, це тривалий процес. Але розпочинати його потрібно. Головне – не боятися змін. Тільки зміни відкривають нові можливості і роблять нас сильнішими.
Обговорення Концепції реформи декларування доходів громадян відбувається на форумі офіційного вебпорталу Міндоходів.
Долучайтесь!