Fridge magnet wooden gears

Запорука успіху - наполеглива праця

  • Подобається0Не подобається
  • 14 Лютого 2014, 19:59

6 лютого в районному будинку культури відбувся звіт голови райдержадміністрації Михайла Бурлаки перед головою облдержадміністрації Іваном Мовчаном, обласним керівництвом та громадськістю району про підсумки соціально-економічного та культурного розвитку Бершадського району за минулий рік та перспективні напрямки роботи на 2014-ий.
Окрім членів робочої групи та голів територіальних громад району, у роботі зібрання взяли участь представники Громадської ради при облдержадміністрації.

Відкрив зібрання голова обласної державної адміністрації Іван Мовчан. Спочатку він надав слово директору департаменту регіонального економічного розвитку облдержадміністрації Андрієві Гижку, який коротко прозвітував, що зроблено в області протягом 2013 року в соціально-економічній та культурній сферах.

З перших днів, відзначив він, були визначені пріоритетні напрямки всієї владної команди Вінниччини. Це, зокрема, покращення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я, освіти, культури, розвиток агропромислового комплексу, партнерські взаємовідносини з бізнесом, вирішення екологічних питань, благоустрій території, житлове будівництво.

Стратегічним орієнтиром роботи став пошук внутрішніх резервів на рівні регіону. У цьому напрямку головним пріоритетом економічної політики в області визначено максимальне сприяння реалізації інвестиційних проектів, легалізація заробітної плати та робочих місць, упорядкування земельних відносин.

Внаслідок вжитих заходів темп росту заробітної плати по області характеризується випереджаючим рівнем порівняно із середньоукраїнсь - ким показником. Так, заробітна плата по Вінницькій області зросла на 9 відсотків (в країні – на 7,9). Вдалося переламати негативний стереотип, що наша область – регіон із низькою зарплатою.

Якщо три роки тому область займала 25-у позицію за рівнем зарплати, то зараз вийшла на 15-е місце в державі.

Далі доповідач коротко проінформував про роботу у кожній галузі. У системі охорони здоров’я здійснено ремонти у майже 900 закладах первинного рівня, проведено капітальні та поточні ремонти в усіх без винятку районних лікарнях. За кошти обласного бюджету медичним закладам передано обладнання та апаратуру на 44,2 млн. грн.

Якісні зміни відбулися в закладах обласного рівня. Так, відкрито після реконструкції ряд відділень обласної дитячої лікарні та онкологічного диспансеру, завершено капітальні ремонти приймального відділення та кабінету функціональної діагностики обласного госпіталю для інвалідів війни, створено обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Сьогодні завершено роботи по спорудженню хірургічного корпусу обласної лікарні імені Пирогова. Зараз вирішується питання комплектування його необхідним медичним обладнанням. На 2014 рік ставиться завдання проведення ремонтів усіх корпусів та зміна зовнішнього вигляду території цієї лікарні.

Протягом минулого року в області проводилася велика робота по забезпеченню стабільного розвитку освітньої галузі. Розпочали роботу 43 дошкільних навчальних заклади, 35 навчально-виховних комплексів школа-сад, відкрито 30 груп у діючих закладах. У цілому за минулий рік створено 1842 місця в дошкільних навчальних закладах. Протягом літа 2013 року в усіх ДНЗ області проведено поточні ремонти. А в 281 садочку – капітальні ремонти харчоблоків, систем опалення, замінили дахи, підлоги, вікна. На це було спрямовано 26,9 млн. грн. Таким чином питання черг у дитячі садочки вирішено у 22 районах та 3 містах обласного значення.

На проведення капітальних та поточних ремонтів закладів середньої освіти освоєно 220,5 млн. грн. На кожну бюджетну гривню влада залучила 3 гривні позабюджетних.

Сьогодні повністю вирішено питання поліпшення санітарно-гігієнічних умов навчання дітей. Ліквідовано зовнішні вбиральні в усіх школах, крім аварійних. Проведено значну роботу щодо модернізації котелень та систем теплопостачання закладів освіти.

Програма енергозбереження дає позитивний ефект уже з перших днів її впровадження. В рамках державної програми «Шкільний автобус» придбано 49 таких автобусів, за кошти місцевих бюджетів – 3.

Протягом минулого року проведено капітальні та поточні ремонти на 657 об’єктах закладів культури, що майже в два рази більше, ніж те завдання, яке влада ставила перед собою на початок року.

Значний обсяг робіт проведено по благоустрою прилеглих до галузевих об’єктів територій. Вартість виконаних робіт – майже 4 млн. грн.

За рахунок коштів сільських територіальних громад і спонсорів придбано музичні інструменти, оргтехніку, підсилюючу апаратуру, костюми, меблі на загальну суму 4,9 млн.грн. Загальна сума коштів, направлена на зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури – 62,5 млн. грн.

Це найвищий результат за період незалежності України.

За обсягами виробництва сільськогосподарської продукції область займає перше місце в державі. У 2013-му вироблено с/г продукції на 18,3 млрд. грн., зростання становить 26,6 відсотка. Отримано найвищий валовий збір зернових за всю історію Вінниччини – 5 млн. тонн. Вирощено близько 2,6 млн. тонн цукросировини. Забезпечено сировиною всі 9 цукрових заводів, які працювали у попередні роки. Кожен четвертий кілограм цукру в державі – вінницький.

В області створено 175 молокопунктів у сільській місцевості, їх кількість доведена до 740. Це дало змогу стабілізувати ціну за здане молоко.

Зараз вона становить у середньому 2 грн. 74 копійки.

У галузі житлово-комунального господарства пріоритетом було визначено благоустрій територій. Ліквідовано в області 1884 несанкціонованих сміттєзвалища, відремонтовано та придбано 196 парків, 346 скверів, відремонтовано 460 існуючих та встановлено понад 70 нових дитячих та спортивних майданчиків. Здійснено будівництво та реконструкцію 548 км вуличного освітлення. В цілому на покращення зовнішнього вигляду населених пунктів області, озеленення, реконструкцію центральної частини райцентрів, заходів з освітлення, встановлення малих архітектурних форм використано 191 млн. грн. Із 691 організованого сміттєзвалища паспортизовано 97,3 відсотка.

На виконання соціальних ініціатив Президента України особливу увагу приділено питанню відродження житлового будівництва. У 2013 році в кожному районі області були визначені відповідні земельні ділянки, виготовлено проектно-кошторисну документацію та розпочато будівельні роботи по спорудженню щонайменше 8-квартирного будинку за програмою «Доступне житло». В 11 районах області проводиться перепрофілювання під житлове будівництво приміщень, які давно не використовувалися. У рамках згаданої програми 195 сімей області отримали житло на пільгових умовах. На це було спрямовано 40,3 млн. грн.

Найближчим часом ще 200 сімей отримають таке житло в будинках, що мають високу ступінь будівельної готовності.

Ще одне пріоритетне питання, над яким працювала влада, – створення мережі центрів надання адміністративних послуг у кожному районі. Адже питання відкритості та доступності адміністративних послуг перебуває під особливою увагою Президента України. З цією метою були визначені приміщення для таких центрів, за рахунок коштів місцевих бюджетів та спонсорської допомоги було проведено значний обсяг ремонтних робіт, на що спрямовано 6,7 млн. грн. З 8 січня центри адмінпослуг розпочали роботу в усіх районах та містах обласного значення.

Попри отримані результати, ми не зупиняємося на досягнутому. В 2014-му продовжимо системно працювати на визначених у минулому році пріоритетних напрямках, у рамках моделі державно-приватного партнерства. Перелік пріоритетів плануємо розширити такими напрямками, як ремонт доріг, ремонт та будівництво водогонів, облаштування спортивних майданчиків. Ми повинні максимально використати перші два місяці року. На сходах громад не лише публічно прозвітувати про проведену роботу, а найголовніше – обговорити з жителями громади їхнє бачення щодо вирішення нагальних проблем. Зафіксувати ці питання та докласти всіх організаційних та фінансових зусиль задля їх вирішення.

Далі зі звітом виступив голова Бершадської райдержадміністрації Михайло Бурлака.

Розпочинаючи звіт, він наголосив, що протягом 2013 року райдержадміністрація у тісній співпраці з районною радою та органами місцевого самоврядування, при належній взаємодії з керівниками суб’єктів господарювання активно працювала над основним пріоритетним завданням – покращенням рівня життя населення. Орієнтиром в системній та послідовній роботі слугували Програма економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», «Державна програма активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки та соціальні ініціативи Президента України».

Очільник району детально зупинився на кожній галузі, адже за досить короткий час зроблено чимало. Звіт супроводжувався медіа-презентацією, кольоровими буклетами, які наочно підтверджували зміни та покращення, що відбулися у районі. У ході доповіді із коментарями щодо зробленого у різних галузях виступали із коментарями керівники відповідних обласних департаментів та управлінь.

Приємно, що робота влади району, зусилля працівників Бершадщини одержали дуже високу оцінку.

Проведений аналіз отриманих у 2013 році результатів, за визначеними напрямками, підтверджує, що запропонований обласною державною адміністрацією формат діяльності є дієвим та якісно впливає на розвиток населених пунктів.

Михайло Бурлака зазначив, що у 2013 році в аграрну галузь господарювання проінвестовано 123 млн. грн., в проекти енергозбереження – майже 111 млн. грн.

На виконання завдань за визначеними пріоритетними галузями діяльності (медицина, освіта, культура, охорона навколишнього природного середовища, житлове будівництво, сфера адмінпослуг) протягом року використано 24 млн. 672 тис. грн., в тому числі – 7 млн. 743 тис. грн. (або 31%) – бюджетні кошти та 16 млн. 929 тис. грн. (або 69%) – позабюджетні. (Детальний виклад звітної доповіді Михайла Бурлаки надрукований у номері «Бершадського краю» за 5 лютого 2014 року).

М.Г. Бурлака відзначив, що зроблено немало, а в нинішньому році потрібно продовжити системно працювати над визначеними торік пріоритетними напрямками. Першочергові пріоритети будуть доповнені тими питаннями, що турбують населення району. Це, насамперед, ремонт доріг, розширення мереж централізованого водопостачання, підвищення якості питної води та формування сучасної інфраструктури розвитку фізичної культури і спорту. На основі спільної консолідованої праці забезпечимо реалізацію програмних завдань та ініціатив Президента України, виконання поставлених завдань та доручень голови облдержадміністрації та затверджених пріоритетних напрямків розвитку регіону.

Про розвиток Війтівської територіальної громади інформувала сільський голова Марія Замкова, яка детально зупинилася на способах залучення додаткових коштів для благоустрою громади шляхом участі у різнорівневих проектах, розроблених громадськими організаціями. Депутат обласної ради, голова спілки сільгоспвиробників району Сергій Савченко інформував про важливу роль сільськогосподарських товариств у соціальній сфері територіальних громад, вирішенні нагальних проблем громад та їхніх жителів.

На зібранні виступив перший заступник голови обласної ради Ігор Кревський, який подякував людям, зусиллям яких було досягнуто вагомих результатів, звернув увагу на активну участь у цьому керівників і членів територіальних громад, залучення позабюджетних коштів з різних джерел. Тільки завдяки участі у міжнародних грантах та конкурсах в область щорічно заходить від 4 до 6 млн. грн.

Певну участь у таких конкурсах беруть участь і громади Бершадщини. Але 7 проектів із 45 населених пунктів на обласний конкурс – це дуже мало.

Підсумував роботу зібрання голова облдержадміністрації Іван Мовчан, який сказав, що всі досягнуті напрацювання – це тільки невеликий фундамент подальшої роботи. Тому що потягом останніх років накопичилось чимало проблем. Вони нагальні, їх необхідно вирішувати постійно. Іван Михайлович подякував бершадчанам за активну позицію в цьому плані.

Очільник області переконаний, що ефективним буде такий формат роботи, якщо його перенести на сільську територію та місто, мобілізуємо керівників територіальних громад.

Є ще кілька основних нагальних проблем, на яких потрібно зробити основний акцент у нинішньому році і мобілізувати туди ресурси. У жовтні минулого року на засіданні Ради регіонів Президент підкреслив, що 2014-ий буде роком розвитку інфраструктури села. Розраховуємо і на те, що щонайменше у 2,5 рази будуть збільшені видатки на ремонт доріг. Це один із пріоритетних напрямків. І наступне наше зібрання ми почнемо зі звіту по дорогах.

Більше уваги слід приділити якості питної води. У цьому році маємо розпочати велику роботу в плані проектування і формування мережі водопостачання.

Щодо розвитку фізкультури і спорту, то потрібно завершити інвентаризацію всіх спортивних майданчиків, залів, вишукати резерви для будівництва нових. Привчати молодь і дітей до занять спортом.

Треба налаштовуватися, щоб збори громадян за місцем проживання були ефективними, будили громадськість для вирішення нагальних проблем.

Не обійшов увагою керівник області і політичної ситуації в регіоні. Він підтвердив, що захоплення приміщення облдержадміністрації робили приїжджі, яких найняли для цього. Це екстремісти, радикали, неофашисти. Вони хочуть зруйнувати державу, її цілісність, щоб у країні запанував хаос, а наші люди зубожіли. Потрібно усвідомлювати це.

На завершення Іван Михайлович подякував усім керівникам господарюючих суб’єктів за розуміння своєї відповідальності та активну участь у виконанні поставлених завдань. Попереду у нас серйозна робота на благо Вінниччини і України.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Схід села перетворився у зборище неприязні</b><br />На чергові збори громадян прибула з райцентру чимала делегація керівників на чолі з головою райдержадміністрації О.Ф....
2 фото   
<b>Новий герб і прапор міста</b><br />Сесія міської ради затвердила герб та прапор міста, які розроблені на основі місцевих історичних джерел та пам’яток з...
2 фото   
<b>Чи стане цей мітинг уроком?</b><br />Якщо п’ятниця, 13-е число червня, зранку для медиків була святковою, адже у першій половині дня проводилися...
7 фото   
<b>Запалення газу в Шумилові</b><br />2 лютого 2011 року у с Шумилів Бершадського району перебував голова Вінницької облдержадміністрації М.Джига.
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Дяківка
Краснозей Михайло Федорович Українець. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.09.44.

З історії Бершаді
Розвиток капіталізму відчутно позначився на зміні соціального складу Бершаді. Лише п'ята частина населення займалась тепер сільським господарством. Все більшу роль у суспільному житті відігравали робітники промислових підприємств. У місті були три млини, тютюнова і макаронна фабрики, винокурний завод, друкарня. Після пожежі 1872 року був модернізований цукровий завод. Напередодні... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Запорука успіху - наполеглива праця - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення