Про забезпечення додержання законодавства про охорону праці в районі доповідали заступник голови райдержадміністрації Валентин Кушпела та завідувач сектором охорони праці та інженерно-технічного забезпечення управління агропромислового розвитку РДА Григорій Череушенко.
У районі проводиться робота, спрямована на реалізацію державної політики в галузі охорони праці, профілактики нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, відзначили доповідачі. Так, на 2012-2016 роки затверджена Програма поліпшення стану безпеки та гігієни праці та виробничого середовища. Розроблено й заходи по запобіганню травматизму на виробництві і в невиробничій сфері на цей період.
Стан охорони праці та промислової безпеки на підприємствах постійно заслуховується на засіданнях районної координаційної ради з питань безпечної життєдіяльності населення та на семінар-нарадах з керівниками виробництв.
З метою виконання заходів щодо покращення стану охорони праці на підприємствах району протягом поточного року було підготовлено 8 розпоряджень голови РДА. Створено районну комісію по проведенню інвентаризації дитячих та спортивних майданчиків, що знаходяться на території району. Нею було встановлено, що усі проінвентаризовані 177 об’єктів перебувають у задовільному стані.
Завдяки вжитим заходам протягом останніх 5 років спостерігається тенденція до зменшення нещасних випадків на виробництві.
Основними недоліками, які виявлені під час перевірок, є відсутність дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію машин, механізмів та обладнання підвищеної небезпеки, що працюють на підприємствах.
Більшість порушень усунуто.
Важливе питання сьогодення – реалізація права працівників на соціальний захист за роботу в несприятливих умовах праці, який передбачає проведення атестації робочих місць за умовами праці.
Станом на 1 грудня нинішнього року в районі на перевірених 182 підприємствах нараховується 2232 робочих місця з несприятливими умовами праці, де 2951 працівник. Атестацію робочих місць за умовами праці проведено на 182 підприємствах на 2217 робочих місцях.
Питання соціального захисту працівників, зайнятих на роботах у несприятливих умовах праці, перебуває на постійному контролі в райдержадміністрації.
Охорона життя і здоров’я працівників від впливу небезпечних та шкідливих виробничих чинників має важливе соціальне значення, наголошували виступаючі, адже здоров’я працівників є національним багатством держави, оскільки безпосередньо впливає на працездатність людини, а відтак – на її добробут і подальший розвиток держави.
В обговоренні цього питання взяли участь директор комунального підприємства «Бершадське житлово-комунальне господарство» Борис Трейгер, голова правління ПАТ «Бершадський електротехнічний завод» Валентин Попук та інженер з охорони праці ПСП «Обрій» с. Тирлівки Валентина Гуцул.
Начальник Бершадського міжрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби у Вінницькій області, головний державний санітарний лікар Бершадського та Теплицького районів Наталія Губко інформувала про роботу свого управління.
Пріоритетний напрямок діяльності санепідслужби – контроль за створенням належних умов перебування, виховання та навчання дітей. Незважаючи на доволі низьке державне фінансування, силами керівників закладів, за підтримки батьківських комітетів та спонсорських інвестицій щороку покращується матеріально-технічний стан закладів.
Повністю облаштовано внутрішні вбиральні в 38 школах, у двох завершуються роботи по їх облаштуванню. Школи забезпечені каналізаційною мережею. Потребують оновлення меблі, які часто не відповідають ростовим та віковим особливостям дітей. Діти перебувають під постійним медичним наглядом: медичними працівниками (з середньою освітою) забезпечені 100% закладів, медичні кабінети облаштовані в 31 ЗОШ. У 30 школах облаштовані спортивні зали, в 3 – спортивні кімнати, в решти вони відсутні. У школах організоване обов’язкове гаряче харчування, для дітей 1-4 класів воно безоплатне. Нинішнього року розроблено та погоджено одне типове меню на всі школи району.
Усі ДНЗ забезпечені водопостачанням та каналізацією.
Один із важливих розділів роботи санепідслужби – контроль благоустрою та водопостачання. Із 45 населених пунктів централізоване водопостачання функціонує в Бершаді, Шляховій та Баланівці, де ним охоплено приблизно 20% населення, решта користується децентралізованим водопостачанням з індивідуальних колодязів, яких на території району понад 10 тисяч, та 50 громадських криниць. За результатами лабораторного контролю якість води з джерел централізованого водопостачання відповідає вимогам державних санітарних норм і правил. Мережа водогонів побудована 40-50 років тому, вони потребують реконструкції.
За поточний рік 2,4% питної води з водогонів централізованого водопостачання не відповідало вимогам ДСанПіНу по санітарно-хімічних, 3,5% – по бактеріологічних показниках. Гірше становище з індивідуальними криницями – 20-30% з них не відповідають гігієнічним вимогам.
Протягом останніх трьох років кошти на загальнодержавну програму «Питна вода України» з державного та місцевого бюджетів не виділялись.
Велика увага приділялась боротьбі із забрудненням довкілля. Спільними зусиллями влади, місцевого самоврядування, організацій та підприємств приведене у відповідність до вимог сміттєзвалище, що обслуговується КП «Бершадьринок». Здійснено ряд заходів по приведенню сільських сміттєзвалищ у відповідність з нормативними вимогами.
Доповідач мову вела і про поліпшення умов праці, покращення своєчасності, повноти та якості проведення періодичних медичних оглядів, а також про контроль за лікувально-профілактичними закладами району, стан імунопрофілактичної роботи.
З розглянутих питань прийнято відповідні рішення.