На початку очільник ОДА повідомив, що кілька днів тому завершилися звіти керівників районів і міст у рамках нового формату. Такий формат передбачає щоквартальну звітність голів райдержадміністрацій із питань соціальноекономічного розвитку регіону. «Для мене, – підкреслив І.М. Мовчан, – було дуже важливо, щоб протягом цього періоду ми дійшли до проблем кожної територіальної громади, визначили спектр завдань і крок за кроком їх виконували. Ми оголосили цей рік роком без політики, за дев’ять місяців це підтвердили. До нашої роботи ми залучали громадські організації, політичні партії. Перші звіти проводили в районах у невеликому складі. Другі – за півріччя – проводили у будинках культури, куди запрошували представників різних політичних партій, аби вони могли оцінити нашу роботу. За 9 місяців звіти проводили у цій залі.
Одночасно запрошували кілька районів, щоб кожен міг порівняти свої здобутки із напрацюванням сусідів.
За 9 місяців у нас є певні досягнення у промисловому комплексі, соціальній інфраструктурі».
Після короткого вступного слова очільникові області поставили два з половиною десятки запитань, на які І.М. Мовчан відповів конкретно і детально. Зокрема, про те, що бюджет області за 9 місяців виконано по всіх напрямках.
Нині абсолютно нема проблемних питань із виплатою зарплати по захищених статтях. Йшла мова про енергозбереження, зекономлені кошти можна направляти на інші видатки.
У школах тільки в цьому році переобладнали 32 котельні. Ця робота потребує величезних капіталовкладень.
Щодо цін, то сьогодні є певний ринок, який сформувався в державі, завдання влади – стабілізувати цю ціну на території області. І ми якоюсь мірою утримуємо ці ціни. Однак очільник області занепокоєний заниженою ціною реалізації цукру. Цукровики сьогодні переживають не кращий період для своєї економіки, тому що та ціна реалізації, яку очікували в межах 6,5 грн./кг, – її немає, а ціна, яка є сьогодні, – вона нижча собівартості. Але, незважаючи на досить негативну тенденцію, вже протягом двох останніх років в області стабільно продовжують працювати дев’ять цукрових заводів, які й цього року виконають план по виробництву цукру – прогнозується виробити його в межах 340 тисяч тонн.
«На зовнішніх ринках попитом користуються кілька видів продукції вінницьких товаровиробників, – повідомив керівник області. – Це, зокрема, продукція сільськогосподарського виробництва.
Непогано продаються також щебенева продукція та олія.
Нам необхідно продавати не сировину, а готову продукцію, щоб додану вартість залишати на нашій території. Значні позиції «завойовують» наші яблука, які набагато якісніші за польські. Тому ми створюємо нові сади і будуємо фруктосховища».
Вінниччина – серед лідерів в Україні за кількістю укладених угод в рамках програми «Доступне житло». На виконан ня соціальних ініціатив Президента України на початку року всі міста обласного значення і райони області отри мали завдання збудувати 8-квартирний будинок у рамках програми «Доступне житло». Серед районів, де розпочато таке будівництво, Бершадсь кий. Нині в області укладено 203 угоди на участь у програмі «Доступне житло».
Іван Мовчан звернув увагу на позитивну динаміку по всіх галузях. Найперше, по охороні здоров’я. Сьогодні відремонтовано 164 амбулаторії і 574 ФАПи, це надзвичайно величезна робота. За 9 місяців завдання виконано на сто відсотків.
У наступному році величезна увага приділятиметься будівництву місцевих доріг, особливо в сільській місцевості, закладам культури, освіти, розвитку фермерських господарств і сімейних ферм, забезпеченню житлом дітейсиріт.