Для всіх регіонів у 2013-2014 роках у 5-8 разів збільшено бюджетне фінансування на медикаменти для бригад «екстреної».
Торік закуплено рекордну за роки незалежності кількість автомобілів екстреної допомоги, які відповідають європейським стандартам.
А в області відновлено санітарну авіацію – це літак АН-2 і гелікоптер МІ-2, які в 2012 році здійснили перший десяток викликів у віддалені райони.
Розпочато реалізацію Національного проекту «Вчасна допомога» – оснащення єдиних регіональних оперативно-диспетчерських служб із використанням сучасних GPS-технологій для зменшення часу прибуття бригад ШМД до пацієнта. Також уряд працює над супутніми завданнями – маршрутизацією виклику на єдиний телефонний номер «103» від усіх операторів зв’язку до єдиного диспетчерського на території регіону.
Згідно з реформуванням служби ШМД, яке розпочато 1 січня 2013 року відповідно до Закону «Про екстрену медичну допомогу», у Вінницькій області сформовано чотири станції ШМД, одна з яких розташована в Бершаді і підпорядкована Вінницькому центру медицини катастроф та невідкладних станів.
Бершадській станції підпорядковуються Тростянецька, Теплицька, Чечельницька, Крижопільська та Піщанська підстанції. На її обслуговуванні перебувають 209152 особи. Станція забезпечена 23ма санітарними автомобілями.
У підпорядкуванні кожної підстанції перебувають пункти постійного та тимчасового базування, які надають можливість бригаді ШМД набагато швидше прибути на місце виклику, ніж було раніше.Так, у Бершадському районі функціонують чотири пункти тимчасового базування, які забезпечують надання допомоги населенню з 20.00 до 8.00, а у святкові і вихідні дні – цілодобово.
У результаті реформування ШМД покращилось забезпечення лікарськими засобами, що дає можливість хворим отримувати більш якісну допомогу, а медичному персоналу є чим її надавати.
Реорганізація служби сприяє тому, що швидка допомога стала більш ефективно виконувати свої прямі обов’язки по наданню допомоги населенню і виходить за межі допоміжної структури.
Налагоджується взаємодія ШМД із районними лікарнями, в приймальні відділення яких при необхідності доставляються хворі та викликаються своєчасно ургентні спеціалісти. Відпрацьована схема по транспортуванню хворих із вторинного на третинний рівень, згідно з наказом департаменту охорони здоров’я та курортів №741.
Співпрацюємо з центрами первинної медико-санітарної допомоги в плані надання більш якісної медичної допомоги населенню – як екстреної, так і планової, що включає в себе передання інформації сімейному лікарю про хворих, обслуговування бригадами ШМД і потреби в подальшому контролі. Існує й зворотній зв’язок, коли сімейний лікар чи фельдшер амбулаторії повідомляє про необхідність надання хворим екстреної допомоги або транспортування.
Така чітка і правильна взаємодія між лікувальними закладами первинного, вторинного рівня та ШМД–лише на користь спільній страві.
Михайло ЗАБОЛОТНИЙ, головний лікар Бершадської станції ШМД