Саме підсумкам проведеної роботи було присвячено прес-конференцію, яку голова облдержадміністрації провів 1 серпня 2013 року для журналістського загалу Вінниччини.
Відкриваючи її, директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Світлана Василюк озвучила текст виступу міністра освіти і науки Дмитра Табачника у Тиврові. Він сказав, що досвід Вінниччини, запроваджений губернатором, варто перенести за межі області і запровадити по всій Україні. У вступному слові Іван Михайлович сказав, що результатами роботи він задоволений, йому приємно донести до преси інформацію про зроблене.
У галузі охорони здоров’я відмоніторено 919 ФАПів, у 338 із них зроблено капітальний ремонт. Із 258 амбулаторій у 109 зроблено такий же ремонт.
Нині тривають роботи над поставкою обладнання, збільшенням видатків на медикаментозне забезпечення.
В освіті був надзвичайно великий спектр накопичених проблем. Передусім, це величезна розгалуженість шкіл.
Більша частина їх – у непристосованих приміщеннях. У 60 відсотках шкіл не було елементарних санітарно-гігієнічних умов. Сьогодні вдалося провести відповідну роботу для поліпшення ситуації у цьому напрямку, а також у питаннях енергозбереження (заміни вікон). У деяких школах потрібно вивести котельні з підвальних приміщень.
Протягом роботи, що її проводить влада, дійшли до кожної школи, не обминули жодної проблеми. Нинішні починання знайдуть продовження, доопрацювання протягом наступних півроку. Якщо в цифрах, то в школи на 30 млн. грн. бюджетних коштів залучили 97 млн. грн. позабюджетних – загалом освоєно 127 мільйонів. Це досить вагома цифра, і вона може ствердитися в розрізі кожного району і кожної громади.
Протягом останніх десяти років ми не залучали і не спрямовували на ремонт закладів культури стільки коштів, як це було зроблено за сім місяців нинішнього. У нас більше 2 тисяч культурних закладів, 310 з них капітально відремонтовано (15 відсотків). До 15 бюджетних мільйонів гривень ми долучили ще 15 позабюджетних – загалом освоїли 30 мільйонів. До цього 20 відсотків закладів культури були у вкрай незадовільному стані.
В агропромисловому комплексі і робота, проведена в попередні роки, і розумно та правильно сформована структура посівів в області дають нам можливість говорити про прогнози реально отримати ранніх зернових в межах 2,2 млн. тонн. Уже зібрали більше 65 відсотків і намолотили 1 млн. 372 тис. тонн. Враховуючи кукурудзу, маємо всі передумови отримання врожаю в межах 5 млн. тонн. А в 2000-2007 роках мали в середньому по області 2 млн. тонн, у 2008, 2009, 2010 – в середньому по 3 млн., 2011 – 4,2 млн., аномальному 2012-у – 3,7 млн. Нинішні показники – це наслідки послідовної і системної роботи.
Щодо будівництва. У кожному районі всі керівники долучилися до виконання програми «Доступне житло».
– Моїм завданням було, – наголосив І.М. Мовчан, – щоб протягом цього року ми в кожному районі без винятку могли ввести в експлуатацію щонайменше 8-квартирний будинок, продемонструвавши людям, як можна сьогодні використати державний ресурс задля створення соціальних умов. Держава дає кредити на 15 років під три відсотки. Це реальний інструмент для того, щоб молода сім’я віком 25-28 років скористалася цією пільгою держави і отримала жит - ло. У більшості районів таке житло буде здано до кінця року.
Про екологію. У нас більше 600 сміттєзвалищ, майже 90 відсотків з них паспортизовані, на чверті створено обваловку, встановлено шлагбауми. Для наведення порядку на всіх цих об’єктах необхідно висадити близько 300 тисяч саджанців граба, щоб протягом 3-4 рок ів створити зелену загорожу (граб за 3-5 років виростає на висоту до 5 метрів). Ми досить успішно в цьому плані попрацювали.
В області створено певну динаміку по роботі з бізнесом, по легалізації заробітної плати. У більшості районів зафіксовано серйозні показники і по темпах росту зарплати, і по її легалізації. І наслідок цього – виконання місцевих бюджетів на 140-160 відсотків. У багатьох районах це чітко прослідковується.
Ще на початку року під час першого приїзду міністра соціальної політики ми домовилися, що в кожному районі відкриємо центри надання адміністративних послуг, а згодом – і у великих територіальних громадах, як це зроблено у Ямпільському районі. Люди повинні одержувати такі послуги не виїжджаючи зі своєї території.
У ході прес-конференції голова ОДА сказав, що при відпрацюванні районів ставив за мету, щоб на звітах були присутні представники різних політичних партій, щоб не панувала штучно створена атмосфера. Це не зовсім вдалося, зізнався І.М. Мовчан. Були райони, де до цього підходили цензурно. І це великий мінус.
Бо ж хотілося більш відвертої розмови у кожному залі. Саме на це голова налаштовував своїх заступників, керівників відповідних департаментів.
Зараз проводиться великий аналіз проведеної роботи, в ході якої представники обласної влади мали можливість поспілкуватися з десятьма тисячами громадян області.
Загалом роботою голів райдержадміністрацій очільник області задоволений, хоча зазначив, що є деякі недопрацьовані питання. Зокрема, перед навчальним роком треба провести повністю ревізію навчальних закладів і забезпечити на сто відсотків сільські школи внутрішніми вбиральнями. І.М. Мовчан відповів на запитання журналістів.
Після прес-конференції для широкого загалу працівників ЗМІ Іван Михайлович зустрівся з редакторами комунальних газет. У ході зустрічі він розповів про те, як відбувалися піврічні звіти голів РДА і міських голів міст обласного підпорядкування, подякував колективам газет за об’єктивність у висвітленні подій в районах.
– Я вдячний вам за те, що подаєте правдиву інформацію, сприяєте зміцненню довіри людей до влади. Без цього дуже важко змінювати щось у житті на краще. Ми всі стомилися від суцільного негативу, якого так багато на телеекранах і на сторінках багатьох газет. Для позитивної роботи людям потрібне позитивне мислення, а ви допомагаєте його формувати. Я сподіваюся на подальше взаєморозуміння і співпрацю. Ви об’єктивно висвітлюєте діяльність влади, спрямовану на виконання завдань Президента України Віктора Януковича, показуєте успіхи і недоліки в роботі.
На завершення редакторів чекав сюрприз: Іван Михайлович вручив їм ноутбуки з побажанням оперативно реагувати на події в житті області.