Не так давно я залишив свою малу батьківщину, але подумки завжди з нею. Моя душа сповнюється неабиякою гордістю, коли чую про Баланівку, пишаюся досягненнями краян, захоплююся виступами фольклорних колективів, сопілкарів. Відрадно, що молодь не байдужа до проблем села, громадськості, виявляє активну життєву позицію, має своє бачення у вирішенні болючих проблем сучасності.
Вона долучається до обговорення стратегії розвитку Вінниччини на десятиріччя. А це так важливо!
Не можу не гордитися і тим, що саме мій земляк – Сергій Пилипович Татусяк – є очільником обласної ради. Саме за його сприяння у 2003 році було підписано угоду про співпрацю між селом Баланівкою та гміною Моравіца Келецького повіту Свентокшиського воєводства.
Десять років співпраці збігли непомітно. Вони є яскравим свідченням злагодженої і копіткої роботи обох сторін, де вивчався досвід роботи, писалися спільні проекти, досліджувались структура і діяльність органів місцевого самоврядування.
Днями польська делегація у складі Марчіна Дзелевського – заступника вуйта гміни, Яна Врублевського – радника вуйта гміни, Малгожити Бояльської – працівника ради гміни – перебували на гостинах у Баланівській школі.
Люб’язно, хлібом-сіллю і диво-короваєм на рушникові зустрічали дорогих гостей.
Присутні були зачаровані дивоцвітами художньої творчості юних баланівчан. Гості не могли відірватися від розмаїття барвистої вишивки, смачних українських страв, випічки, писанок, виробів з солоного тіста, різьблення, автентичних ляльок-мотанок, декупажу, оберегів. До речі, всі ці витвори мистецтва зроблені власноруч учнями школи під мудрим керівництвом талановитих і креативних педагогів Лесі Михайлівни Марієчко та Олександра Леонтійовича Поворозного.
А який сплеск емоцій, душевну насолоду отримала польська делегація від свята Матері, яке підготували колективи «Щедрограй», сопілкарів, народного та естрадного танцю, вокального співу, декламаторів. І в цьому також велика вдячність керівникам колективів, педагогам.
Марчін Дзелевський від душі подякував учням та дирекції школи за гостинний прийом, за майстерно підготовлений концерт, за чудову виставку народної творчості.
Він відзначив, що день перебування у Баланівській школі був найкращим і найпам’ятнішим. Гість запросив 20 найталановитіших учнів для поїздки у братню Польщу. Він зауважив, що баланівські діти будуть навчатися разом із польськими ровесниками хореографії, джазового танцю і по закінченню навчання зможуть продемонструвати свої таланти жителям гміни.
Польська делегація нагородила учасників дійства пам’ятними подарунками.
Як приємно, коли з нами рахуються, дослухаються до нашого слова, доторкаються душею і серцем до перлин народної творчості. Так і просяться в рядок слова геніального Кобзаря: «Обніміться, брати мої, молю вас, благаю!» І справді, тільки по-громадськи замислившись над долею села, при підтримці польських друзів можна забезпечити моїй Баланівці надійне процвітання, а жителям – добробут, здійснення мрій, планів, натхнення і творчості.
Я вірю в майбутнє твоє, Баланівко.
А якщо вірити, то все обов’язково збудеться.
Олексій ПАСЕНЧУК, випускник 2003 року Баланівської ЗОШ І-ІІІ ступенів