Fridge magnet wooden gears

Іван Мовчан: «Область вимагає повсякденної уваги»

  • Подобається0Не подобається
  • 15 Квітня 2013, 19:08

– Іване Михайловичу, виповнилося 100 днів з того моменту, як Президент України Віктор Янукович призначив вас на посаду голови Вінницької облдержадміністрації. Якими вони були?

– Непростими. Це був час напруженої роботи. Хоча такою у мене вона була й до того – коли я працював першим заступником голови обл - держадміністрації, і далі очікується не менш напружена.

Область – складний організм, який вимагає повсякденної, практично цілодобової уваги керівника.

– Ви повідомляли, що запровадили новий формат спілкування з керівниками районів. Крім того, призначили кілька нових керівників. «Нова мітла по-новому мете»?

– Нічого поганого у цьому не бачу. Кожен керівник визначає найбільш прийнятні для нього і, на його погляд, найбільш корисні для справи методи управління.

Почну з кадрових призначень. Деякі керівники районів і обласних структур працювали неефективно. На їх місце прийшли інші люди, які мають досвід розв’язання проблем або пропонують нові підходи. Через деякий час оцінимо результати їхньої роботи.

Тепер – про новий формат взаємодії з керівниками районів, точніше, з районами взагалі. Перші співбесіди з головами райдержадміністрацій і міськими та селищними головами райцентрів відбулися в січні-лютому. Разом із керівниками департаментів і управлінь ми визначили больові точки кожного району.

Є й проблеми, спільні для всіх районів. Керівники отримали конкретні завдання, почули зауваження і побажання. Сподіваюся, що зробили висновки і взялися до роботи. А кілька днів тому обласна влада «пішла» в райони. Я, мої заступники, начальники управлінь їдемо на місця, збираємо там людей, перед якими керівники району звітують про роботу.

Такий формат дозволяє бачити динаміку змін. І, головне, місцеві керівники більш ефективно шукатимуть ресурси для виконання завдань, а не списуватимуть усе на відсутність коштів і всілякі організаційні проблеми. Ми намагалися охопити всі позиції та проблеми, які сьогодні хвилюють людей, проте одноосібно вирішити ці питання не зможемо.

Треба об’єднати всі зусилля і ресурси, тоді матимемо результат.

Перші звіти показали, що не у всіх районах керівники зрозуміли завдання. Але наголошую: кожному керівнику необхідно усвідомити глибину проблем територіальних громад, і бути не спостерігачем чи розпорядником, а безпосереднім учасником процесу їх вирішення.

Нещодавно на засіданні Ради регіонів Президент України Віктор Янукович говорив про необхідність реформи місцевого самоврядування. І наголошував на тому, що реформа, нав’язана людям «згори», не матиме успіху, якщо потребу змін не усвідомлять самі територіальні громади, керівники районної ланки. Новий формат роботи в районах може бути своєрідною підготовкою до реформи, інвентаризацією ресурсів, у тому числі й кадрових. У нас є чимало резервів для наповнення місцевих бюджетів, і потрібно шукати можливості використовувати ці резерви.

Ми вчимо керівників територіальних громад господарювати ефективно і відповідати за те, що робиться в місті чи селі.

– Як діє гасло року «працювати без політики»?

– Нормально. Виборів на цей рік не заплановано, тому можна не відволікатися на політичні суперечки і чвари. На це просто немає часу.

А от роботи в області вистачає. Звичайно, на Вінниччині теж є люди, які виходять на політичні акції. Нещодавно така акція була у Вінниці. Я точно знаю, що далеко не всі її учасники діяли за переконанням. Але подібні акції ні до чого не ведуть.

Ніякої з них користі. У відповідь обласна влада запропонувала на 13 квітня свою акцію – масову висадку дерев. Плануємо висадити кілька мільйонів саджанців. Це буде серйозна екологічна акція. Закликаю всіх небайдужих вінничан взяти у ній участь.

– Болюче питання і для влади, і для громади: як триває реформування медичної галузі?

– Сформована первинна ланка охорони здоров’я: створено центри первинної медико-санітарної допомоги, відновлюються і ремонтуються ФАПи, створено амбулаторії сімейної медицини.

Основна точка прикладання сил у цій сфері нині – вторинна ланка, тобто районні лікарні. Це не означає, що донедавна ми ними не займалися взагалі – в ра йонних лікарнях зроблено чимало: і ремонти, і реконструкції, і перепрофілювання, і встановлення нової техніки, і навіть відкриття нових закладів.

Третинний рівень – обласні заклади охорони здоров’я – теж у постійному полі зору обласної влади. Сподіваюся, що цього року зможе прийняти перших пацієнтів новий корпус обласної лікарні імені Пирогова. Президент України пообіцяв, що область отримає кошти, необхідні для закупівлі сучасного медичного обладнання.

Нещодавно відзначив новосілля обласний Центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф. Він теж матиме сучасне обладнання.

Цифри вражають: кошти, які отримує область у ході медичної реформи, вимірюються навіть не десятками, а сотнями мільйонів гривень.

Запевняю вас: якби не пілотний проект реформи, ніколи Вінниччина не отримала б таких коштів на модернізацію охорони здоров’я.

Так, зміни відбуваються не безболісно. Але вони необхідні, бо медичні послуги в тому вигляді, в якому вони були донедавна, не влаштовували ні лікарів, ні пацієнтів, особливо – у первинній ланці. А організація надання допомоги у багатьох випадках просто суперечила здоровому глузду. Дільничні лікарні перетворилися на соціальні заклади для людей похилого віку. Я розумію, що такі заклади теж потрібні, але це зовсім інша сфера.

І до цієї справи мусить бути зовсім інший підхід.

Згоден з тим, що реформа була не до кінця продумана.

Очевидно, медики на місцях не все пояснили населенню або й самі не все правильно розуміють. Тому є певні нерозуміння, є помилки. Стараємося їх враховувати у подальшій роботі, виправляти ситуацію.

– Приступивши до роботи на посаді голови облдержадміністрації, ви поставили досить амбітне завдання: до кінця року перетворити Вінниччину на територію без боргів із виплати заробітної плати.

– Боротися з боргами як явищем необхідно. На початок року сумарний розмір боргу з виплати зарплат на Вінниччині становив 13,9 мільйона гривень. Тепер він скоротився майже на 1,5 мільйона гривень або на 10,7%.

6,5 мільйона гривень складає заборгованість на економічно активних підприємствах, які здійснюють господарську діяльність, 0,5 мільйона – на економічно неактивних.

Складна ситуація на підприємствах-банкрутах. По кількох із них матеріали передано у господарський суд.

Щомісяця я збираю спеціальну комісію, яка тримає на контролі питання погашення заборгованості.

– Нещодавно вашій команді довелося витримати випробування стихією...

– І мушу сказати, що ми витримали його з честю. Обласна комісія з питань техно - генно-екологічної безпеки та над звичайних ситуацій координувала роботу ра йонних і міських штабів, які діяли на високому професійному рівні. Користуючись нагодою, я ще раз дякую всім службам, причетним до ліквідації наслідків негоди, і всім, хто забезпечував безперебійну роботу важливих об’єктів у цей час. Вінниччина показала приклад злагодженої роботи в екстремальних умовах.

– Почалася весна. Для аграрної області – це особливий час: весняний день рік годує. Як область готова до посівної кампанії?

– Вінниччина на 100% забезпечена матеріально-технічними ресурсами, зокрема мінеральними добривами, дизельним пальним та бензином. Діє штаб для координації дій під час підготовки та проведення комплексу весняно-польових робіт, організовано оперативний контроль за ходом виконання поставлених завдань.

У зв’язку зі складними погодними умовами в області сформовані робочі групи для обстеження стану посівів озимих культур. За попередніми даними, у доброму та задовільному стані перебувають 96% площ посівів озимих зернових.

– Ще одна «сезонна» тема – прибирання і благоустрій територій, упорядкування полігонів для вивезення сміття.

– Цій проблемі приділятимемо особливу увагу. У кожному районному центрі місцева влада опікуватиметься впорядкуванням вулиць і площ. Деякі райцентри у базарні дні схожі на великі смітники. Це нікому не робить честі. Торгівля має бути цивілізованою. І не тільки торгівля. Не треба великих коштів, щоб навести лад. Для цього потрібні організація роботи і бажання впорядкувати рідне місто чи селище.

Особливу увагу влада мусить приділити закладам культури і територіям навколо них.

Кілька слів про сміттє - звалища. Триває їх паспортизація. Результати обстежень будуть не тільки описані, а й про ілюстровані. Через кілька місяців можна буде порівняти: що було, і що зроблено.

– Ви вважаєте перші 100 днів вашої роботи результативними?

– 100 днів – це тільки початок роботи. Перед нами – складні завдання, які можна виконати тільки спільними зусиллями влади і громади.

Спілкувалася Ольга ГУСАК


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
4 фото   
<b>У концертній залі «Райдуга» з нагоди 22-ої річниці Незалежності України</b><br />22 серпня у концертній залі «Райдуга» з нагоди 22-ої річниці Незалежності України голова облдержадміністрації Іван...
3 фото   
<b>«Поет усього людства…»</b><br />Так сказала про Тараса Шевченка відома англійська політична діячка Полін Бентлі. &ndash; Тарас Шевченко виходить за...
8 фото   
<b>Всеукраїнський фольк-рок фестиваль «Млиноманія-2011»</b><br />В долині річки Південний Буг біля сіл Печера та Сокілець щоліта проходить фольк-рок фестиваль «Млиноманія». З кожним...
2 фото   
<b>Герой України народився у Серебрії, навчався у Серединці</b><br />За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Чернятка
Куценко Михайло Дмитрович (1913) 1913 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 01.10.41.

З історії Бершаді
У вересні відбулася ще одна подія — почала своє існування Бершадська комсомольська організація. Комсомольці були бойовими помічниками комуністів у соціалістичному будівництві. Вони зі зброєю в руках боролися проти бандитів, вели велику культосвітню роботу, організовували хати-читальні. Багато чого було зроблено тоді для налагодження контактів місцевої комсомольської організації з молоддю... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Іван Мовчан: «Область вимагає повсякденної уваги» - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення