На знімку (зліва направо): П’ятківський сільський голова Леонід Свистун, голова обласної ради Сергій Татусяк, голова районної ради Михайло Бурлака
На захід, що проходив у приміщенні актової зали місцевої школи, прибули також голова районної ради Михайло Бурлака, перший заступник голови райдержадміністрації Вадим Оркуш, Бершадський міський голова Михайло Кольченко, начальники районних управлінь і служб. Господарів представляли сільський голова Леонід Свистун, депутати, члени виконкому сільської ради, представники громадськості, педагоги, медики, працівники сільських установ.
Інтерес до цього незвичного засідання викликаний тим, що на ньому розглядалося одне, але дуже важливе питання: як сформувати стратегію розвитку територіальної громади на період до 2020 року. Адже кожен член громади зацікавлений у тому, щоб село не просто жило, а розвивалося у всіх напрямках на основі відповідного документа. Як же підійти до його формування, як зробити життя людей кращим?
Тому присутні з величезною увагою слухали вступне слово Сергія Пилиповича, який висловив свою позицію з приводу формування стратегії розвитку області, місцевих територіальних громад, конкретної участі у цьому процесі всіх зацікавлених людей. Голова обласної ради дуже аргументовано і переконливо розповів, що вимогою часу є формування такої моделі влади і органів місцевого самоврядування, яка б працювала на людину, забезпечувала соціальні гарантії. Людина повинна стати повноправним господарем у своїй громаді.
Сергій Татусяк проінформував, що нині все робиться для того, щоб змінити ситуацію, прийнято концепцію реформування регіонального і місцевого самоврядування.
Доповідач висловив упевненість, що буде обговорено, прийнято і реалізовано відповідний законопроект. Адже й у програмі Президента України чітко сказано про те, що більшість повноважень передаються територіальним громадам. Оптимізму додає те, що нині ефективніше і демократичніше працює уряд, у засіданнях якого Сергій Пилипович бере участь як представник конгресу місцевого самоврядування. Він проінформував, що посилилася увага до місцевих проблем з боку обласної влади. Повертаються сходи громадян, які до цього проводилися формально, без активної участі людей.
Рік тому була запропонована методологія напрацювань стратегії розвитку області. Плани соціально-економічного розвитку регіонів відтепер формуватимуться, починаючи з територіальних громад. До написання програм, виходу на міжнародні проекти будуть залучатися студенти, які навчаються у Вінниці – вихідці з територіальних громад. Деякі громади, наприклад, сусідня із П’ятківкою Баланівка вже давно плідно співпрацює з поляками.
Сергій Пилипович пообіцяв, що і п’ятківчани матимуть таких партнерів-побратимів.
Леонід СВИСТУН, П’ятківський сільський голова: – Я поділяю позицію обласної ради щодо розробки стратегії розвитку. Не можна йти по життю, не знаючи, куди. Дуже хочеться, щоб нас почули Президент, парламент й уряд щодо децентралізації влади та забезпечення фінансовим ресурсом безпосередньо територіальної громади, в якій має залишатись основна частина коштів. Від цього залежить добробут громадян, соціальні гарантії та якість надання публічних послуг жителям громади. Особливо імпонує ідея, що люди самі мають вносити свої пропозиції. Адже ніхто, крім нас, краще не знає, що, де і як потрібно зробити, аби покращити своє життя.
Михайло БУРЛАКА, голова районної ради: – Як і скрізь, проблем у нас дуже багато, і всі вони важливі: економіка, зайнятість людей, екологія, охорона здоров’я, освіта, культура, стан доріг… Маємо в районі хорошу матеріальну базу, потужний кадровий потенціал, розроблені відповідні програми, залишається лише сумлінно працювати. Бо тільки працею можна досягти належних результатів.
У ході засідання з цікавими і змістовними інформаціями виступили виконавчий директор обласної асоціації органів місцевого самоврядування Валерій Рубан, голова Вінницького клубу успішних підприємців Ігор Марчук, директор місцевої школи І-ІІІ ступенів Володимир Багнюк.
Підбив підсумки роботи Сергій Татусяк.
Розробка стратегії розвитку громади – справа не одного дня, це дуже відповідальна робота. Бо ж мова йде про те, яким буде майбутнє села. І не тільки П’ятківки, а й інших населених пунктів.
Це конкретний крок у майбутнє, і його потрібно зробити виважено і продумано.
Федір ШЕВЧУК