Про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку на 2012 рік звітував начальник управління економіки райдержадміністрації В.Е. Ольшевський.
Він детально проаналізував показники в різних галузях господарського комплексу, у соціально-культурній сфері.
Зважаючи на те, що в газеті вже друкувався матеріал про підсумки роботи за 11 місяців 2012 року, коротко окреслимо основні тенденції, які були озвучені в доповіді.
Минулий рік, за словами Володимира Едуардовича, характеризується зростанням номінальної середньомісячної зарплати та середньомісячного розміру пенсій, збільшенням обсягів товарообороту та реалізованих послуг тощо, однак є й негативні тенденції, які впливають на соціально-економічний стан району. Серед них – зменшення обсягів промислового виробництва та виробництва сільськогосподарської продукції, будівельно-монтажних робіт, пасажирських та вантажоперевезень.
Хоча в 2012 році і збереглася позитивна динаміка ефективної роботи господарського комплексу, однак зменшення обсягів виробництва та реалізації продукції вплинули на фінансові результати.
Як наслідок – господарюючими суб’єктами району отримано менше прибутку до оподаткування, ніж за відповідний період минулого року.
Складовою економіки є малий та середній бізнес. У малому бізнесі району задіяно понад 30% усього зайнятого економічною діяльністю населення. Суб’єкти малого підприємництва забезпечили зайнятість більше 5,5 тис. осіб.
У районі збережено позитивну динаміку зростання доходів населення, забезпечено стабільну виплату всіх пенсійних зобов’язань.
Чимало місця в доповіді В.Е. Ольшевського було відведено здобуткам і проблемам у галузях освіти, охорони здоров’я, культури і туризму, молодіжній політиці, роботі з дітьми. Програмні завдання та пріоритети торік практично реалізовані в повному обсязі.
В.Е. Ольшевський презентував і програму соціальноекономічного та культурного розвитку району на 2013 рік, пріоритети та програмні завдання якої спрямовані на: підвищення життєвого рівня населення, якості надання медичних та освітянських послуг; впровадження енерго - зберігаючих заходів у закладах бюджетної сфери та житловокомунального господарства; вдосконалення роботи агропромислового комплексу; створення умов для надходження в район вітчизняних та іноземних інвестицій, для розвитку підприємницької діяльності та поліпшення бізнесклімату; раціональне використання бюджетних коштів, зміцнення бюджетної та фінансової дисципліни; здійснення ефективної роботи в сфері природокористування та безпеки життєдіяльності людини; створення дієвих механізмів для розвитку громадянського суспільства.
Першочергова увага приділятиметься питанням вдосконалення структури виробництва і системи сівозмін, раціонального використання земель сільськогосподарського призначення.
Основним пріоритетним напрямком розвитку тваринництва на цей рік визначено розвиток молочного скотарства на промисловій основі.
У 2013 році особливе місце займатимуть заходи по детінізації економіки та легалізації зайнятості.
У сфері соціальної підтримки протягом нинішнього року акцент робитиметься на адресність призначення соціальних виплат, а також на ефективність контролю за цим процесом.
Особлива увага приділятиметься оптимізації мережі освітніх закладів у сільській місцевості. Об’єднання окремих навчальних закладів для більш ефективного використання матеріально-технічних, фінансових і кадрових ресурсів – один із вагомих резервів забезпечення якості і доступності освіти.
Для досягнення позитивних результатів необхідні нестандартні підходи і рішення.
Більш детально з програмою соціально-економічного та культурного розвитку району можна ознайомитись на офіційних сайтах районної ради та райдержадміністрації.
В обговоренні цих питань взяли участь заступник голови районної ради В.С. Бондаренко, голова постійної комісії райради з питань освіти, культури, роботи з молоддю та духовного відродження В.П. Мороз, Устянський сільський голова В.В. Фіщук та начальник відділу охорони здоров’я РДА Д.Н. Яремчук.
Депутати ухвалили рішення, яким затвердили програму соціально-економічного та культурного розвитку району на нинішній рік.
На сесії також було затверджено план роботи районної ради 6 скликання на 2013 рік, структуру та штатну чисельність її виконавчого апарату, умови оплати праці в нинішньому році голови районної ради та його заступника.
Депутати прийняли й програми розвитку малого та середнього підприємництва району на 2013-2014 роки, реформування і розвитку житлово-комунального господарства району на 2013-2015 роки, районні програми увічнення пам’яті про події та учасників Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років на період 2013-2017 роки, забезпечення поінформованості населення та висвітлення діяльності органів виконавчої влади і місцевого самоврядування в засобах масової інформації на 2013-2017 роки та програму організаційного забезпечення діяльності реєстраційної служби Бершадського районного управління юстиції на 2013-2015 роки. А ще вони внесли зміни до переліку посад (професій) працівників територіального центру та їх кількість, до рішення 5 сесії районної ради 6 скликання від 4.02.2011 року «Про структуру та штатну чисельність комунальної установи «Бершадський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», затвердили у новій редакції статут комунальної організації «Бершадська районна дитячоюнацька спортивна школа «Ровесник», розпорядження голови районної ради №53 «Про припинення трудового договору» від 29.11.2012 року та технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельних ділянок. Внесено відповідні зміни й до рішень про районний бюджет на минулий і нинішній роки.