Як заявив високопосадовець, в коло його багатьох обов’язків входить і кураторство підприємництвом області. Адже він сам сімнадцять років займався цим видом бізнесу, очолював відповідну структуру, тож добре знає цю справу.
За дорученням губернатора Григорій Григорович вивчає стан підприємництва на місцях, щоб сприяти його розвитку, «відсікти» створювані чиновниками незаконні в цьому перешкоди чи просто затягування вирішення проблем.
Саме цим він пояснив своє бажання зустрітися з багатьма підприємцями та районними чиновниками. Влада і бізнес мають бути партнерами, заявив обласний керівник. В роботі зібрання взяли участь і голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур та голова районної ради М.Г. Бурлака.
Однак вже перший виступаючий – фермер з Михайлівки А.Т. Головня – досить скептично поставився до спроб держави допомогти аграрному дрібному бізнесу: ставкові кредити залишаються високими, а пальне, запчастини та добрива зростають у ціні. Його скептицизм Г.Г. Дерун не підтримав, закликаючи до співпраці і конкретних пропозицій. Давайте разом шукати інструменти для цього – заявив він.
– Обстановка та співпраця влади й бізнесу в районі нормальна, – зазначив у своєму виступі голова спілки підприємців Л.М. Бучек. Але як можна вести законний бізнес, коли багато податків зводять його нанівець.
На постійне зростання після приватизації обленерго вартості електроенергії, що також впливає на ефективність бізнесу, говорив директор швейної фабрики О.В. Герасименко. І біда в тому, що ніхто на таку монополію вплинути не може.
Цікаві пропозиції вніс і керівник фірми «Дуумвірат» М.Г. Туряк. Одна з них – щоб місцеві органи самоврядування змогли виступити гарантом для взяття кредитів під виконання прийнятих радою районних програм.
Досить конкретним і змістовним був виступ депутата обласної Ради, керівника ТОВ «Лан» С.П. Савченка.
Його пропозиції від організованих сільгоспвиробників зводилися до вирішення питань майбутнього ринку землі, низької закупівельної ціни на молоко, непродуманості із збутом овочів при рекомендації владою їх вирощування, а також труднощами із встановленням гідної зарплати та забезпеченості роботою людей при сезонності сільгоспробіт.
Влучні пропозиції щодо удосконалення дозвільної системи, при якій чомусь більшість дозволів видається у Вінниці, та ще й із зволіканнями, говорили підприємець М.М. Вінницький та міський голова М.І. Кольченко.
Заступник губернатора взяв активну участь в обговоренні проблем, обіцяв жодну не залишати поза увагою, зазначивши при цьому високу обізнаність і активність бершадських підприємців у спільному бажанні поліпшити бізнес-клімат в районі та області.
Павло БАЙДАЛЮК